Nieuwe zorgwoningen in centrum Kapelle Mogelijk bruin water 'Officier van justitie lijkt wel een lieve Sinterklaas' 30 BEVELANDEN en THOLEN WATERSPORT Sporthal De Poel in Goes gaat per 1 augustus dicht Weerstand omwonenden zorgde voor onverwachte vertraging uitbreiding en modernisering. driekleur Challenger Zeeland Die komen op de plek van de hui dige flat aan de Bruëlisstraat die niet meer voldoet aan de eisen. De flat wordt dus gesloopt. Het nieuwe complex wordt ver bonden met het naastgelegen zorgcentrum Cederhof, waardoor een woonservicezone ontstaat waarin bewoners van de flat zich veilig voelen en gemakkelijk ge bruik kunnen maken van de voor zieningen en activiteiten van het zorgcentrum. Op de begane grond komt de nieuwe huisartsenpraktijk van Bakx Riemeijer. In de nieuwe praktijk komen spreekkamers, op een goed bereikbare plek midden in het dorp en in de directe nabij heid van veel seniorenwoningen. Hiermee wordt een toekomstbe- stendige praktijk gerealiseerd, die is berekend op de verwachte toe name van de zorgvraag. De nieuw bouw is waarschijnlijk in het na jaar van 2016 klaar. Download nu dc Challenge Zee,a" (iOS en Android) Hét internationale topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis- en sportfans, als deelnemer en toeschouwer. Komen kijken naar internationaal toptennis? Entree gratis' Volg ons via www.facebook.com/ChallengerZeeland of www.DriekleurChallengerZeeland.nl OPROEP Rechtbank Oost-Brabant De griffier van de rechtbank Oost-Brabant Een 50-jarige Rotterdammer en zijn schoonzoon (27) namen 10 au gustus vorig jaar een duik in de Oosterschelde bij Scharendijke. Voor de oudste van de twee was het zijn derde duik in open water, zo zei hij gisteren. Zijn schoon zoon had nog niet eens zijn bre vet. Tijdens hun duik zagen ze ve le kreeften. Daarop besloten ze elk wat van die schaaldieren mee te nemen om 's avonds samen met de familie lekker te kunnen eten. Ze hadden er echter niet op gerekend dat ze vervolgens wer den aangehouden, de kreeften en hun duikuitrusting moesten inle veren. Senior verscheen gisteren voor de politierechter omdat hij vooral zijn duikspullen terug wil de hebben. Zijn schoonzoon ver scheen niet en de Rotterdammer had daar ook geen verklaring voor. Wel vertelde hij dat hij des tijds helemaal niet wist dat je niet mocht stropen. Maar andere dui kers hebben hem, na die stroop tocht, verteld dat je als duiker niets mag aanraken en al hele maal niets mag meenemen uit het water. Koopmans eiste een boete van duizend euro tegen de Rotterdammer waarvan de helft voorwaardelijk. En wat haar be treft krijgt hij zijn duikspullen te rug. Tegen de schoonzoon eiste ze bij verstek een boete van vijf honderd euro en verbeurd verkla ring van zijn duikspullen. Hop mans vonniste conform. De huidige gebruikers kunnen in het vervolg sporten in de sportza len van het nieuwe Goese Ly ceum aan de Oranje weg. Het was al langer bekend dat sporthal De Poel zal moeten plaatsmaken voor de aanleg van het spoorviaduct, ofwel de 'spoor- se doorsnijding' ter hoogte van de huidige spoorwegovergang in de Van Hertumweg. Het spoorviaduct moet er over vijf jaar liggen. Vanaf de rotonde Poelplein, die ook helemaal wordt aangepast, zal een compleet nieu we weg worden aangelegd. Onder meer de sporthal staat in de weg voor het tracé. In de sporthal wordt onder meer gevoet- en ge- EF volleybald. Het drinkwater voldoet - ondanks de kleur - aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin wa ter, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uitstroomt, zegt Delta. Het bedrijf adviseert om geen was te draaien met het gekleurde water, omdat dit vlekken op kleding kan veroorzaken. De werkzaamheden die Delta uitvoert, maken deel uit van de aanleg van de nieuwe drinkwaterleiding tussen Kapelle en Goes. Komende week voert het bedrijf de laatste aanpassin gen uit aan het drinkwaterleiding net, waarna alle nieuwe leidingen gereed zijn voor gebruik. WEMELDINGE - Zonder slag of stoot is het zeker niet gegaan, maar de uitbreiding van de jacht haven in Wemeldinge is een feit. Met in totaal 535 ligplaatsen be hoort hij nu tot de grotere van Zeeland. In noordelijke richting zijn een extra 'zijarm' en een meidsteiger aangelegd, waardoor er circa vijftig ligplaatsen met di rect uitzicht op de Oosterschelde zijn bijgekomen. Tegelijkertijd heeft de jachthaven naast die voor zieningen aan de wal ook een luxe drijvend sanitairgebouw ge kregen. De meidsteiger met telefoonvoor ziening biedt de mogelijkheid meteen na binnenkomst even af te meren om bij de havenmeester een ligplaats aan te vragen. Schip pers kunnen de havenmeester ui teraard ook altijd per gsm of mari foon bereiken. De nieuwe aluminium aanlegstei gers met kunststof loopdekken en brede zijsteigers bieden behalve veiligheid comfort en gebruiksge mak. Alle ligplaatsen zijn voor zien van eigen elektra- en water- m u mm door Frank van Cooten KAPELLE - Stichting Ouderenzorg Kapelle bouwt dertig nieuwe drie kamerappartementen. International Tennis Tournament MLTC Middelburg, 28 juni t/m 6juli 2014 TC Souburg, 28 juni t/m 3 juli 2014 De rechtbank Oost-Brabant heeft een verzoekschrift wijziging gezag en zorgregeling ontvangen van Martine Geertje Buijs, advocaat mr. S. Köller. Stuart Rudolf WEHNES, geboren te Vlissingen op 13 maart 1980, zonder bekende woon- of verblijfplaats, wordt opgeroepen om op donderdag 9 oktober 2014 om 14.10 uur te verschijnen ter zitting om op het verzoek te worden gehoord. De zitting vindt plaats in het Paleis van Justitie aan de Leeghwaterlaan 8 in 's-Hertogenbosch. Een verweerschrift kan, uitsluitend via eea advocaat, worden ingediend bij de rechtbank Oost-Brabant. MIDDELBURG - Officier van justitie Ingeborg Koopmans opereerde gis teren als een Sinterklaas, zo zei po litierechter Jan Hopmans. Want vol gens de rechter was ze wel heel erg lief voor een man die bekende dat hij vijf kreeften had gestroopt. GOES - Sporthal De Poel aan de Van Hertumweg in Goes sluit per 1 augustus. GOES - In Goes en omgeving kan van maandag tot en met woensdag bruin water uit de kraan komen. Ook kan verminderde waterdruk optreden. Dit komt doordat Delta werkzaamheden uitvoert op de hoek Beukenstraat, Eikenlaan en Watertorenstraat. door Luc Oggel Jachthaven biedt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 158