new balance jgjSQ InterNLnet Isolve DE GOEDE DOE De Vierdaagse bedankt graag haar sponsors en partners: umc Jbst Radboud omroep w Greep de Gelderlander QSE SPONSORLOOP Bereid met hart en ziel Gelderland levertje mooie streken.,. geldersestreken.nl DeVeluwe Regio Arnhem Nijmegen Rivierenland Achterhoek kadaster Ministerie van Defensie Het Nederlandse Rode Kruis Si VOOR GELDERLANDERS Steeds meer wandelaars zien de Nijmeegse Vierdaagse als dé manier om een goed doel te sponsoren. Dit mede dankzij het gebruiksgemak van de site www.devierdaagsesponsorloop.nl Drie wandelaars vertellen waarom zij tijdens het grootste meerdaagse wandelevenement ter wereld ook lopen voor een ander. IN CONDITIE VOOR KIKA VOOR VEEL 'BOEGEROEP1! GOED GEREGELD, VOOR DE WEESJES Voor kinderen en koeien! iAlbron Mi W KNBLO A LTIJ D WANDELSPORTORGANISATIE NIJMEGEN NEDERLAND Hans Trapman (68) uit Apeldoorn loopt tijdens zijn tiende Vierdaagse voor Stichting Geef een koe. "De stichting stimuleert de integratie van gezinnen met gehandicapte kinderen in Kyrgyzstan", aldus Hans. Hoe kan dat nu, via een koe? Hij legt uit: "Kyrgyzstan, of Kirgizië, behoort tot de armste landen ter wereld. Gezinnen met een gehandicapt kind vormen daar de meest kwetsbare groep. Met het schenken van een koe geven we deze gezinnen de kans om zelfvoorzienend te worden. Daarnaast krijgen ze door de verkoop van melk aanloop van andere dorpsbewoners en dus meer sociale contacten." Een hele koe schenken kost €750,-, maar "elke bijdrage is natuurlijk welkom". De stichting werd in 2008 opgericht door Hans' zoon Pepijn nadat hij een jaar in het Centraal-Aziatische land had gewoond. Inmiddels is Hans al enkele jaren een van de bestuursleden en verkoopt zijn vrouw vilten producten uit Kyrgyzstan waarvan de opbrengst ten goede komt aan de stichting. Hoe loopt dat eigenlijk, voor een koe? "Op speciale schoenen", lacht Hans. "Ik heb twee Vierdaagsen moeten missen; in 2011 had ik mijn enkel gebroken en het daaropvolgende jaar was mijn knie versleten." Met op maat gemaakte schoenen, geïnspireerd op de looptechniek van de Afrikaanse Masaï, en een nieuwe knie, moet het hem echter lukken om de Vierdaagse te voltooien. "Als het niet de 4 x 40 wordt, kan ik nog altijd voor de 4 x 30 gaan", aldus de vrolijke senior die hoopt op een 'grote kudde sponsors'. Sinds een paar jaar staat Jasper (15) uit Zevenbergen vrijdags in die derde week van juli op de Via Gladiola, de halve familie aan te moedigen. "Al heel vroeg wist ik: 'ooit loop ik 'm samen met opa", vertelt de Vier- daagsefan. Dat is er helaas nog niet van gekomen. De afgelopen twee jaar werd Jasper uitgeloot en dit jaar doet zijn opa om gezondheidsredenen niet mee. "Dus loop ik met mijn moeder en wachten opa, oma en mijn vader ons op in Malden", aldus de jonge wandelaar. Zijn eerste Vierdaagse loopt hij voor Kika. Zoals zoveel sponsorlopers heeft hij daarvoor persoonlijke motieven. Jasper: "Een klasgenootje op de basisschool is overleden aan kanker. En dat terwijl hij juist genezen leek te zijn!" Hoewel hij het jongetje niet heel goed kende, "door zijn ziekte was hij niet vaak op school", is zijn dood de reden dat Jasper loopt voor Kika. Zijn streven is bescheiden. "Ik hoop dat ik €200,- ophaal, dat lijkt me een mooi bedrag", glundert hij. Dat gaat ongetwijfeld lukken. Op het moment van schrijven staat zijn teller al op €145,- De voorbereidingen op de 4 x 40 km pakt hij serieus aan. Om de twee weken staat hij op zaterdag vroeg op en maakt dan samen met zijn moeder een tocht van twintig tot dertig kilometer. Over zijn conditie maakt hij zich geen zorgen. Jasper: "Elke dag fiets ik in totaal zestig kilometer, op en neer naar school. En na de Avond4daagse heb ik nog meer ver trouwen dat het me gaat lukken. Die ging me veel te langzaam!" De Utrechtse Aryatti Risamasu (37) liep het Vierdaagse- virus al jong op. Vele jaren achtereen bivakkeerden zij en haar moeder tijdens de mars op de camping in Groesbeek om vaderlief te supporteren. "Ik kon toen niet wachten om de Vierdaagse ook te lopen. Maar ja", lacht ze, "toen ik zestien was, leek veertig kilometer wandelen per dag opeens heel erg veel!" Uiteindelijk ging ze in 2005 overstag met als gevolg dat ze dit jaar voor haar achtste kruisje loopt. "En dat draag ik op aan Stichting Sosa", zegt Aryatti. De stichting, opgericht door een oud-collega, maakt zich sterk voor wezen in zuidelijk Afrika. Het sponsorgeld besteedt Stichting Sosa aan uiteenlopende spullen voor de weeskinderen. "Van wc-papier tot aan schoolgeld, van tweedehands computers tot aan voedingswaren", weet ze. Aryatti is enthousiast over het gemak van de sponso ring. "Wat ik zo prettig vind", vertelt ze, "is dat de hele logistiek voor je wordt geregeld. Van het op poten zet ten van de werving, tot aan het in goede banen leiden van de geldstroom. Daarnaast garanderen de goede doelen dat zij de gegevens van de donateurs enkel gebruiken voor de administratieve verwerking van de gelden. Dus niet voor reclamedoeleinden. Een groot pluspunt, in mijn ogen." Al met al heeft de spon sorloop voor haar een meerwaarde. "Natuurlijk hoef je de Vierdaagse niet te lopen voor een goed doel. Wil je het echter wel, dan is het regelen ervan een fluitje van een cent!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 151