Willeke bp Ook Albert Heijn overweegt vertrek uit centrum Weer zitting over boer Van Iwaarden in Rilland f «l* 20 SCHOUWEN-DUIVELAND 29 driekleur Challenger Zeeland I:; nHHi ZlERlKZEE - Na de sluiting van de Spar heeft Zierikzee nog drie su permarkten over. Een Albert Heijn in de Lange Nobelstraat, een Lidl (Haringvlietstraat) en de Aldi in de Grevelingenstraat. Albert Heijn is met de gemeente in gesprek over mogelijke verhui zing naar de nieuwe stadsentree aan de oostkant van de stad. „Maar dat gesprek is niet afgelo pen en er zijn nog geen besluiten gevallen", zegt woordvoerder Lu- kas Burgering. Mogelijke uitbrei ding van vloeroppervlak is een van de redenen waarom beide par tijen met elkaar praten. Uitbrei ding op de huidige locatie is een probleem. De nieuwe stadsentree komt op de locatie van sportcentrum On derdak. Daar kan dan volgens het concept masterplan een parkeer plaats komen voor alle stadsbezoe- kers uit de richting Goes en er is ruimte voor een supermarkt. Dit gebied ligt op loopafstand van de binnenstad. De Aldi wil het huidige pand aan de Grevelingenstraat graag uitbrei den met de naastgelegen leeg staande winkel waar als laatste een keukencentrum in heeft geze ten. De gemeentelijke detailhan- delstructuurvisie laat dat alleen niet toe. In deze nota is onder meer vastgelegd hoeveel vierkan te meters winkeloppervlak op wel ke locatie kan komen. Dat was kortgeleden voor de CDA-fractie aanleiding om via een motie te vragen om aanpassing van de de- tailhandelstructuurvisie en dat gaat nu gebeuren. Want niet al leen in Zierikzee is de super marktbranche in beweging. Ook in Bruinisse (AH), Nieuwer- kerk (Ciooo en Aldi), Scharendij- ke (Plus) en Burgh-Haamstede (AH) zijn ondernemers volop in de weer met plannen voor uitbrei ding of nieuwbouw. Omdat de markt zo in beweging is, is er be hoefte aan aanpassingen van de gemeentelijke richtlijnen. De Lidl in Zierikzee heeft - voor zover bekend - geen uitbreidings- of verbouwingsplannen. Op de zitting bleek dat de Neder landse Voedsel en Warenautori teit (NVWA) aanvankelijk slechts 15 tot 20 koeien wilde meenemen. Dat zou te maken hebben met ge zondheidsredenen. Maar toen Van Iwaarden en zijn zoon met enkele wagens de toegang tof het bedrijf blokkeerden werden alle runderen meegenomen. Jaap Baar van Hoogendam advoca ten uit Den Haag zette dan ook grote vraagtekens bij de beweegre denen van de NVWA. Op die ma nier heeft de NVWA achteraf een reden geconstrueerd om alle die ren mee te nemen, betoogde hij. Verder passeerden er niet echt nieuwe gezichtspunten. De par tijen hebben al verschillende ke ren voor de rechter of de geschil lencommissie tegenover elkaar ge staan en argumenten gewisseld. Er lopen inmiddels verschillende procedures tegen de inbeslagna mes van de dieren van Van Iwaar den. Volgende week dinsdag wordt een uitspraak over deze zit ting verwacht. load nu Chall'",9erZcel<" mm - Zomerse yogales in de natuur Om in de vakantietijd extra tot rust te komen, biedt yo- ga-docente Marianne van den Haak yogales in de na tuur aan. Zij geeft de lessen op de vrijdagen 4 en 11 juli en 8 augustus en de zaterda gen 16 en 23 augustus, steeds om 10.00 uur. De lessen zijn in de stiltetuin op Camping De Zonnehoeve, Rietdijk 10 in Zonnemaire. De les duurt vijf kwartier en kost tien eu ro. Info: www.atmar.nl en 0646103624. Schilderclubs tonen werk in Grote Kerk Drie schilderclubs expose ren hun werken van 5 tot en met 16 juli in de Grote- of St. Nicolaaskerk in Brou wershaven. Schilderclub Per spectief uit Zierikzee, Schil derclub Middelburg en Schil derclub Primair uit Middel- harnis laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben ge maakt. Het thema was 'con trast. De expositie is te be kijken van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Voorstelling Archa gaat niet door Het filmisch dansante spek takel Archa, dat de mu- ziektheatergroep Het Bedrijf v/h speciaal ontwikkelde voor '200 jaar Zeeland', is in Zierikzee afgelast. Dat heeft scholengemeenschap Pon tes Pieter Zeeman bekendge maakt Het stuk zou zater dagavond worden opge voerd in Zierikzee, maar het zou beginnen op hetzelfde moment dat in Brazilië de af trap is van de kwartfinale van het Nederlands elftal. Er wordt naar een nieuwe da tum gezocht in september, om dit project alsnog in Zie rikzee uit te voeren. Baukje Singer zingt in Galerie Voorzaat Baukje Singer (Ineke Dorre man) treedt zondag op in Dreischor. Zij zingt van 14.30 tot 17.30 uur in Galerie Voorzaat Baukje Singer ver tolkt nummers uit vooral de jaren vijftig en zestig, maar ook uit de tijd daarna. Het zijn ballads en luisterliedjes van bijvoorbeeld Elvis Pre sley, Willie Nelson, Freddy Fender, Eric Clapton. Meer informatie: www.baukjesinger.nl I VRIJDAG 4 JULI 2014 •>-vV v-:-. S 'AR DAG 2 JUU EN In en rond de Spar aan het Havenplein is het vertrek van de supermarkt het gesprek van de dag. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting MT( Middelburg, 2d juni tZmb juli 2014 A TC Souburg, JH junit/m juli 2014 RILLAND-BATH - Het college van Be roep voor het Bedrijfsleven heeft zich gisteren wederom gebogen over de inbeslagname van 175 run deren van Hans van Iwaarden uit Rilland-Bath. Hét internationale topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis-epsportfans, als deelnemer en toeschouwer. povvn Volg ons via www.facebook.com/ChallengerZeeland of www.DriekleurChallengerZeeland.nl HAiRFASHIOM-NAILS-VtSAGIE Wij hebben contracten met alle zorgverzekeraars Weegbree 2& Kapeile iel: 0113 330100 ■www kapsaionwilleke.nl ZONNEMAIRE BROUWERSHAVEN ZIERIKZEE DREISCHOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63