'Boete illegaal rapen oesters wel heel laag* Ichtus is er niet alleen voor de kerk bin uit SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Evensong in kerk Dreischor Leo de Kraker stopt als rector van het Goese Lyceum van 20-86% H9n De gemeente Vlissingen en AW waren akkoord over een nieuw Hotel Britannia. De gemeente trekt er nu de stekker uit. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 flDDELBURG KOOP/OM) Ui 6 Jl '/J GEOPESD VLISSINGEN - Het gaat weer langer duren voordat er een nieuw Hotel Britannia staat in Vlissingen. En meer geld kosten. De deal tussen gemeente Vlissingen en AW Be heer is van tafel. De partijen ruziën al jaren over wie eigenaar is van de grond aan de boulevard. In 2012 adviseerde het Gerechtshof in Den Bosch er samen uit te komen, met behulp van een bemiddelaar. Die kreeg zelfs een compleet akkoord voor elkaar. Maar de gemeente trekt daar nu de stekker uit. „Er blijft zo veel onduidelijk dat we het terug bij de rechter leg gen", zegt wethouder lohn de Jon ge. „Dat kost inderdaad extra tijd, en vast ook extra geld, maar uit voering van het bemiddelingsre sultaat zou nog veel meer tijd kos ten. En dus ook geld." Op de vraag of de wethouder dit kan verantwoorden naar de bevol king, zegt hij stellig ja. „Ik woon er praktisch naast, dus ik kijk al steeds tegen dat gat aan. Het is erg, en dat zeg ik zowel als wet houder als bewoner." Jorgen Geurts (AW) klinkt min stens zo teleurgesteld. Voor woordvoering verwijst hij echter naar de bemiddelaar, David Lute- ijn. Die begrijpt niet waarom de gemeente Vlissingen afhaakt. „We hadden een oplossing gevon den. Eén waarvoor beide partijen water bij de wijn moesten doen, maar die voor beide evenwichtig was. Een compleet akkoord met afspraken over claims, financiën, het te volgen proces en ook over de eigendomssituatie. En dat alles in een goede sfeer." Nu begint alles weer van voren af aan, waarschuwt Luteijn. „Het zou mij verbazen als dat minder tijd in beslag neemt dan uitvoe ring van het akkoord." DREISCHOR - Het Schouws Kamer koor en de Hervormde Gemeente Dreischor-Noordgouwe houden morgen, zondag, een Choral Even song in de Adriaanskerk te Dreischor. Aanvang 16.30 uur. In deze Choral Evensong zijn koor werken uit diverse stijlperioden te horen, o.a. van de componisten Adrian Batten (1591-1637) en Tho mas Tomkins (1575-1656). Op de rol stond de zaak van een Goesenaar die voor de derde keer betrapt was bij het rapen van te veel oesters. Maximaal mag per keer tien kilo worden geraapt. Op 17 augustus zagen agenten de man met twee emmers bezig na bij Bruinisse en zijn buit stortte hij op een grote hoop. Volgens de politie lag daar zo'n honderd kilo. Officier van justitie Ingeborg Koopmans vertelde dat de man al voor de derde keer is betrapt. De eerste keer met 160 kilo. Daar kreeg hij toen een boete van 300 euro voor. Hopmans merkte op dat een dergelijk bedrag niet echt afschrikwekkend werkt. „Zo'n be drag maakt bij een dergelijke hoe veelheid oesters toch niet echt veel uit." De tweede keer had de Goesenaar 536 kilo oesters bij zich. Hij kreeg voor die overtre ding een boete van 450 euro. Voor de laatste overtreding kreeg hij een boete van 750 euro. BRUINISSE - Het nieuwe kerkcen trum Ichtus bij de Hervormde kerk van Bruinisse is gisteren ge opend. Het gebouw is tegen de buitengevel van de 'Visjeskerk' ge bouwd. „Het is een openbare, multifunctionele ruimte", zei ouderling/kerkrentmeester Jan de Keijzer. „De ruimte is geschikt voor tachtig personen en te ge bruiken voor kerkbij eenkomsten maar ook voor verjaardagen, verga deringen of workshops." De le den van de kerkgemeenschap heb ben veel bijgedragen om de nieuwbouw mogelijk te maken. Niet alleen in natura, door helpen de handen, maar ook financieel. De actie 'steentje bijdragen' lever de 56.000 euro op. Via collectes is 12.000 euro binnengekomen en de Kijk en Koophal (de verkoping van tweedehands spulletjes van de kerk) droeg in totaal 110.000 euro bij. De bouw heeft 275.000 euro gekost. Vertrekkend organiste Nelly Schraver werd ook nog even in het zonnetje gezet. Zij zet er na 33 jaar een punt achter. Ze kreeg voor haar inzet de zilveren speld van de VKB. Vandaag is het open huis van 14.00 tot 17.00 uur. Hij wil voor zichzelf beginnen met een onderwij sadvies- en inte rimmanagementbureau, meldt het persbericht. In oktober vorig jaar kwam naar buiten dat er spra ke zou zijn van een conflict tus sen het lerarenteam en de school leiding. De medezeggenschaps raad van het Goese Lyceum zegde het vertrouwen in de schoollei ding op uit onvrede over de ma nier waarop de leiding van de school problemen aanpakt en ver anderingen doorvoert. Het is niet duidelijk of het vertrek van De Kraker verband houdt met die si tuatie. „Dat zult u aan hem zelf moeten vragen", reageerde be stuursvoorzitter Klaas Terlage gis teren. De Kraker zelf was gister middag niet bereikbaar voor een nadere toelichting. ZATERDAG 5 JULI 2014 Nieuwbouw Britannia kost weer meer tijd Markt 1* Kaai 53* Domburg Vee re •iedere «ntdug geopend www.depagterantiekeniBterieur.nl door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG - Politierechter Jan Hopmans vindt de boete die staat op het illegaal rapen van oesters in de Oosterschelde wel heel laag, zo liet hij gisteren weten. De zaal in het nieuwe centrum Ichtus bij de Hervormde kerk in Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Leo de Kraker legt per 1 september zijn functie als rector van het Goese Lyceum neer. Dat heeft het schoolbestuur giste ren bekend gemaakt. Bedden I Bodems I Matrassen I Kussens Kasten I Hoeslakens I Dekbedden KortingGPI De Vlijt bedden slapen. Schouwersweg 7 Heinkenszand0113 232213. blnnenuitverkoop.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 149