EEUWS-VLAANDEREN Wereld-reis igï Staand peddelen op de kreek Zwaargewonde na val van dak bij' Kloosterzande almanak Sport Wonen Rasenberg werkt weer aan aansluitingen parallelwegen op rotondes bij Braakman en IJzendijke. Bodemprocedure loopt door. VRIJDAG 4 juli 2014 25 mm MmMÈ H De eredivisie straalt Iwél op het WK oud pand heeft eigen karakter IJZENDIJKE - Aannemer Rasenberg heeft de werkzaamheden aan de N6i hervat. Nadat gedeelten van het werk wekenlang stillagen, wordt nu ook weer gewerkt aan •de hoofdrijbaan. De N6i ondergaat tussen Schoon- dijke en Hoek een metamorfose. Rasenberg legde het karwei gro tendeels stil wegens een conflict met opdrachtgever Rijkswater staat over de technische uitvoe ring van de aanleg van de hoofd rijbaan. De Raad voor Arbitrage van de Bouw bepaalde in een kort geding onder meer dat Rijkswater staat eisen mag opleggen aan Ra senberg. Als later blijkt dat Rijks waterstaat daarmee 'overvraagt', komen de meerkosten alsnog voor rekening van die partij. Over die kwestie doet de arbitrageraad pas eind dit jaar uitspraak. Rasenberg is nu klaar met de voor bereidingen van de 'nieuwe' ma nier van werken en gaat weer aan de slag. Zo zullen rond de roton des bij IJzendijke en de Braakman weer funderings- en asfalterings- werkzaamheden plaatsvinden voor aansluitingen van parallelwe gen op de rijksweg. De noordelij ke parallelweg en het fietspad tus sen IJzendijke en de aansluiting bij Schoondijke zijn vanaf vrijdag 18 juli open. De Oranjestraat, Hof- stedenstraat-Oost en Oranjedijk- Noord zijn vanaf dat moment aan gesloten op de parallelweg en weggebruikers kunnen via de ro tondes bij IJzendijke en Schoon dijke de N6i bereiken. Vanaf dinsdag 22 juli rijdt het ver keer bij de Braakman over de nieuwe hoofdrijbaan en is Marina Beach bereikbaar via de rotonde Braakman. Tot die tijd blijft de huidige situatie bestaan. Dat bete kent dat de komende drie week einden, waarin steeds meer men sen in den lande vakantie krijgen, zeker op wisseldagen flinke druk te kan ontstaan ter hoogte van het park. Zeker verkeer dat uit de richting IJzendijke komt, zou moeite kunnen hebben het park op te komen en daardoor files ver oorzaken. De lus die er voorheen voor zorgde dat verkeersdeelne mers konden wachten op een mo gelijkheid het parkterrein op te rij den, wordt niet opnieuw openge steld, omdat over die voormalige voorsorteringsweg werkverkeer rijdt, meldt een woordvoerster van Rijkswaterstaat. De betrokken partijen gaan probe ren de opgelopen vertraging in te lopen om zo het werk toch nog eind dit jaar klaar te hebben, laten ze weten. OTHEENSE KREEK Kloosterzande is donderdag om streeks 9.45 uur ernstig gewond geraakt na een val van het dak van een schuur aan de Tasdijk bij Kloosterzande. Twee ambulances zijn ter plaatse geweest, evenals een traumaheli kopter. De man is eerst gestabili seerd en daarna in een ziekenwa gen naar een ziekenhuis in België gebracht. Het slachtoffer was al een paar dagen bezig met het ver vangen van platen op het dak van de schuur die dienst doet als paar denstal en garage. Ruim drie weken reisde het Middel burgse stel met een camper door het westen van Canada. De familie thuis was vooraf wat bezorgd of dat wel goed zou gaan, vooral om dat ze hun tweejarige zoontje bij zich hadden. Het gezin zag geen be ren óp de weg, maar des te meer be ren langs de weg. Hun zoontje vond het allemaal fantastisch en toonde zich een wereldreiziger in de dop. Veilig terug in Nederland was de op luchting bij de familie toch groot. De kleine David was flink gegroeid, vonden ze, en hij praatte ook zo wijs. „Dus het was leuk en alles is goed gegaan?", informeerden opa en oma nogmaals. David nam het laat ste restje twijfel weg: „Zei ik toch!" WÊÊÊHm; WHNB&n&m Werk aan rijksweg N61 hervat door René Hoonhorst en Martijn de Koning kifr TERNEUZEN - In een week waarin vijf boeddhistische mon niken op de kop van de Otheense kreek het nieuwe Thai se restaurant Rimnam openden, zou u met een beetje fan tasie kunnen denken dat er nu ook een typisch Thaise drij vende markt op de kreek in Terneuzen is. Onzin natuur lijk, maar feit is wel dat dit tafereel de komende tijd vaker op de kreek te bewonderen zal zijn; stand up paddling (sup), oftewel staand peddelen. Kite Academy Zeeland richtte zich tot dit jaar vooral op buitenactiviteiten aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust, maar focust zich nu ook op activiteiten bij de stad. „We willen graag lessen aanbieden aan groepen, zoals deze leerlingen van De Rede", riep instructeur Wiegert de Ko ning vanaf zijn supboard op de Otheense kreek. „Suppen is geschikt voor bijna elke leeftijdscategorie. Je kunt het op je gemak doen, maar ook heel inspannend maken. Het is een laagdrempelige manier van bewegen." Veel meer tijd om te praten had hij niet De leerlingen van De Rede waren immers al snel uit het zicht Het ped delen ging hen meer dan aardig af. foto Mark Neelemans KLOOSTERZANDE - Een man uit Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73