Kritiek op 'spelen in Waterdunen' Conflict in Terneuzen blijft aandacht opeisen Hulst en Terneuzen beraden zich op steun aan werknemers Neckermann 28 ZEEUWS-VLAANDEREN KOOPZONDAG Antwerpen staat vanaf september wekelijkse koopzondagen toe. Met name neringdoend Hulst siddert... Groot was dan ook dé verrassing bij een aantal leden van de 'werk groep natuurspeelplaats' toen ze woensdag op een bijeenkomst ver namen dat het speelterrein in het zuidoosten van Waterdunen veel kleiner wordt dan gepland en dat er een grotere speelplaats komt aan de Walendijk tegenover het nieuwe parkeerterrein: een stuk verder van Breskens. „Hier is alle nodige infrastructuur aanwezig", aldus de ontwerpsters Sigrun Lobst en Els Huigens. „Dat scheelt veel in de kosten, dus is dit de ideale plek voor dagtoeris ten. Dit wordt echt een natuur speelplaats voor alle leeftijden met veel water, een wandelpad en voldoende ruimte voor rolstoelen, kinderwagens, een amfitheater met vuurplaats en picknicktafels. De kleinere speelplaats nabij Scho- neveld is meer voor de jeugd van Breskens, met voldoende materi aal om hutten en vlotten te bou wen en deze te laten liggen of staan tot de andere dag." Dat viel niet bij iedereen in goede aarde. „Het wordt dus toch weer iets voor recreanten en niet voor Breskens", meende Liesbeth van de Wege van de werkgroep. „We hebben hier veel tijd en energie in gestoken en nu wordt alles weer anders en komen de kinde ren van Breskens er bekaaid af. In eens is er niet voldoende geld, ter wijl een paar jaar geleden alles mogelijk was." Van de toch al klei ne groep aanwezigen verliet ver volgens een deel teleurgesteld de bijeenkomst. De natuurspeelplaats wordt vol gend jaar aangelegd. De initiatief nemers bekijken ondertussen hoe ze de speelplek gaan promoten, hoe ze omgaan met zwerfvuil en wie het beheer gaat voeren. In opdracht van de 'lokale drie hoek' (Officier van Justitie, team chef politie en de burgemeester) vindt regelmatig overleg plaats tussen diverse organisaties over het conflict. „Dit gebeurt niet zo vaak in Zeeland. Maar in dit geval wel, omdat een aantal incidenten van zeer zware aard is en grote im pact heeft op de gevoelens van or de en veiligheid bij de inwoners. Er is daarom aandacht voor de re pressieve kant (aanpakken van mensen die zich schuldig maken aan ernstige delicten), maar er is ook nadrukkelijk veel voor het voorkomen van delicten", aldus Lonink. „We houden voortdu rend in de gaten hoe het conflict zich ontwikkelt. Heeft het bijvoor beeld invloed op andere jongeren, of op broertjes en zusjes? Ook zit ten we bovenop mogelijke gevol- Hulst is bij veel Vlamingen nog al tijd een geliefde bestemming om de zondag door te brengen. Beetje flaneren door de stad of door Mor- res en vervolgens neerstrijken op een terras of de kofferbak vullen met boodschappen uit de Hulster supermarkten. Maar hoe lang nog? Nu Antwerpen heeft aange kondigd dat de winkels er vanaf september ook elke zondag geo pend mogen zijn, heeft Hulst er een enorme concurrent bij. Niet alleen zouden Belgen er voor kun nen kiezen Hulst de rug toe te ke ren, ook de eigen bevolking zou voor Antwerpen kunnen kiezen. Op een klein halfuur sta je im mers op de Meir. Antwerpen heeft aangegeven met de invoe ring van de koopzondag ook Ne derlandse shoppers te^ willen lok ken. Ed Peerbolte van onderne mersvereniging Hulst Vestingstad ziet de bui al hangen, want Hulst verliest voor alle kooplustigen uit het Vlaamse nabije achterland zijn unique selling point. „De argu menten voor Vlamingen die het voor hen aantrekkelijk maken Hulst te bezoeken, vallen steeds meer weg. Nu is het de zondags opening, maar ook het prijsver schil tussen Nederland en Vlaan deren wordt steeds minder." Peerboltes collega van Midden stands Vereniging Sluis, Sancho lansen blijft kalm. „We gaan het hier in de bestuursvergadering maandag zeker over hebben. De zondagopenstelling van de Ant werpse winkels zullen wij hier vast ook wel voelen, maar minder dan in Hulst. Wij trekken toch voornamelijk West-Vlamingen en in Knokke en Brugge zijn ze ook (geregeld) open op zon dag." Peerbolte hoopt dat Hulst het tij kan keren door zich als stad te richten op de echte (verblijfs)toe- rist. „Daar ligt een enorme groei potentie. Na de zomer willen we een plan de campagne maken." Sluis en Terneuzen willen de schade beperken door een kriti sche blik te werpen op de evene mentenkalender. Bijzondere acti viteiten in de stad op zondag moe ten het publiek bekoren. Eef Janssens, centrummanager van Terneuzen, meent dat het met de leegloop in de koopstadjes van Zeeuws-Vlaanderen wel zal meevallen. „Fijn op zondag over de koppen lopen in Antwerpen en heen en terug een uur in de file. Je moet het maar willen." gen van rechtszaken, die gelieerd kunnen zijn aan dit conflict. Als er bijvoorbeeld iemand wordt vrij gesproken voor betrokkenheid bij een steekpartij (in de Axelsestraat op 23 juli 2013), dan kan dat voor die groep als een overwinning op de andere partij voelen." Maandag moet een 35-jarige Ter- neuzenaar zich verantwoorden voor de rechtbank voor een schiet partij in de Larixstraat in de avond van Koninginnedag in 2012. Hij wordt verdacht van poging tot moord op een 20-jarige man, po ging tot doodslag op een 52-jarige vrouw en het bezitten van een en kelloops machinegeweer. De man was lange tijd onvindbaar, maar kon eind maart met behulp van een' DNA-materiaal worden opge pakt. Hij zit sindsdien vast. Direct na de schietpartij werden vier Ter- neuzenaren (18 tot 21 jaar) aange houden. Zij zijn volgens het Openbaar Ministerie ook nog steeds verdachten. De kogelregen op de woonkamer van het huis zou ook een gevolg zijn van de ve te tussen de groepen. De 20-jarige raakte zwaargewond, zijn 52-jari- ge moeder lichtgewond. OPEN INCSTIJDEN <SI ID 3 ID N ID 3 Woensdagavond kwam het perso neel van het onlangs failliet ver klaarde bedrijf in Sint Jansteen bij elkaar om de stand van zaken te bespreken. Naast vertegenwoordi gers van de gemeenten Hulst en Terneuzen, waren ook mensen van de provincie en het Werkser- vicepunt aanwezig. „Eén van de curatoren, Jeroen de Waard, was er ook", zegt voorzit ter Angelo Peeters van de onder nemingsraad. „Maar hij kon vrij wel geen nieuws melden." Dat deden de vertegenwoordigers van de gemeenten ook nog niet. „We hebben de stand van zaken aangehoord", vertelt wethouder Adri Totté van Hulst. „Volgende week praat het UWV met de ont slagen mensen en wat er verder moet gebeuren. De 55-plussers krijgen in elk geval extra begelei ding van het UWV." De gemeenten kwamen gisteroch tend alweer bijeen om te bekijken wat ze kunnen doen. Wethouder ID 3 Totté: „We willen snel actie on dernemen, want dit is natuurlijk een trieste situatie. Mensen raken werkloos en moeten maar weer aan een baan zien te komen. Dat is niet simpel in deze tijd. Als het mogelijk is, zijn we bereid wat te doen voor die mensen." Bij de vorige grote reorganisatie bij Neckermann.com stelden de gemeenten 40.000 euro beschik baar om ontslagen werknemers te begeleiden. Of er dat nu weer in zit, kon wethouder Totté nog niet zeggen. „We zullen dat met el kaar bespreken. Nogmaals, waar mogelijk, steken we zeker de hel pende hand toe." Zo moet ook de speelnatuur in Waterdunen eruit gaan zien: veel ruimte, natuurlijke materialen en een flinke kans om 'lekker vies' te worden. door Wilma Valk BRESKENS - Een grote natuurspeel- plaats in het project Waterdunen moest een cadeau voor de kinde ren van Breskens worden. TERNEUZEN - Politie, justitie en de gemeente Terneuzen zijn nog altijd intensief bezig met een langlopend conflict tussen rivaliserende groe pen in Terneuzen. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen laat we ten dat het lastig is om vat op de grillige vete te krijgen. De slag om de shopper gaat nu echt beginnen door Sheila van Doorsselaer HULST - „Het begin van het einde, als we niet snel het roer om gooien". De invoering van de weke lijkse koopzondag in Antwerpen, is voornamelijk in Hulst ingeslagen als een bom. De slag om de zon dagshopper gaat nu echt beginnen. Maandag 09:30 tot 17:30 jjjj Dinsdag 09:30tot17:30 c Woensdag 09:30 tot 17:30 tfl Donderdag 09:30 tot 17:30 Vrijdag 09:30tot21:00 Zaterdag 09:30 tot 17:00 Zondag Elke zondag van 12:00 of 14:00 tot 18:00. Super markten openen 10:00. Sluitingsdag Helft winkels gesloten op dinsdag. *De genoemde openingstijden gelden voor de meeste winkels, uitzonderingen daargelaten. 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 Elke zondag van 11:00 tot 18:00. Geen sluitingsdag, evt. wel middaguur gesloten. 13:00 tot 17:30 09:30 tot 17:30 09:30 tot 17:30 09:30 tot 17:30 09:30 tot 21:00 09:30 tot 17:00 Laatste zondag van de maand van 13:00 tot 17:00. Maandag meeste gesloten Tot september nog of 13:00 tot 17:30 open. zondag. 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 10:00 tot 18:00 Vanaf september wordt koopzondag toegestaan. door Romain van Damme SINT JANSTEEN - De gemeenten Hulst en Terneuzen bekijken de ko mende dagen wat er gedaan kan worden om ontslagen werknemers van Neckermann.com te ondersteu nen. 3 ■3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76