Samsom aast op miljarden in fondsen 10 VERDIEPING DEN HAAG - Diederik Samsom aast op miljarden uit 'opleidings- en ontwikkelingsfondsen' van werk gevers en werknemers. Dat geld is bedoeld voor voor opleiding en omscholing, en moet volgens de PvdA-leider snel ingezet worden. Samsom: „Ik wil dat minister As- scher (Sociale Zaken, PvdA, red.) de werkgevers en werknemers aanspoort om het geld te gebrui ken. Zulke investeringen kun je morgen al doen." Het geld uit de fondsen moet inge zet worden voor werkgelegen heid, vindt Samsom. Dat is nodig om de werkloosheid te bestrijden - de eerste prioriteit voor het kabi net de komende jaren- als het aan Samsom ligt. „En daar heb ben we 700.000 hele goede rede nen voor. Zoveel mensen zitten nu thuis zonder werk." Om meer werkgelegenheid te kunnen creëren moeten volgens de PvdA-leider de lasten op ar beid omlaag. „Zodat het goedko per wordt voor werkgevers om mensen in dienst te nemen." De PvdA-leider zegt dat de poli tiek geen banen 'uitdeelt'. Wel kan de regering voorwaarden scheppen voor meer werkgelegen heid. Zo herhaalt Samsom zijn oproep dat de pensioenfondsen hun geld in Nederland moeten investeren. „Dat geld kan beter hier geïnves teerd worden dan in Miami of Sin gapore, zoals nu vaak gebeurt." Al eerder maande hij het kabinet om vaart te maken met de 'Natio nale Investeringsinstelling'. Hoe wel verschillende fondsen en ver zekeraars hebben aangegeven mee te willen doen, vindt Samsom dat het nog altijd niet snel genoeg gaat. „Het gaat om ve le miljarden euro's en tienduizen den banen. Dat is op dit moment geen overbodige luxe." I foto Arenda Oomen/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10