3 Willeke Taakstraf voor zeventig weken wiet kweken Tennet sloeg advies Reimerswaal in de wind Openluchtconcert BEVELANOEN en THOLEN 29 Evenementendag bol van activiteiten In Oud-Vossemeer is het za terdag feest, 's Ochtends start de Zevendorpenloop, vanaf 10.00 uur is er een bra derie. De hele dag door zijn er muzikale optredens. Om 11.00 uur begint het koffie concert van Oud-Vosse- meers' Muziekvereniging. Vanaf 13.30 gaat het dweil bandfestival van start. De dag wordt rond 19.00 uur af gesloten door Heathcliff. Foto-expositie bij Binnenuit De winnende foto's van de fotowedstrijd om de Mar den Coppensprijs zijn vanaf zaterdag te zien bij 'Binnen uit' in Heinkenszand. De ex positie duurt tot en met 16 augustus. Binnenuit is ge vestigd aan de Schouwers- weg 7 in Heinkenszand. De Martien Coppensprijs is een wedstrijd voor documentai refotografie door amateurfo tografen. Dit jaar was het thema '(Klein)kinderen'. P. werd ervan verdacht dat hij ze ventig weken lang een hennep kwekerij had gerund. Het geld dat de Krabbendijkenaar daarmee vol gens de rechtbank heeft verdiend, bedraagt na aftrek van kosten 63.702 euro. Hij moet dat geld in de staatskas storten. Volgens P. had hij slechts veer tien weken gekweekt en niet meer dan 44.000 euro verdiend. Doordat P. netjes zijn torenhoge energierekening betaalde, kon echter vrij nauwkeurig worden nagegaan hoe lang zijn kwekerij actief was geweest. En dat waren dus beduidend meer weken dan de veertien die hij claimde, aldus de rechter. Want de Krabbendij kenaar had tijdens de zitting twee weken geleden zelf al toege geven dat een hoge energiereke ning betekende dat hij inderdaad wiet aan het kweken was. Omdat hij zeventig weken lang hoge reke ningen had, betekende dat dus ze ventig weken kweken. (h«ll«w mm In 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk wordt zondag om 14.30 uur de tentoonstel ling 'De VERFijning' geo pend. Die toont het werk van cursisten van Kunstedu catie Walcheren. De exposi tie is te zien op zondag- en woensdagmiddagen in juli van 13.30 tot 16.00 uur. Cello-pianoduo speelt Debussy Op uitnodiging van de Stich ting Anthonie Keldermans Concerten geeft het Zeeuws cellopiano-duo zaterdag om 15.30 uur een concert in het Oude Stadhuis van Tholen. Martijn Kooiman en Rien Balkenende spelen de sona te van Claude Debussy. Musica Nautica KRABBENDIJKE - Wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimers waal waarschuwde Tennet nog. „Wij hebben Tennet een plenaire bijeenkomst geadviseerd zodat de inwoners van Krabbendijke alle gelegenheid zouden hebben hun verhaal kwijt te kunnen. Tennet heeft echter tegen ons advies in besloten het anders te doen. Dat is hun afweging geweest." Dat pakte niet goed uit, bleek gis teravond in het dorpshuis. De ge moederen liepen behoorlijk hoog op. Volgens Sandra van Weyen- berg van het ministerie van Eco nomische Zaken is echter bewust gekozen voor een inloopavond waar mensen in alle rust de gele genheid hadden zich bij de diver se standjes te laten informeren. „Onze ervaring is dat plenaire bij eenkomsten vooral schreeuwses- sies zijn waarbij alleen maar de hardste roepers aan het woord ko men. Veel mensen durven dan geen vragen te stellen. Een inloop bijeenkomst is laagdrempelig. Van Weyenberg en Tennet woord voerster Johanna Breuning waren gisteravond niet zo onder de in druk van de verhitte discussies. „We komen het op meer plaatsen tegen. Mensen die vanuit hun emotie reageren kun je heel moei lijk met rationale argumenten overtuigen." Bewoners van Krab bendijke lopen vooral te hoop te gen de hoogspanningslijn die een stuk dichter bij het dorp komt dan eerst de bedoeling was. Wethouder Sinke ziet echter een lichtpuntje. „Ik heb binnenkort een bestuurlijk overleg met het waterschap in een poging de nieu we hoogspanningsmasten wat dichter bij de dijk te bouwen. Dan is ook de bouw van wintrack- masten mogelijk waardoor de magneetzone smaller is." Als waterschap Scheldestromen het licht op groen zet, is Tennet bereid de mogelijkheden op nieuw te onderzoeken. De win- trackmast bestaat uit twee palen waarbij de geleiders tussen de pa len boven elkaar worden .vastge zet, zodat deze dus niet uitsteken. Musica Nautica geeft van avond haar zevende open luchtconcert. In de haven van Sint Annaland brengen hooggekwalificeerde musici een schouw- en luisterspel ten tonele. De toegang is gra tis. Om 19.30 uur start het voorprogramma (met blaas kapel Dak d'r af), om 20.30 uur het hoofdconcert. Walcherse kunst in Kerkje van Ellesdiek HAIR FASHION-NAILS-VISA'S JE Wij bobben contracten met alle zorgverzekeraars 29 Kapeile tel: 0113 330100 www, kapsalomviii0ke.nl OUD-VOSSEMEER HEINKENSZAND door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 56-jarige Robert P. uit Krabbendijke con form de eis een taakstraf van 120 uur opgelegd voor de kweek van hennep. Hét internationale topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse Irfdri'K'l als deelnemer en toeschouwer. Volg ons via www.facebook.com/ChallengerZeeiand of www.DriekleurChallengerZeeland.nl .v.v'.v'x» THOLEN VRIJDAG 4 JULI 2014 door Frank van Cooten ELLEWOUTSDIJK Het spandoek van Josefien Allewijn-Koeman (links) en Dieuwke Louwrink (rechts) mocht de zaal van het dorpshuis niet in. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69