Van den Bos gelooft in beter WMO-beleid Overgrote meerderheid raad heeft twijfels over aankoop kantoorpand Bedrijven kunnen water beter even niet Muziek tussen lezen door 28 SCHOUWEN-DUIVELAND SLUITING SUPERMARKT Sluiting supermarkt dwingt mensen om elders boodschappen te doen en daar zijn ze niet blij mee. a Met een bijeenkomst voor alle be trokken professionals en (verte genwoordigers van) cliënten is de aftrap gegeven voor het opstellen van het nieuwe WMO-beleid dat vanaf 1 januari gaat gelden. Dan gaat de decentralisatie in. Tijdens de bijeenkomst konden mensen hun ideaalbeeld, de onmogelijkhe den en de pragmatische oplossin gen aandragen op een viertal the ma's. Daaruit zijn drie punten naar vo ren gekomen die bij de verschil lende onderwerpen telkens naar boven kwamen drijven: naar el kaar omzien, betrokkenheid en el kaar ontmoeten. „En soms zitten er hele verrassen de dingen in", zegt Van den Bos. Hij noemt als voorbeeld bij het thema preventie (voorkomen dat mensen gebruik moeten maken van de WMO) gratis sporten op scholen of één dag per week waar op alle leeftijden gratis kunnen sporten. Ook het voortbestaan van de dagbesteding is een idee dat naar voren gekomen is tijdens de discussie over preventie. Of al le ideeën ook meegenomen wor den in het nieuwe beleid is nog maar de vraag, dat wordt de ko mende maanden verder uitge werkt. Een ander thema is mantelzorg, Een thema dat hoog op de agenda staat bij de decentralisatie. „Maar we moeten de meerwaarde van mantelzorg ook niet overschat ten", zegt Van den Bos. En dat kwam ook uit de bijeenkomst: dat je mantelzorgers niet kan overvra gen. Een van de suggesties is soe peler omgaan met het realiseren van een mantelzorgwoning in de achtertuin. Van den Bos heeft alle ideeën ge bundeld en gaat nu aan de slag met het opzetten van het nieuwe beleid. Dat moet snel, want in ok tober of november neemt de raad een besluit. CONCERT MUZIEKSCHOOL ZIERIKZEE - „Ik wil niet naar de Al- di of de Lidl, want ik vind de mer ken die ze daar hebben niet lek ker. En Albert Heijn heeft wel goe de reclames, maar die hebben niet van dat aardige personeel zo als je dat hier vindt", zegt een 'goede klant' van de Spar aan het Havenplein in Zierikzee die graag als zodanig in de krant wil wor den aangeduid. Het nieuws dat de supermarkt na zaterdag voorgoed de deuren sluit is het gesprek van de dag in en rond de supermarkt. Mensen be klagen zich er tegen elkaar over, maar betuigen ook hun medele ven aan het personeel. „Ik kom al twintig jaar", vertelt de 'goede klant'. „Nu moeten we voortaan verplicht naar de Albert Heijn." Maar die supermarkt, gelegen aan de rand van het historische stads centrum, heeft ook plannen om te verkassen naar de rand van de stad. De 'goede klant': „Dan weet ik echt niet meer waar ik nog heen moet. Ik heb geen zin om de auto te moeten pakken om bij voorbeeld naar de Ciooo in Nieu- werkerk te rijden. Dat kost me niet alleen meer tijd, maar ook benzine. Bovendien heb ik geen zin om 's zomers in de file te moe ten staan." Marjolein van Straaten is ook vas te klant bij de Spar. Ze vindt het verschrikkelijk dat ze haar dage lijkse boodschappen straks niet meer kan doen aan het Haven plein. Voor het personeel en voor haarzelf. „Gelukkig heb ik wel een auto, maar ik denk toch dat ik mijn boodschappen voortaan op De spullen van de Lidl en Aldi hebben we geprobeerd, maar vinden we echt niet lekker verschillende plekken in de bin nenstad ga halen. Ik wil niet naar de Albert Heijn of een andere gro te keten, want ik wil juist de klei nere kruideniers kunnen steu nen. Ik maak me echt grote zor gen over wat hier nog meer gaat verdwijnen." Het echtpaar Burcksen doet ook regelmatig boodschappen bij de Spar. „Het is een hele toer om hier te komen met de auto, maar bij de Albert Heijn is het erg groot en daarom lastig om te vin den wat je nodig hebt. Maar we zullen straks wel moeten en als die supermarkt dan ook nog ver trekt uit de binnenstad zou het ons alleen goed uitkomen als ze naar de Zuidhoek gaan. Daar wo nen we vlakbij. Lidl en Aldi heb ben we ook uitgeprobeerd, omdat we dit wel een beetje zagen aanko men, maar we vinden de spullen daar echt niet lekker." Burcksen kijkt inmiddels met weemoed te rug naar de dagen dat bijvoor beeld de kruidenier nog gewoon langs de deur kwam. „Als je bij hem iets bestelde, werd het de vol gende dag gewoon voor je deur af geleverd." FEITEN EN CIJFERS De meeste partijen hadden vooral moeite met het feit dat het colle ge voorstelt het pand te kopen, vooruitlopend op het masterplan Renesse. „Met deze argumentatie kunnen wij niet instemmen", zei Robbert Lievense (LSD). „Waar om moeten wij optreden als pro jectontwikkelaar", zei Jan Bij de Vaate (CDA). „Ik heb er ervaring mee en dat was niet zo positief." Bij de Vaate waarschuwde dat de gemeente een incourant pand koopt en dat de gemeente daar flink op zal verliezen. Meerdere fracties hebben grote moeite met het feit dat de huidige eigenaar verschillende malen heeft geprobeerd een nieuwe in vulling te geven aan het pand en dat dit niet mocht van de gemeen te. „En het is raar dat een markt partij niet mag ontwikkelen en dat wij het aankopen en vervol gens onszelf wél toestemming ge ven te ontwikkelen." Wethouder Verseput legde uit dat hij het pand wil kopen omdat die locatie wellicht deels nodig is om de verkeersproblematiek in Renes se op te lossen. „Uit de vele ge sprekken die we hebben gevoerd in het kader van het Masterplan is gebleken dat telkenmale aan de or de komt hoe wij omgaan met het verkeer op de Hogezoom en wei nig uitgezonderd zegt dat daar wat moet gebeuren. Lievense heeft de wethouder gevraagd voor de raad in augustus met na dere argumenten te komen. Reden is een onderzoek naar de aanwezigheid van onder meer benzeen in het drinkwater. Water bedrijf Evides had na een onder zoek twijfels over de kwaliteit van het drinkwater, maar is daar voor niet verantwoordelijk bij die bedrijven. Zij krijgen hun drink water geleverd door Deltius, een dochterbedrijf van Delta. Daarom heeft Delta het water nogmaals onderzocht. Woordvoerder Arendo Schreurs van Delta benadrukt dat er op geen enkel moment overschrijdin gen van de normen zijn geconsta teerd. „Maar omdat een paar maanden geleden toch al was be sloten na de zomer het leidingen stelsel bij die bedrijven te vervan gen, hebben we geadviseerd het water dan voorlopig maar niet te drinken", zegt Schreurs. „Het wa ter kan wel gebruikt worden om te douchen en handen te was sen." door Melita Lanting zierikzee - Wethouder Cees van den Bos verwacht dat de gemeente de WMO beter en goedkoper kan organiseren dan het nu het geval is. Hij erkent dat in de nabije toe komst lastige keuzes gemaakt moe ten worden omdat het budget be perkt is. ZIERIKZEE - Leerlingen van de muziekschool hielden gisteravond een klein en informeel concert in de bibliotheek van Zierikzee. De activiteit is tot stand ge komen in het kader van de samenwerking binnen de Campus Cultura en vond plaats tijdens de avondopenstelling van de bibliotheek. Het repertoire varieer de van licht tot klassiek, foto Ronald den Dekker 'Ik wil het liefst dat de Spar hier blijft' door Wendy de Jong Klant van de Spar De Spar op het Havenplein sluit vanwege een tekort aan klanten als een direct gevolg van de dalen de omzet tijdens en na de herin richting van het Havenplein. Spar heeft nog uitgekeken naar een ander pand in de binnenstad, maar kwam tot de conclusie dat twee supermarkten in de binnen stad te veel is. Spar sluit niet uit toch nog terug te keren als blijkt dat Albert Heijn inderdaad gaat verhuizen naar de rand van de stad. Al voor de aanleg van het ver nieuwde Havenplein, dat nu auto vrij is, vreesde de Spar voor omzet- derving omdat volgens de buurtsu per 30 tot 40 procent van de klan ten met de auto kwam. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De raadsfracties zijn heel kritisch over het voorstel van burgemeester en wethouders om het voormalige kantoor van WEA aan de Zeeanemoonweg te kopen. Alleen de WD kon een heel eind mee gaan met het voorstel. „Want het pand staat op een strategisch punt in Renesse", zei Dick Meul- blok. door Maurits Sep VLISSINGEN-OOST - Vijf bedrijven in Vlissingen-Oost kunnen de drink waterleiding de komende maanden niet gebruiken om water uit te drin ken. Dat gebeurt op advies van Del ta, dat in ruil daarvoor flessen drinkwater levert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62