'Boete op rapen oesters is laag' iiSÉ Metamorfose van De Kleine Toren in Baarland pruiming BEVELANDEN en THOLEN 31 Kortingen Van DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere Op de rol stond de zaak van een inwoner van Goes die voor de der de keer betrapt was bij het rapen van veel te veel oesters. Het is toe gestaan om per keer maximaal tien kilo te rapen. Op 17 augustus zagen agenten de Goesenaar met twee emmers bezig nabij Bruinis- se en zijn buit stortte hij op een grote hoop. Volgens de politie lag daar zo'n honderd kilo. Officier van justitie Ingeborg Koopmans vertelde dat de man al voor de derde keer is betrapt. De eerste keer met 160 kilo. Daar kreeg hij toen een boete van 300 euro voor. Hopmans merkte op dat een der gelijk bedrag niet echt afschrik wekkend werkt. „Zo'n bedrag maakt bij een dergelijke hoeveel heid oesters toch niet echt veel uit." De tweede keer trof de poli tie in de auto van de Goesenaar 536 kilo oesters aan. Hij kreeg voor die overtreding een boete van 450 euro. Voor de laatste overtreding eiste de officier van justitie een boete van 750 euro. Hopmans vond het jammer dat de verdachte niet was verschenen op zijn zitting. „Want ik had hem graag willen vragen wat hij met al die oesters doet. Heeft hij een restaurant of ver koopt hij ze. Want een dergelijke hoeveelheid eet je niet zelf op." Hij vonniste conform de eis. aansluiting. Bij de haveningang is bovendien een diepe golfbreker neergelegd om, ook in het nieuwe gedeelte, golfslag in de ligplaatsen te voorkomen. Verder is er een luxe drijvend sa- nitairgebouw geplaatst om de loopafstand naar de reeds aanwe zige sanitairvoorzieningen op de wal te beperken. Daarnaast wor den er fietsen beschikbaar ge steld, gratis aan vaste ligplaatshou ders en te huur voor passanten. En tot slot is het bestaande wifi-netwerk volledig vernieuwd, zodat op elke ligplaats gesurfd kan worden op het web. De uitbreiding had eigenlijk al twee seizoenen, maar minimaal een seizoen, eerder gereed moe ten zijn. „Het heeft toch onver wachts veel tijd in beslag geno men", zegt directeur Adrienne Vermin-Van Liere. Ze doelt op het jarenlange verzet van bewo ners van het Sluisplateau. Volgens hen is de verkeersveiligheid en de veiligheid in het algemeen in het geding. Tevens vinden ze dat hun uitzicht en rust worden ver stoord. De bewoners stapten eer der tevergeefs naar de Raad van State om de goedkeuring van het bestemmingsplan tegen te hou den. Toen eisten ze 1,5 miljoen eu ro, maar de hoogste bestuursrech ter stelde hen in het ongelijk. Daarop kondigden zij een plan schadeclaim bij de gemeente Ka- pelle aan. Dat was eind november vorig jaar. „Tot nu toe hebben we niks binnengekregen", reageert wethouder Evert Damen. Dat wil overigens niet zeggen dat dat ook niet meer gebeurt, want dergelij ke claims kunnen tot vijfjaar na dat een bestemmingsplan onher roepelijk is geworden, worden in gediend. De uitbreiding is uitein delijk wel minder fors. De bedoe ling was uit te breiden met 125 plaatsen tot 610 in totaal, maar daar is gelet op het economisch tij nog even mee gewacht. „Mis schien volgt in de toekomst nog uitbreiding, maar voorlopig niet", zegt Vermin-Van Liere. De reac ties zijn 'over het algemeen' posi tief, aldus de jachthavendirecteur. Overigens zijn nog niet alle nieu we ligplaatsen bezet. De jachtha ven Wemeldinge valt samen met die in Kats onder Van der Rest Nautic (www.vdrest.nl). BAARLAND - Restaurant De Kleine Toren van Baarland sluit van 7 juli tot en met 22 juli voor een metamorfose. Het restaurant in de kerk wordt voor het eerst gerestyled sinds de nieu we eigenaren, chef-kok Dennis van Nispen en gastheer Jelle Capelle, de scepter zwaaien om Arendskerke. Jelle Capelle: „Onze gasten rij de landelijke omgeving meer in het interieur den vaak een stuk door de Zuid-Bevelandse te laten gelden. Er wordt samengewerkt met polder om ons restaurant te bereiken. We wil de architecten van De Woonwijzer, bekend len die polder meer naar binnen halen om de van het kasteel Het Arendsslot in 's-Heer ervaring completer te maken." KOOPZONDAG 6 JOU GEOPEND 3!?m»8S3! woonconcept De Vlijt bedden slapen. Schouwersweg 7 Heinkenszand0113 232213. binnenultverkoop.nl ZATERDAG 5 JULI 2014 iedere zondag geopend www.depagterantiekenintemur.nl MIDDELBURG - Politierechter Jan Hopmans vindt de boete die staat op het illegaal rapen van oesters in de Oosterschelde wel heel laag, zo liet hij gisteren weten. De uitgebreide en gemoderniseer de jachthaven in Wemeldinge. foto Mechteld Jansen meer Goesenaar is voor de derde keer betrapt op het rapen van te veel oesters. De boe te deze keer: 750 euro Bedden I Bodems I Matrassen I Kussens Kasten I Hoeslakens I Dekbedden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 159