'Grootste editie Rescue Vlissingen' Kinderopvang breidt uit naar Zuid-Holland Dagbladbezorger SCHOUWEN-DUIVELAND 31 s^p Taakstraf voor kweken van hennep opzoek Axel en Koewacht Eigenlijk is het al jaren hetzelfde verhaal: zowel overheden als com merciële organisaties staan finan cieel onder grote druk, de sponso ring ziet er somber uit, en toch is Rescue elk jaar groter en elk jaar weer beter bezocht. „Daar werken we dan ook keihard aan", ontnuchtert Rescue-voorzit- ter Maarten Janssens. „En het feit dat de gemeente sinds een paar jaar subsidie geeft, ongeveer een derde van ons budget van vijftig duizend euro, helpt enorm. Maar deelnemers doen nog steeds pro deo mee, in de vorm van sponso ring, en ze melden zich spontaan aan. Nog steeds." Het programma is echter al rond. Spectaculair is de acrobatische vliegshow van The Blades uit Northampton, die tweemaal plaatsvindt. Bijzonder is de grote multidisciplinaire hulpverlenings demonstratie, waarbij een bot sing tussen een auto en een vrachtwagen wordt nagespeeld op de glooiing bij het Kleine Zandje, die eveneens tweemaal plaatsvindt. Ook zijn er de nieuw ste reddingsboot van de KNRM, de innovatieve blusrobot van de brandweer en waterscooters. De brandweer laat zien hoe ze te genwoordig langer onder water kunnen blijven, de Koninklijke Luchtmacht toont samen met de KNRM hoe ze reddingsoperaties met de helikopter uitvoeren en de Nederlandse Kustwacht doet een precisiedropping met een Dor- nier patrouillevliegtuig. En na tuurlijk zijn er diverse traumaheli kopters, politiehonden en -bikers en reddingshonden. Honderdtwintig deelnemers uit vijf landen: Nederland, België, Lu xemburg, Duitsland en Engeland. En, hoe veelomvattend het evene ment ook is, slechts twintig vrij willigers. Janssens: „Iets minder dan andere jaren, althans, zo lijkt het, maar we hebben ze gewoon anders ingedeeld." ZEEUWSE PERSFOTOGRAFEN EN DE RIDDERGESLACHTEN VAN CATS MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 56-jarige Robert P. uit Krabbendij- ke conform de eis een taakstraf van 120 uur opgelegd voor de kweek van hennep. P. werd ervan verdacht dat hij ze ventig weken lang een hennep kwekerij had gerund. Het geld dat hij daarmee volgens de rechtbank heeft verdiend, bedraagt na aftrek van kosten 63.702 euro. Hij moet dat geld in de staatskas storten. Volgens P. had hij slechts veer tien weken gekweekt en niet meer dan 44.000 euro verdiend. Doordat P. netjes zijn torenhoge energierekening betaalde, kon echter vrij nauwkeurig worden nagegaan hoe lang zijn kwekerij actief was geweest. Dat waren dus beduidend meer weken dan de veertien die hij claimde, aldus de rechter. Want hij had tijdens de zitting twee weken geleden al toegegeven dat een hoge energie rekening betekende dat hij inder daad wiet aan het kweken was. Kibeo neemt in die provincie in totaal zeventien vestigingen over van twee kinderopvangorganisa ties: per 1 juli negen vestigingen van 't Voortvarend Scheepje op Goeree-Overflakkee en per 1 au gustus acht van Kinderopvang Hoeksche Waard Oost. Beide orga nisaties verkeerden in slecht weer en voor de zeventien vestigingen dreigde sluiting. Op Goe ree-Overflakkee wordt de kinder opvang voortgezet onder de naam Kibego. Kinderopvang Hoeksche Waard Oost houdt dezelfde naam. Kibeo is door de twee Zuid-Hol landse organisaties gekozen van wege de grootte en de stabiliteit. Kibeo is blij met deze kans. De uitbreiding biedt Kibeo de moge lijkheid om de centrale diensten op peil te houden. „Op deze ma nier kunnen we onze vestigingen goed blijven ondersteunen en ouders en kinderen de kwaliteit en continuïteit blijven bieden, die ze van ons gewend zijn." Kibeo biedt op tientallen locaties tussenschoolse en naschoolse op vang. De organisatie biedt ook re formatorische en gastouderop- vang. weGeNeR Media VRIJDAG 4 JULI 2014 Matty Verkamman beoogt met zijn uitgeverij Kick minstens één Zeeuws boek per jaar uit tegeven. Het meest succesvolle is 'Waters nood' uit 2013. Dat beleeft zijn derde druk; er zijn 15.000 exemplaren verkocht Verkammans volgende Zeeuwse uitgave wordt een fotoboek van de Vlissingse PZC-nieuwsfotograaf Ruben Oreel; 'Door het oog van In 2005 verscheen onder zo'n zelf de titel een fotoboek over dertig jaar persfotografie van de vorig jaar overleden PZC-fotograaf Wil lem Mieras. Cats vóór 1530 is een boek voor de robuustere koffietafel: het weegt 2,4 kilo. Het boek op A4 plus-formaat (24 x 33 cm) omvat 336 pagina's in kleurendruk en is zeer rijk geïllus treerd. Het bevat zestien hoofdstukken, gewijd aan de riddergeslachten 'Van Cats'; hun leefwijze en avon turen; het kasteel van Cats en de kerken en kloosters en hun invloe den; de relaties van Kats met ste den, staten en hoven in de Lage Landen; handel en scheepvaart en hoe die roemrijke periode ten on der ging in de Stormvloed van Sint Felix. Het grote aantal illustraties, ver gaard in archieven in heel Neder land en Vlaanderen, is gemengd met fotografie van het hedendaag se Kats tot een bonte collage die het boek zeker zo'n kijkboek als leesboek maken. Een aantal hoofdstukken is te zien op de website van de vormgevers: www.galeriekats.nl/waterpaard door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Even leek het erop dat het heel moeilijk zou worden een goede editie neer te zetten van Rescue Vlissingen, woensdag 16 juli. Maar uiteindelijk wordt het de grootste editie ooit. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Matty Verkamman met het lijvige boek over Kats. foto's Mechteld Jansen van veertig door Luc Oggel GOES - Kinderopvangorganisatie Ki- beo, actief op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland, breidt uit naar Zuid-Holland. kilo De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65