24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv €399.- Zwarte Piet van £45> voor BINNENLAND 5 Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc ^HIH V p/mnd 240MIN 180SMS 400MB overleg met voor- en tegenstan ders om te komen tot 'een harmo nieus feest, nu ook zijn juridische jasje kan krijgen'. In de vernietigde vergunning komt Zwarte Piet niet ter sprake. Van der Laan zinspeelt op specifie ke voorwaarden voor een vergun ning, die daar verandering in kun nen brengen. Vorig jaar gaf Van der Laan aan dat Zwarte Piet steeds 'minder zwart en minder knecht' zal worden. Of de uitspraak gevolgen heeft voor het feest van dit jaar, en zo ja welke, daarover laat Stichting Sin terklaas Intocht Amsterdam zich niet uit. „Het kan twee kanten op", zegt bestuurslid Martine Wil- lekens. „We wachten het af." „Dit is een moedige uitspraak van de rechter, want dit kan veel boze reacties oproepen", zegt hoogle raar rechtssociologie Ashley Ter louw van de Radboud Universi teit Nijmegen. Zij was een aantal jaar lid van de voorloper van het huidige College voor de Rechten van de Mens, dat Zwarte Piet een 'racistisch element' van het sinter klaasfeest vindt. „De discussie blijft nu levendig. We moeten als samenleving hier over doorpraten, want de rechter heeft de gemeente gedwongen een belangenafweging te maken en rekening te houden met de minderheid die zich gekwetst voelt. We moeten proberen om een feest te maken waarbij nie mand zich gekwetst voelt." Advocaat Frank King van de ei sers is opgelucht, maar weet dat het nog niet gedaan is. „Het is na tuurlijk wel een heel mooie opste ker." Veiligheid vluchten in het geding Onder druk van de vele militai re uitzendingen in de voorbije jaren is de veiligheid in het ge ding gekomen bij vluchten die zijn uitgevoerd door het 336- squadron uit Eindhoven. Vlie gers voldeden niet altijd aan de eisen en mogelijk zijn zij onbe voegd of onervaren ingezet. Dat stelt de Onderzoeksraad voor Veiligheid die vermeende misstanden onderzocht bij het squadron dat vier Hercules- transportvliegtuigen heeft. Al le tekortkomingen zijn verhol pen, maar de raad vindt dat de 'veiligheidscultuur bij het squa dron meer aandacht behoeft'. Dode man is bewoner van overvallen huis De man die dood werd gevon den na een woningoverval in Winterswijk, is de 52-jarige be woner van het huis. Zijn 50-ja- rige vrouw overleefde de over val wel, liet de politie gisteren weten. Het echtpaar werd woensdagavond overvallen, vermoedelijk door drie man nen. De vrouw werd vastgebon den. Ze wist zich te bevrijden en de politie te alarmeren. Ze wist toen nog niet dat haar echtgenoot dood in de tuin lag. Hoe de man om het leven is ge komen, is niet bekend. De die ven namen buit mee, maar wat precies is onduidelijk. woon niet meer meetelt, zegt een oud-PvdA-bestuurder) en over de ongezonde zendings drift van Samsom zelf, hakken er extra in. Gaat Samsom zijn koers wijzi gen? Het zit er niet in. Hij ge looft heilig in 'het grote project, Nederland verder te helpen' waar hij samen met Rutte aan begonnen is. 'Ja, we zijn bezig met iets dat groter is dan wij zelf, zegt hij in het weekblad Vrij Nederland. Hij heeft nog een paar maanden om zijn ach terban daarvan te overtuigen. Op 15 maart 2015 zijn de Provin ciale Statenverkiezingen die in direct ook de zetelverdeling in de Eerste Kamer bepalen. Als de Voor groei van de werkgelegenheid is rust in de polder nodig. Daarom kwam het botte visitekaartje van de nieuwe voorzitter van de werkgevers zo slecht uit PvdA dan weer zo verliest is het einde oefening. Doorslaggevend zal zijn of het kabinet er tijdig in slaagt het aantal van 700.000 werklozen aanzienlijk terug te dringen. Werk, werk, werk, is niet voor niets de mantra van Samsom. En niet toevallig presenteerden de vakbonden deze week een uitgebreid plan voor 300.000 ba nen. Voor groei van de werkgelegen heid is wel rust in de polder no dig, een goede verhouding tus sen kabinet, werknemers en werkgevers. Daarom kwam het botte visitekaartje van de nieu we werkgeversvoorzitter Hans de Boer ook zo slecht uit. Hij joeg de vakbeweging direct in de gordijnen. FNV-voorzitter Ton Heerts (hé, wat toevallig, ook op de BBQ_!) vertelde: „Er is heel wat gebeld over die uitspraken van De Boer, premier Rutte heeft niet voor niks contact met hem opge nomen." Officieel heeft de werkgevers voorzitter het sociaal akkoord weer omarmd. Of dat echt zo is, moet blijken. Terwijl dit alles tussen aardap pel en fruitsalade werd bespro ken, beëindigt de verslaggever het interview met Samsom met een kwinkslag: „Je moet in ie der geval zorgen dat je de zwar tepiet zelf niet krijgt." De PvdA-leider lacht zuinig, want dat is precies waar hij bang voor is, als het zo doorgaat. FERRY MINGELEN De Piece of cake Jazzband speelde een opgewekt nummer op de tra ditionele laatste- dag-voor-het-zomerreces-BBQ^ in de binnentuin van het Haag se Perscentrum Nieuwspoort. De zon scheen en het was warm en druk onder de para sols. Tussen het vaste gezelschap po litici, voorlichters en journalis ten was het aantal PvdA-promi- nenten op dit vleesfeest opval lend. Een soort niks aan de hand actie leek het van de be windslieden Dijsselbloem, Bus- semaker, Van Rijn en PvdA-Ka- merleden, onder wie de politiek leider himself: Diederik Samsom. Boven de muziek uit probeerde een verslaggever hem een reac tie te ontlokken over de recente Zwarte Pietuitspraak van de rechter. Een politicus krijgt soms verrassende vragen, maar voor deze kwestie was de PvdA-leider vast niet naar de barbecue gekomen. De voor de hand liggende vraag was: hoe moet het verder met de PvdA en met Samsom, want het gaat beroerd. Na twee verlo ren verkiezingen staat de partij volgens de laatste Ipsos Politie ke Barometer met een verlies van 23 zetels op 15 zetels, 5 min der dan het vroegere linkse klei ne broertje de SP. De recente pu blicaties over de lethargie in de partij, over de SP die de PvdA opeet (het ergste is dat je ge- Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Voor vragen én meer informatie bel: 0900-0603«0.45 per gesprek) Vodafone Voordeel Web Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! VRIJDAG 4 JULI 2014 balanspiet DEN HAAG WINTERSWIJK MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 300MB «40> €20.- €19.- 240MIN 180SMS 400MB €4S> €22.50 GRATIS 360MIN 240SMS 400MB JCBS- €27.50 GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5