Weer zitting over boer Van Iwaarden in Rilland Dow Benelux heeft even geen geld om in nieuwe dingen te investeren Dagbladbezorger BEVELANDEN en THOLEN 31 Bedrijven Vlissingen-Oost kunnen water beter even niet drinken Axel en Koewacht Op de zitting bleek dat de Neder landse Voedsel en Warenautori teit (NVWA) eerst slechts 15 tot 20 koeien wilde meenemen. Dat zou te maken hebben met gezond heidsredenen. Maar toen Van Iwaarden en zijn zoon met enkele wagens de toegang tot het bedrijf blokkeerden werden alle runde ren meegenomen. Jaap Baar van Hoogendam advoca ten uit Den Haag zette dan ook grote vraagtekens bij de beweegre denen van de NVWA. Op die ma nier heeft de NVWA achteraf een reden geconstrueerd om alle die ren mee te nemen, betoogde hij. Verder passeerden er niet echt nieuwe gezichtspunten. De par tijen hebben al verschillende ke ren voor de rechter of de geschil lencommissie tegenover elkaar ge staan en argumenten gewisseld. Er lopen inmiddels verschillende procedures tegen de inbeslagna mes van de dieren van Van Iwaar den. Volgende week dinsdag wordt een uitspraak over deze zit ting verwacht. VLISSINGEN-OOST - Vijf bedrijven in Vlissingen-Oost kunnen de drinkwaterleiding de komende maanden niet gebruiken om wa ter uit te drinken. Dat gebeurt op advies van Delta, dat in ruil daar voor flessen drinkwater levert. Reden is een onderzoek, naar de aanwezigheid van onder meer benzeen in het drinkwater. Water bedrijf Evides had twijfels over de kwaliteit van het drinkwater, maar is daarvoor niet verantwoor delijk bij die bedrijven. Zij krij gen hun drinkwater geleverd door Deltius, een dochterbedrijf van Delta. Daarom heeft Delta het water nogmaals onderzocht. Een woordvoerder benadrukt dat op geen enkel moment overschrij dingen van de normen zijn gecon stateerd. Maar omdat toch al was besloten na de zomer het leidin genstelsel bij die bedrijven te ver vangen, is geadviseerd het water voorlopig niet te drinken. Het kan wel gebruikt worden om te douchen en handen te wassen. ZEEUWSE PERSFOTOGRAFEN EN DE RIDDERGESLACHTEN VAN CATS In het duurzaamheidsverslag 2013 windt Dow Benelux er geen doek jes om. De economische situatie in Europa vertoonde eind 2013 dan wel de eerste voorzichtige te kenen van herstel, maar de markt is onzeker gebleven. De relatief hoge kosten voor ener gie en grondstoffen spelen Dow Benelux ook parten. Door de ho ge kosten is West-Europa onaan trekkelijk geworden voor nieuwe investeringen. Dow zoekt het veel meer in de Verenigde Staten - dankzij het goedkope schaliegas - en Saudi-Arabië, waar fors wordt geïnvesteerd in nieuwe fabrieken. De vestigingen in de Benelux voe len dit direct. Deze ontwikkelin gen 'vormen een concurrentie- bron voor onze fabrieken en be moeilijken het verkrijgen van ex tra gelden voor investeringen, bo venop investeringen in onder houd', wordt aangegeven. „Wat moet, gebeurt", geeft woord voerster Drea Berghorst van Dow Benelux aan. Zij doelt op noodza kelijke investeringen in onder houd, maar 'geld voor nieuwe din gen zit er even niet in'. Dow Benelux zet alle zeilen bij om de concurrentiepositie op z'n minst op peil te houden. Samen werking met andere grote chemi sche bedrijven in zuidwest-Neder land maakt daar deel van uit. Dow maakt verder veel werk van energiebesparing. Sinds 2005 is het energieverbruik met 16 pro cent teruggebracht. OPZOEK WeGGNeR Media VRIJDAG 4 JULI 2014 RILLAND-BATH - Het college van Be roep voor het Bedrijfsleven heeft zich gisteren wederom gebogen over de inbeslagname van 175 run deren van Hans van Iwaarden uit Rilland-Bath. van veertig kilo Matty Verkamman beoogt met zijn uitgeverij Kick minstens één Zeeuws boek per jaar uit tegeven. Het meest succesvolle is Waters nood' uit 2013. Dat beleeft zijn derde druk; er zijn 15.000 exemplaren verkocht Verkammans volgende Zeeuwse uitgave wordt een fotoboek van de Vlissingse PZC-nieuwsfotograaf Ruben Oreel; 'Door het oog van In 2005 verscheen onder zo'n zelf de titel een fotoboek over dertig jaar persfotografie van de vorig jaar overleden PZC-fotograaf Wil lem Mieras. Cats vóór 1530 is een boek voor de robuustere koffietafel: het weegt 2,4 kilo. Het boek op A4 plus-formaat (24 x 33 cm) omvat 336 pagina's in kleurendruk en is zeer rijk geïllus treerd. Het bevat zestien hoofdstukken, gewijd aan de riddergeslachten 'Van Cats'; hun leefwijze en avon turen; het kasteel van Cats en de kerken en kloosters en hun invloe den; de relaties van Kats met ste den, staten en hoven in de Lage Landen; handel en scheepvaart en hoe die roemrijke periode ten on der ging in de Stormvloed van Sint Felix. Het grote aantal illustraties, ver gaard in archieven in heel Neder land en Vlaanderen, is gemengd met fotografie van het hedendaag se Kats tot een bonte collage die het boek zeker zo'n kijkboek als leesboek maken. Een aantal hoofdstukken is te zien op de website van de vormgevers: www.galeriekats.nl/waterpaard 0 Matty Verkamman houdt van grote boeken. „Dat is ons handelsmerk" foto's Mechteld Jansen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Dow Benelux, met de grootste vestiging in Terneuzen, heeft vorig jaar voor 'slechts' 46 miljoen euro geïnvesteerd, het laag ste bedrag sinds 2005. Het lage in vesteringsniveau heeft te maken met de concurrentiepositie van de chemische industrie in Europa ten opzichte van met name de Verenig de Staten en het Midden-Oosten. Meer bereiken. Met Wegener De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. H&j Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl jjjp Telefonisch: 0800-0222710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71