Beleef de magie van fladderende vlinders in de vlindertuin Leo de Kraker stopt per september als rector van het Goese Lyceum Bijna 1500 euro voor dropping BEVELANDEN en THOLEN 29 VLISSINGEN - De Vlissingse vrien den Mischa Sigtermans en Wijn and Huis (20) hebben bijna 1500 euro ingezameld voor hun avon tuurlijke reis, die gisteravond be gon. De jongens worden op een onbekende plaats, 2000 kilometer van huis, gedropt en moeten zon der geld en mobiele telefoon te rug zien te komen. Met het geld hebben ze camera's en GPS-appa- ratuur aangeschaft. Hun reis is on line te volgen via www.pnapti- me.tv. iriiiko aar Succes in huis M2 makelaars.nl Wonen op misschien wei de mooiste piek van Mid- deiburg? Karakteristieke boerenwoning met fantas tisch vrij uitzicht. Kijkdagen: Do. 10/07 van 19-21 uur Za. 12/07 van 10-12 uur Vraagprijs 495.000,- k.k. ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen Kunst uit de polder aan Middenhof Aan de Middenhof 3a in Ril land is vanaf morgen tot en met 20 juli de jaarlijkse acti viteit 'kunst uit de polder'. Er doen dertien kunstenaars mee. De werken bestaan uit schilderijen, brons, kera miek, glas, sieraden en lood. Er zal in huis en in de tuin worden geëxposeerd. De openingstijden zijn dage lijks van 11.00 tot 17.00 uur. Meer info via email loeslkaus@kpnmail.nl. Zes auto's Ouverture opengebroken In de wijk Ouverture in Goes zijn in de nacht van woensdag op donderdag uit zes auto's na vigatiesystemen en airbags ge stolen. De eigenaren hebben aangifte gedaan. In de Duke El- lingtonlaan zijn twee auto's opengebroken. Ook in de John Lennonlaan, de Elvis Pre- sleylaan en de Glenn Miller- laan (twee) gebeurde dat. De politie zoekt mensen die iets verdachts hebben gehoord of gezien. delburg. Sinds 1 maart 2011 is hij rector van zowel de locatie Berg weg als de locatie Van Dussel- dorpstraat van het Goese Lyceum. In oktober vorig jaar kwam naar buiten dat er sprake zou zijn van een conflict tussen het leraren- team en de schoolleiding. De me dezeggenschapsraad van het Goe se Lyceum zegde het vertrouwen in de schoolleiding op uit onvre de over de manier waarop de lei ding van de school problemen aanpakt en veranderingen door voert. Het is niet duidelijk of het vertrek van De Kraker verband houdt met die situatie. „Dat zult u aan hem zelf moeten vragen", reageer de bestuursvoorzitter Klaas Terla- ge gisteren. „Ik focus me nu voor al op de gevolgen van zijn vertrek en dat is het vinden van een ver vanger." De Kraker zelf was gistermiddag niet bereikbaar voor een nadere toelichting. Het College van Bestuur roemt in het verstuurde persbericht in elk geval De Kraker's 'jarenlange in zet en nuttige toepassing van zijn kennis, kunde en ervaring in de dagelijkse praktijk, die het belang van de Pontesorganisatie en het Goese Lyceum op positieve wijze hebben gediend'. Wandeling door mosseldorp In de zomervakantie is vier keer een rondleiding door het mosseldorp Yerseke. De gids vertelt over de geschiedenis. Ook is er een bezoek aan de oesterputten en de mosselha ven. Na afloop kunnen deelne mers eventueel meevaren met de rondvaartboot over de Oos- terschelde. Start vanaf het VW kantoor aan het Kerkplein in Yerseke om 13.00 uur. Data: woensdagen 9 juli, 16 juli, 30 juli en 13 augustus. VERHALEN VAN HET LAND De Kraker wil voor zichzelf begin nen met een onderwijsadvies- en interimmanagementbureau, meldt het persbericht Gedurende de periode 2002-2006 was De Kraker werkzaam als loca tiedirecteur vmbo van het Goese Lyceum. Daarna werkte hij bij een school in Den Haag en was hij rector van.Nehalennia in Mid- Laurens Stom mes pad 8 Middelburg -** www.zooaiitwerpen.be ZATERDAG 5 JULI 2014 RILLAND GOES YERSEKE De wandeltochten over Noord-Be veland beginnen altijd bij de vogel- kijkhut de Vogelarije op de Ooster- scheldedijk tegenover camping Mattemburgh, aan de driesprong Noordlangeweg en Westzeedijk ten westen van Colijnsplaat Elke dinsdag en donderdag om 19.00 uur wacht Rinus de Regt daar op wandelaars die mee wil len. Een tocht duurt ongeveer ander half uur. De Regt maakt ook wandelingen op afspraak: 0113 - 695278. De wandelingen worden voortge zet tot half september. Nog meer verhalen zijn te beluiste ren via Stichting Verhalen in 't Land, te vinden bij de VW Walche ren en Noord-Beveland. Vijf Noord-Bevelanders stappen geregeld als gids op de fiets en vertellen bij informatieborden de geschiedenis van die pieken bij zonderheden in het landschap. Er zijn 54 van die borden op Noord-Beveland en zes themarou tes. www.wvzee- land.nl/nl/verhalen-in-het-land door Luc Oggel GOES - Leo de Kraker legt per 1 september zijn functie als rector van het Goese Lyceum neer. Dat heeft het schoolbestuur gisteren bekend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 157