Voor een praatje is alleen in Nieuwerkerk voldoende tijd 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Bewegen met peuters start in Noordgouwe Vandaag de laatste aflevering in de serie Ont moetingsplekken op Schouwen- Duiveland. driekleur £2* Challenger Zeeland Oe ontmoetingsplek Het is heel handig, een groentewagen die stopt bij de bakker, slager en bloemist yrmmmr' \f| MIK Middelburg, 28 juni t/m 6 juli 2014 TC Souburg, 28 juni t/m 3 juli 2014 van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis- en sportfans, als deelnemer en toeschouwer. Hét internationale topsportevenement Do*nl°adnU ,n0P Chattel Zee'"" (jOSenAndm'ol Komen kijken naar internationaal toptennis? Entree gratis! Volg ons via www.facebook.com/ChallengerZeeiand of www.OriekleurChallengerZeeland.nl OPROEP Rechtbank Oost-Brabant De griffier van de rechtbank Oost-Brabant NOORDGOUWE - De zomertour 'Be wegen met peuters' start vandaag in Noordgouwe. In de gymzaal en het buitenspeelterrein van het dorpshuis zijn er spelletjes rond om het thema 'waterpret'. Kinde ren vullen emmertjes met water, leren wat drijft en zinkt, dansen de blubblub-dans en rennen sa men met papa of mama achter de strandballen aan. De les is van ïo.oo tot ïi.oo uur, Dorpshuis Noordgouwe, Vijverbergstraat 8, Noordgouwe. Een les kost tien eu ro, inclusief wat drinken en een versnapering. NIEUWERKERK - In de winkelwa gen van tien meter is het een kleurrijk feestje aan vers fruit waarbij de groene groenten een rustig contrast vormen. Op de kopse kant van de wagen staan sa lades en voorgesneden groenten gekoeld naast elkaar opgesteld. Piet Pieper komt uit Oosterland aangereden met kant-en-klaar- maaltijden die zijn schoondoch ter net gemaakt heeft. Ook deze vinden een plekje in de koeling. Potjes groenten staan strak in het gelid en het brood dat Arco Pieper al bij de bakker heeft gehaald, ligt te wachten op de klanten waar de wagen later die ochtend langs rijdt. Bij de weegschaal en kassa weegt hij het een en ander af voor Anne ke Pronk. Caroline Mouthaan heeft het gros van haar bood schappen al gevonden. De rijdende groente- en fruitwa- gen staat op dinsdag- en vrijdag- PIEPER GROENTE EN FRUIT ochtend een half uur stil bij Bak kerij Ten Hove in Nieuwerkerk. In dat half uur komen er aardig wat vaste klanten binnen voor hun boodschappen. En omdat de win kelwagen niet meteen doorrijdt, blijven de meeste mensen wel even voor een praatje staan. „Als ik mijn route rijd, is daar geen gelegenheid voor", verklaart Arco. „Ik heb op elke route zoveel adressen dat ik stevig door moet pakken om bij iedereen op tijd te zijn. Voor kletspraatjes heb ik dan eigenlijk geen tijd. Alleen op deze stopplek kan het even rustiger aan gaan." „We hadden het net over koffie en cake", lacht Anneke. „Dat het wel lekker zou zijn, zo bij het uit zoeken van de boodschappen." „Een grapje hoor", haast Caroline te zeggen. Beide dames zijn vaste klant bij de winkelwagen en prij zen Arco ook zonder koffie en cake de hemel in. Anneke komt el ke week wel een keer en Caroline elke twee weken. „Het is heel han dig, zo bij de bakker, slager en bloemist", vertelt Anneke. „Ik kom uit Sir, daar zijn geen win kels. Nu heb ik alle boodschappen in één keer gedaan. Je kunt ook be stellen. En als ik iets vergeten ben, komt Arco het even brengen. Hij rijdt meestal wel in de buurt." Caroline: „Je krijgt altijd de beste service, niets dan lof." Rien Geluk komt de winkelwa gen binnen en zoekt met de fol der van Arco Pieper in zijn hand zijn boodschappen uit. „Vroeger had je nog de SRV-wagen om pro blemen met elkaar te bespreken, nu alleen nog de groenteboer. Je kent tegenwoordig je buren ge woon niet meer." Arco stopt ook in de straat van Rien, maar hij vindt zo'n wande lingetje wel zo prettig. „Ik kom el ke week wel op één van de twee ochtenden hier m'n boodschap pen doen. En met de andere win kels in de buurt is dit toch een mooi ontmoetingspunt en spreek je nog eens iemand." Ook bij Corrie van der Wekken stopt Pieper voor de deur. Ze is net terug van vakantie en heeft niets in huis. Ze zoekt wat ingre diënten bij elkaar en rekent af. „Arco komt in de middag in onze straat en ik wil om twaalf uur warm kunnen eten, vandaar dat ik er even om ben gegaail" De laatste klant verlaat de wagen met haar boodschappen. Arco kijkt op zijn telefoon of er nog nieuwe bestellingen zijn binnen gekomen. Buiten staan Caroline en Anneke nog na te praten. Het is negen uur, tijd om aan de route te begin nen. international tOonu Touinamétit De rechtbank Oost-Brabant heeft een verzoekschrift wijziging gezag en zorgregeling ontvangen van Martine Geertje Buijs, advocaat mr. S. Köller. Stuart Rudolf WEHNES, geboren te Vlissingen op 13 maart 1980, zonder bekende woon- of verblijfplaats, wordt opgeroepen om op donderdag 9 oktober 2014 om 14.10 uur te verschijnen ter zitting om op het verzoek te worden gehoord. De zitting vindt plaats in het Paleis van Justitie aan de Leeghwaterlaan 8 in 's-Hertogenbosch. Een verweerschrift kan, uitsluitend via een advocaat, worden ingediend bij de rechtbank Oost-Brabant. www.bewegenmetpeuters.nl door Inge Heuff Arco Pieper rijdt een vaste route over Schouwen-Duiveland. Alleen in Nieuwerkerk blijft de wa gen een half uur staan. In 2012/2013 werd Pieper uitge roepen tot de beste groenteman van Zuidwest-Nederland. Info: www.arcopieper.nl De groentenwagen van Arco Pieper is een ontmoetingsplek in Nieuwerkerk. foto Dirk Jan Gjeltema Anneke Pronk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 148