Altijd wel een plekje in de horeca Waterschap verlaat Tafel van 15 Verkenner ziekenhuis onder vuur ZEELAND 27 commentaar Geen interesse in jodiumpillen ze een goed leven hebben." Soms kunnen studenten die in de zo mer bij Tragel werken later een echte baan bij de zorgverlener krijgen, maar garantie is er niet. Wie deze zomer aan de slag wil bij Tragel, kan nog solliciteren, zegt Volleman. „Er is nog volop GOES - Nog geen twintig procent van de inwoners van Borsele, Mid delburg en Vlissingen heeft een online vragenlijst ingevuld over het huis-aan-huis verspreiden van jodiumtabletten. Dat vindt de GGD te weinig. Wil de gezondheidsorganisatie weten wat verbeterd moet wor den aan de verspreiding vaa jo- dumtabletten en aan de voorlich ting, dan moeten aanzienlijk meer mensen de vragenlijst invul len. In 2013 kregen Zeeuwen in de om geving van de kerncentrale jo diumpillen. Over zeven jaar ko men er nieuwe tabletten. Na de zomer wordt een enquête gehou den in Reimerswaal en Hulst. plaats voor vakantiekrachten." Je moet dan wel enige voorkennis hebben. „We zoeken jongeren die achttien jaar zijn en minimaal twee jaar mbo of één jaar hbo heb ben afgerond. Daarnaast moeten ze minstens vier weken beschik baar zijn." Ik vind het leuk om te zien dat ze het naar hun zin hebben In Zeeland is in het zomerseizoen traditioneel nog steeds de meeste vraag naar tijdelijk personeel in de horeca, recreatieve sector en bij supermarkten, zegt senior in tercedent Anthoinette Goud van Tempo Team in Goes. Met name in Zeeuws-Vlaanderen liggen baantjes in de horeca momenteel voor het opscheppen, aldus Goud. De combinatie van een vergrijzen de bevolking en de vele toeristen die neerstrijken in het kustgebied veroorzaakt daar volgens haar het tekort aan een extra paar handen. Ook in de commerciële dienstver lening (verkoopfuncties) is weer meer behoefte aan vakantiemede werkers, aldus Goud. De poste rijen in Zeeland proberen even eens hun vaste personeel zoveel mogelijk van de zomer te laten ge nieten en zoeken tijdelijke krach ten voor de dagelijkse bezorging. „Je merkt wel dat de eisen aan het veranderen zijn. Wilden vakantie werkers voorheen vooral zo veel mogelijk uren maken, tegenwoor dig zie je dat het sociale leven bui ten werktijd een steeds belangrij kere rol speelt. Dus hebben de meesten liever geen baantje in de horeca, maar bij voorkeur in de verkoop of op kantoor: van 9 tot vijf uur. In kantoorfuncties zijn heel weinig vacatures, dat wordt elk jaar minder." Sinds de op komst van de glastuinbouw in Zeeland is ook uit die hoek een groeiende vraag naar tijdelijke krachten. Maar net als in de fruit teelt, ligt de piek van dat werk voor en na de zomervakantie. Tempo Team bestrijkt in Zeeland ongeveer 25 procent van de markt. Het landelijke vakantie- werkuitzendbureau.nl signaleert onder meer een stijgende vraag naar reclamelopers met flyers en sandwichborden. Het waterschap ziet geen enkele meerwaarde in de Tafel van 15. „We zitten niet te wachten op een hogere bestuurslaag", zei Miel de Koek van Waterschapspar tij Zeeuws-Vlaanderen. „Dat leidt tot extra kosten en we schieten er geen fluit mee op." PvdA, Water Natuurlijk en een meerderheid van de SGP reageer den teleurgesteld. Zij verwijten het waterschap vooral behoud zucht en spraken van een zwakte bod. „Angst voor het nieuwe is in dit geval een slechte raadgever", zei Wilma Brouwer (PvdA). Dijkgraaf Toine Poppelaars bena drukte dat het waterschap blijft inzetten op uiteenlopende samen werkingsprojecten, maar niet on der de vlag van de Tafel van 15. Het algemeen bestuur sprak ver der uitgebreid over de financiële positie van het waterschap. Het blijft diep verdeeld over wat het zwaarst moet wegen: het uitvoe ren van alle investeringsplannen of de stijging van de tarieven voor de burgers beperken. Partij voor Zeeland, CDA, PvdA, Waterschap spartij Zeeuws-Vlaanderen en WD kiezen voor het laatste. De andere fracties vinden vooral dat het waterschap zijn werk zo goed mogelijk moet uitvoeren. Dagelijks bestuurder Denis Steij- aert zegde andermaal toe dat nog eens goed zal worden gekeken of alle investeringen op dit moment echt nodig zijn, maar waarschuw de meteen dat elk uitstel een hy potheek op de toekomst is. In het najaar, bij de behandeling van de begroting, valt een besluit. Steijaert ging ook in op de ophef over de schuldenlast van het wa terschap, die nu 200 miljoen be draagt en de komende jaren fors oploopt. Volgens hem is de schul denlast van Scheldestromen 'aan vaardbaar en betaalbaar'. rouwe Justitia draagt een blinddoek om te onderstrepen dat de rechtspraak zonder aanzien des persoons is. Dat is mooi, maar af en toe heeft het er de schijn van dat de personi ficatie van het recht daarnaast wat moeilijk ter been is. Gisteren behandelde de Middel burgse rechtbank een vechtpar tij met dodelijke afloop. Einde lijk. Het dramatische voorval heeft zich bijna vijfjaar gele den voltrokken. Reden voor het openbaar ministerie om te gen de verdachte slechts een voorwaardelijke straf te eisen, waar anders een celstraf van veertien tot twintig maanden zou zijn gevorderd. De officier van justitie legde de verant woordelijkheid voor de vertra ging vooral bij de rechtbank. Die heeft in haar uitspraak over twee weken daarom wel wat uit te leggen. Zoveel tijd tussen feit en vonnis is ronduit onbevredigend. Voor de nabe staanden van het slachtoffer, voor de verdachte én voor de samenleving. Voorop staat volgens directeur Ad van de Kreeke van het Klaverblad dat het initiatief op een positieve houding zou moeten kunnen re kenen van beide ziekenhuisbestu ren, zorgverzekeraars én cliënten. Maar vooralsnog valt van die kant weinig enthousiasme te bespeu ren, signaleert Van de Kreeke in een brief aan de Staten. Hij bena drukt dat dit standpunt wordt on derschreven door de cliëntenra den. Ook wrijft Van de Kreeke het provinciebestuur in dat nu energie en geld (75.000 euro) wordt gestoken in iets wat uitein delijk mogelijk nergens toe leidt. De provincie heeft immers geen zeggenschap over de inrichting van de ziekenhuiszorg. De aanstelling van een zorgver kenner staat vandaag als 'hamer stuk' op de agenda van de Staten. De PvZ-fractie deelt de kritiek van het Klaverblad en wil hoe dan ook een debat oyer het tra ject. Temeer omdat onduidelijk is wat straks met de rapportage van de verkenner kan worden gedaan. VRIJDAG4 JULI 2014 met voldoening I Samantha Scheele uit Terneuzen werkt deze zomer als begeleider van verstandelijk gehandicapten bij Tragel Zorg. Gisteren werkte ze op een woongroep in Clinge. fotomontage Felix Binicewicz/foto Mark Neelemans Samantha Scheele uit Terneuzen GOES - Het aanbod van vakantie baantjes in Zeeland trekt iets aan. Hoewel bedrijven vakantieperiodes van werknemers sinds de crisis strakker op elkaar afstemmen en zo de zomer zien door te komen, constateren uitzendbureaus dit jaar een voorzichtig toenemende vraag naar invalkrachten. door Rolf Bosboom TERNEUZEN - Waterschap Schelde- stromen schuift niet aan bij de Ta fel van 15. Een meerderheid van het algemeen bestuur schoot de plannen voor nauwe samenwer king van de Zeeuwse overheden (provincie, Waterschap en de der tien gemeenten) gisteravond defini tief af. door Marcel Modde MIDDELBURG - De klankbordgroep ziekenhuiszorg van Klaverblad Zee land lijkt het weinig zinvol om een zorgverkenner aan te stellen, die de weg naar een betere samenwer king tussen ADRZ en Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen moet plaveien. Het patiëntenplatform neemt het Provinciale Staten kwalijk dat niet eerst advies is ingewonnen bij de klankbordgroep over het draagvlak van het initiatief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67