Hoek krijgt snel verre reizen voor de kiezen Vijf duin- en strandtochten 12 SPORT DRIEKLEUR CHALLENGER ZEELAND Huta Galung vandaag te gast 21e 3CT beachvolleybaltoernooi Nationaal kampioen bij TMZ-tijdrit Lesley Kerkhove verliest met 6-2 6-1 van de Russin Evgeniya Rodina. Angelique van der Meet gaat wel naar de laatste acht. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Op de vierde dag van de Driekleur Challenger Zee land vloog de ene na de andere ge plaatste speelster eruit. De Zierik- zeese Lesley Kerkhove was één van hen. „Mensen hechten veel waarde aan de plaatsingslijst, maar kunnen dat beter niet doen", zei de Schouwse. „Hier in Middelburg spelen alleen maar goede meisjes. Ze kunnen alle maal van elkaar winnen." Kerkhove, de nummer 239 van de wereldranglijst en bij het Zeeuw se 25.000 dollartoernooi als zesde ingeschaald, was op papier de fa voriet in haar duel in de tweede ronde met Evgeniya Rodina. Die Russin staat immers 293e op de ranking. Maar ze komt van de 74e plaats. Blessureleed heeft haar ver teruggeworpen. Dat Rodina nog altijd goed kan tennissen, werd gisteren wel dui delijk. Ze speelde tegen Kerkhove bijna foutloos. Ze won daardoor Jesse Huta Galung is vandaag te gast bij de Driekleur Challenger Zeeland. De uit Haarlem afkomsti ge tennisser is vanaf drie uur 's middags aanwezig in Middelburg en speelt om zes uur een demon stratiewedstrijd. Huta Galung werd afgelopen week op Wimbledon in de twee de ronde van het gemengddubbel uitgeschakeld. Hij speelde in Lon den met de Sloveense Andreja Klepac. Door die uitschakeling is hij nu in de gelegenheid om naar Middelburg te komen. met 6-2 6-1. „Toch was ik niet kansloos", zei de Zeeuwse te recht. „Ik heb in heel veel games gamepoints gehad. Als ik die had benut, bleef ik bij en kon ik het haar tot het einde lastig maken. Nu gebeurde dat niet, waardoor zij vrijuit kon tennissen. Het was vandaag echt niet nodig om *zo dik onderuit te gaan." Gemiddeld werden in elke game acht punten gespeeld. Dat zegt wel hoezeer de twee speelsters aan elkaar gewaagd waren. Kerk hove kreeg bij het rumoerige pu bliek ook wel de handen op elkaar met mooie acties, maar Rodina stal net iets vaker de show. In de eerste ronde stond Kerkho ve ook al (dik) achter tegen de Bel gische Ysaline Bonaventure, maar won ze uiteindelijk toch nog. Me de doordat ze haar hoofd koel hield. Gisteren was ze niet zo on bewogen. Nadat ze de derde game in de tweede set schlemielig had weggegeven, sloeg ze hard een bal weg en ramde met haar racket op Huta Galung meldde zich vorige week nog bij de toemooiorganisa- tie van de Challenger Zeeland en informeerde naar de mogelijkhe den om mee te doen. Dat bleek echter niet meer mogelijk, omdat op dat moment de wildcards al waren vergeven. „Maar nu komt hij alsnog als gast", zegt toernooidirecteur San- der van Buren. „En daar zijn we hartstikke blij mee." De 28-jarige Jesse Huta Galung staat op de 138e plaats op de we reldranglijst. haar stoel. Het kwam de Schouw se op een waarschuwing te staan van de umpire. Ondanks haar nederlaag stelde Kerkhove dat ze goed op weg is. Zo hoog als ze nu op de ranking staat, stond ze nog niet eerder. Het kwalificatietoernooi van de US Open (in september) lonkt. Maar Niels Stemerdink liet weten dat zijn pupil niet alleen naar de voorrondes van Grand Slamtoer- nooien moet kijken. „Als je naar de US Open wilt, moet je ook een challenger kunnen winnen. Mis schien moet ze dat eerst maar eens doen." In Middelburg, waar Kerkhove al tweemaal de finale verloor, gaat dat er dit jaar weer niet van ko men. Volgende week is er in het Duitse Aschaffenburg weer een kans. Met de Schouwse werden gis teren ook Indy de Vroome (twee de op de plaatsingslijst), Diana Marcinkevica (derde) en Marina Melnikova (zevende) uitgescha keld. Eerder al sneuvelden Irena Pavlovic (eerste), Su Jeong Jang (vierde) en Maria loao Koehler (vijfde). De Oostenrijkse Melanie Klaffner (achtste) is nu de enige overgebleven geplaatste speelster op het gravel van MLTC - voor wat het waard is. Angelique van der Meet, afkom stig uit 's-Heer Abtskerke, zit ook in de kwartfinales. Zij walste gis termiddag over de Georgische qualifier Margalita Chakhnashvi- li-Ranzinger heen: 6-16-0. De Bevelandse speelde met veel power in haar slagen, alsof ze geen last had van haar schouder. „Ik weet dat zij best steady kan tennissen", zei Van der Meet over de frêle, 31-jarige Georgische. „Ik wilde het niet laten gebeuren dat zij in haar spel kwam. Ik wilde de rally's kort houden." Dat lukte formidabel. Van der Meet sloeg in de partij die nog geen vijftig minuten duurde de ene winner na de ander, zodat Chakhnashvili-Ranzinger er moe deloos van werd. De jaarlijkse individuele tijdrit van TMZ in de omgeving van Waarde is zeer succesvol. In zo wel Nederland als België zijn er amper tijdrit ten met een lengte van meer dan twintig kilo meter. In de polders tussen Waarde en Rilland is een traject uitgezet van 27,6 kilometer en daar is een behoorlijke belangstelling voor. Dat heeft er toe geleid dat er inmiddels zo'n negen tig inschrijvingen binnen zijn voor de editie die morgen wordt verreden. Bovendien is de bezet ting behoorlijk sterk met onder anderen de Nederlandse kampioen bij de elite zonder contract Remco Grasman uit Luttelgeest. Om 13.30 uur gaat de eerste renner bij het gemaal van Waarde van start. Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt op de zaterdagen 5 en 19 juli duin- en strandtochten. Er kan gewandeld worden over 5,10,15,20 en 30 kilometer. Wie voor de 30 kilo meter kiest, loopt helemaal naar Westkapelle en terug. De start van de twee langste afstan den is morgen tussen 8.30 en 10.30 uur. Aan de overige wandeltochten kan tussen 8.30 en 12.00 uur begonnen worden. Het startbureau is bij de Kanovijver, aan de Burgemeester Van Woelde- renlaan in Vlissingen. Op 30 augustus reist Hoek naar Sneek, een reis van 308 kilometer. Na de thuiswedstrijd tegen IJssel- meervogels volgt op 13 september een rit van 29$ kilometer naar Hardenberg, waar HHC de tegen stander is. In de maand septem ber volgen ook nog duels met Ex celsior Maassluis (thuis) en GVW (uit). Die ploeg greep afge lopen seizoen in een beslissings wedstrijd tegen Spakenburg naast het kampioenschap. Het openingsduel met Capelle zou normaal gezien een ontmoe ting met een oude bekende bete kenen. „Maar ik speel dan zeker niet, omdat ik aan mijn ham string geopereerd ben", vertelde los van Nieuwstadt. De Brabantse verdediger speelde in het seizoen 2010-2011 met Hoek in de topklas se. Van de selectie waarmee Hoek dat seizoen degradeerde, is bij Hoek alleen Giovanni Siereveld nog over. „Dat we thuis begin nen, kan een voordeel zijn", zei de aanvoerder. „Capelle draait al jaren mee in de topklasse en is dus een goede graadmeter. De tweede thuiswedstrijd is tegen IJs- selmeervogels. Dat is toch een prachtig affiche?" de middag. Op het strand van Zoutelande wordt voor de 21e keer het 3CT beachvolleybaltoernooi gehou den. Er wordt dit jaar in zes verschillende cate gorieën gespeeld. De nieuwste klasse is die voor de para beachzitvolleyballers. Die spelen met viertallen tegen elkaar. Er zal gespeeld worden met mannenploegen en gemengde teams in één competitie. Valide volleyballers mogen ook meedoen, mits ze blijven zitten. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot het einde van i u. ill i(A. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl onnodig 'Het was door Barry van der Hooft HOEK - Het competitieprogramma in de topklasse is gisteren met veel enthousiasme ontvangen bij Hoek. De Zeeuws-Vlaamse ploeg opent het seizoen op zaterdag 23 augus tus met een thuiswedstrijd tegen Capelle en krijgt een week later al meteen de verste uitwedstrijd van het seizoen voor de kiezen. Programma Hoek voor de winter stop. Speeldag 1 (23 augustus): Hoek-Capelle; speeldag 2 (30 aug): ONS Boso Sneek-Hoek; speeldag 3 (6 september): Hoek-IJsselmeervo- gels; speeldag 4 (13 sep): HHC Har- denberg-Hoek; speeldag 5 (20 sep): Hoek-Excelsior Maassluis; speeldag 6 (27 sep): GVW-Hoek; speeldag 7 (4 oktober): Hoek-Barendrecht; speel dag 8 (11 okt): Ajax-Hoek; speeldag 9 (25 okt): Hoek-Scheveningen; speeldag 10 (1 november): Rijnsburg- se Boys-Hoek; speeldag 11 (8 nov): Hoek-Genemuiden; speeldag 12 (15 nov): Spakenburg-Hoek; speeldag 13 (22 nov): Hoek-Sparta Nijkerk; speel dag 14 (29 nov): FC Lisse-Hoek; speeldag 15 (6 december): Kozak ken Boys-Hoek; speeldag 16 (13 dec): Hoek-ONS Boso Sneek. II Roy Hendriksen vormt bij NEC weer een duo met hoofdtrainer Ruud Brood, foto Laurens Lindhout/VI Images ZATERDAG 5 JULI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56