lift Sloebertoernooi in Clinge zit weer in de lecialist bij uitstek! w EX® INDOOR/OUTDOOR ROMA ALCOA BRUSTOR JKSHO DICKSON Hendriksen spreekt Brood heus wel tegen Aantal deelnemers bij rolstoeltennistoernooi is verdubbeld SPORT 13 'Tender to Soeticheyt' hoeft alleen te finishen KOUDEKERKE - Op het terrein van tennisvereniging De Stoof in Kou dekerke is gisteren het internatio nale rolstoeltennistoernooi begon- Fred van Cauteren uit Hulst en de Clingenaren Niek de Koster en Ro bert Vermeulen maken al vanaf het eerste uur deebuit van de wed strijdleiding van het Sloebertoer nooi. De digitalisering heeft het werk voor de toernooicommissie, die anno 2014 ook uit Anja van Campenhout, Monique Stevens en Tom Huis bestaat, een stuk eenvoudiger gemaakt. „Eén per soon kan nu op een uur het com plete toernooi plannen, terwijl we daar vroeger vijf man en een hele week voor nodig hadden", nen. De Welzorg Challenger Zee land is een onderdeel van de Drie kleur Challenger Zeeland. Aan het toernooi doen zestien mannen mee, acht meer dan bij de eerste editie in 2013. Twaalf vertelt Fred van Cauteren (52). Hij wilde vorig jaar, bij het zilve ren jubileum, eigenlijk afscheid nemen maar vind het evenement te mooi om los te laten. „De toege nomen belangstelling dit jaar is een stimulans en motivatie om door te gaan. In 2013 deden er bij ons 117 spelers mee, dit jaar zijn dat er 145. Een toename van bijna dertig partijen, hoewel de hoogtij dagen met 190 deelnemers wel voorbij zijn. In de afgelopen drie jaar hadden ook wij te maken met een daling, met vorig jaar als dieptepunt." Hij legt uit dat het aantal eigen le den dat meedoet aan het Sloeber- toernooi bepalend is voor de kans van slagen. „Bij ons doet een res pectabel aantal van 62 leden mee en zo'n veertig deelnemers zijn af komstig van Hulster Ambacht en TC Smash uit St.-Jansteen. Verder is er ook een veertigtal deelne mers van buitenaf actief. In de hoogste categorie zijn dat onder van de deelnemers komen uit Ne derland. Verder zijn er drie Bel gen en één Marokkaan actief in het afvalschema. Ze hebben sa men een prijzenpot van 2000 dol lar te verdelen. anderen ook vader en zoon Tim en Joost van Dijk uit het Brabant se Schoorl." Tim van Dijk is een voormalige Bi-speler van TC Ani mo uit Terneuzen. Zeifis Van Cauteren, in het dage lijks leven procesmanager voorbe reiding bij PostNL, nog altijd op een redelijk niveau actief Hij was ooit 4 in het enkelspel en 3 in het dubbel, tegenwoordig staat er op zijn pasje 5 en 4. In mei werd hij met het tweede team van Game '78, een mengeling van routine en jeugd, kampioen van de tweede klasse van het district Zeeland. „We hadden uiteindelijk één punt minder dan Jacoba van Beie ren uit St.-Maartensdijk, maar wij hadden wel alles gewonnen. Van daar toch de titel. De laatste wed strijd was uitgerekend op Tholen tegen onze concurrent. We won nen met 4-2, terwijl zij hun op stelling hadden afgestemd op een 3-3-gelijkspel. Het bestuur van Ja coba van Beieren stond al klaar De eerste wedstrijden van het toernooi zijn gespeeld in Koude kerke. De komende dagen wordt er ook in Middelburg getennist, tussen de wedstrijden van de vali de tennissers door. met bloemen voor hun spelers. Uiteindelijk hebben ze die maar aan ons gegeven...." Van Cauteren verhuisde op zijn vijfde met zijn ouders naar Bra bant. Tot zijn twaalfde woonde hij in Geldrop en vervolgens vijf jaar in Middelbeers. Zijn Brabant se tongval is een souvenir uit die tijd. Het gezin Van Cauteren keer de terug naar Zeeuws-Vlaande- ren, waar Fred als voetballer kam pioenschappen vierde met Clinge en HW'24. Tot in de tweede klas se was hij een veelscorende spits. Ook met tennissen wil hij als net- speler zo snel mogelijk het punt maken. „Dat is toch een beetje het killersinstinct dat ik ook bij het voetballen had. In mijn jeugd heb ik ook veel getafeltennist. Het gevoel in de polsen is goed voor het netspel. In het enkel probeer ik juist de punten op te bouwen met gevarieerd spel." De finales van het Sloebertoer nooi zijn op zondag 13 juli. Recreatie komt na de inspannin gen in De Goffert. Hendriksen (45) is de nieuwe assistent-trai ner van NEC. Met hoofdcoach Ruud Brood, collega en clubicoon Ron de Groot en keeperstrainer Wilfried Brookhuis moet hij de Nijmeegse club naar successen lei den. Van een nieuwe doemcon- structie in De Goffert wil hij daar bij niets weten. Ja, Ruud Brood is een maat van hem. Ze hebben eer der succesvol samengewerkt bij RKC. Maar niemand hoeft bang te zijn dat een reprise plaatsvindt van het tijdperk met Alex Pastoor en Robert Molenaar. Daarvoor ver schillen de types te veel. „Roy prikkelt mij juist, spreekt me vaak tegen", stelt Brood zonder omwe gen. „We zijn het vaak genoeg on eens", vertelt Hendriksen. „Dit is een klus voor de volledige trai nersstaf. Niet van een duo." Het kwartet moet wel voldoen aan hooggespannen verwachtin gen. NEC wil meteen weer pro moveren naar de eredivisie. Dat zelfde doel streven pakweg acht clubs in de Jupiler League na. „Het is dus zaak de omstandighe den te creëren voor optimale pres taties", zegt Hendriksen, die in het kader van de cursus Coach Be taald Voetbal ook stage loopt bij NEC. „De faciliteiten zijn er. De aanhang ook. NEC leeft. Er moet in de eerste divisie een eenheid staan. Een groep. De eerste divisie is samen knokken." MIDDELBURG - Het blijft een vreemde gewaarwording in de ORC 2- klasse. Schipper De Ruy- ter van de 'Tender to Soeticheyt' is sinds het weekend de enige deelnemer in deze discipline. Het enige wat hij moet doen om de dagprijs op te eisen, is ongeschon den over de finish komen. De 'Tender to Soeticheyt' slaagde daar ook gisteren in. Daardoor blijft De Ruyter de onbetwiste al leenheerser in de ORC 2-klasse. In de ORC i-klasse was er weder- om Zeeuws succes. Net zoals woensdag was Norbert Clarijs uit Zierikzee de dagwinnaar. In de ORC 3-klasse eiste de 'Rak ker' van Cees Keetels niet voor de eerste keer deze week de overwin ning op. Bij de Rond- en Platbo dems was Jan van Middelburg uit Goirle met zijn schip 'Tjoenster' de snelste. VRIJDAG 4 JULI 2014 U De Marokkaan Tarik Charbi is in Koudekerke bezig aan zijn wedstrijd in de eerste ronde tegen Koen Meerwijk. door Roeland van Vliet door Henk van de Voorde CLINCE - Clinge en omstreken ma ken zich op voor het 26e Saman Fi nanciële Diensten Sloebertoernooi. De eerste partijen bij tennisvereni ging Game'78 gaan maandag van start. Het grensdorptoernooi is een positieve uitzondering op de neer gaande trend in het regionale ten nis. zo dik onderuit te gaan' door Lex Lammers NIJMEGEN - Hij vindt de rust in de autoritten vanuit Nijmegen naar Middelburg. Twee uur op de Neder landse snelwegen als moment van overpeinzingen en filosofieën. Roy Hendriksen woont zogezegd niet naast de deur van De Goffert, maar hij maalt er niet om. „Mijn gezinsle ven speelt zich nu eenmaal in Zee land af', zegt hij. „Het heeft ook voordelen. Het strand is altijd dicht bij huis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85