Kvitova neemt Safarova in bescherming SPORT 11 Vacansoleil sponsor van Franse dub Lille Vacansoleil stapt in het Fran se voetbal. De reisorganisa tie sponsort komend sei zoen de Ligue i-club Lille OSC. Het bedrijf beëindigde vorig jaar na vijf seizoenen het sponsorschap van de Nederlandse wielerploeg Vacansoleil-DCM omdat de Europese doelstellingen waren bereikt. Cadée net naast podium in Lausanne Discuswerper Erik Cadée heeft gisteravond in Lausan ne bij atletiekwedstrijden in de Diamond League het po dium op 30 centimeter ge mist. Hij kwam in zijn twee de worp tot een afstand van 64 meter en 61 centimeter. Dat was zijn beste seizoens prestatie, maar net niet vol doende voor brons. Drenthe op zoek naar nieuwe club Royston Drenthe heeft geen toekomst bij het Engelse Reading. De 27-jarige mid denvelder meldde gisteren dat de club uit de Cham pionship van hem af wil, on der meer vanwege zijn hoge salaris. De Rotterdammer kwam vorige zomer transfer vrij over van het Russische Alania Vladikavkaz. Masters-pionier Errie Ball overleden Samuel Henry 'Errie' Ball, de enige nog levende golfer die in 1934 meedeed aan de eerste editie van de Masters, is woensdag in zijn Ameri kaanse woonplaats Stuart (Florida) overleden. Hij was 103 jaar oud. Ball werd in Bangor (Wales) geboren en werd al op zijn 17e beroepsgolfer. Galatasaray strikt trainer Prandelli De Italiaanse trainer Cesare Prandelli heeft na het mis lukte WK voetbal in Brazilië snel een nieuwe baan gevon den. De voormalige bonds coach van Italië treedt in dienst van Galatasaray, de Turkse club van internatio nal Wesley Sneijder. Prandel li volgt landgenoot Roberto Mancini op in Istanbul. Ook dit seizoen ging het in de voorbereiding mis. Hij werkte ech ter keihard aan zijn herstel en kon in de wedstrijden van de World League eindelijk zijn opwachting maken. „Het was toch wel een ontlading", zegt Parkinson, die komend weekeinde met Oranje ten koste van Tsjechië de tussen- ronde van de World League hoopt te halen. Parkinson kreeg vier jaar geleden voor het eerst een uitnodiging voor het Nederlands team. Hij scheurde daarna echter de pees van zijn enkel in. Twee jaar later klopte de bondscoach opnieuw bij hem aan. Maar weer ging het mis met zijn enkel en hij moest daarna maandenlang revalideren. Dit seizoen was er wederom een kans, maar Parkinson liep een scheurtje in het kapsel van zijn enkel op. „Er stond zes weken voor, maar gelukkig heb ik er vier weken van kunnen maken. Het gaf de nodige frustraties dat ik er steeds niet bij kon zijn, maar nu pak ik mijn kans met beide han den aan." De speler van de Belgische club Maaseik maakte afgelopen week einde een goede indruk bij de wedstrijden in Zuid-Korea. Dit optreden heeft de ploeg veel ver trouwen gegeven. „Ik denk dat we als team zijn gegroeid en de tech nische staf ook. De bondscoach maakt nu meer gebruik van wis sels. Iedereen krijgt zo een kans, ik denk dat dit goed uitpakt." Er was de afgelopen periode veel onrust rond Oranje. Veel ervaren internationals zijn afgehaakt, een aantal omdat ze niet meer onder bondscoach Edwin Benne wil spe len. „Dat gedoe is jammer en het Michaël Parkinson hoopt met het Nederlands team de tussenronde van de World League te halen is ook wel fijner om ervaren spe lers in het team te hebben. Maar als jonkies willen we graag voor het nationale team spelen", stelt Parkinson. „We weten ook niet beter en willen ons vooral op het volleyballen focussen. Ik denk dat we voor de lange termijn ook echt een ploeg hebben waar ieder een weer trots op kan zijn." Nederland zou met het bereiken van de tussenronde in de World League al een mooie stap kunnen maken. „Het zou heel goed voor onze ervaring en het vertrouwen zijn als we in Sydney kunnen spe len." Ook de Spelen in Rio zitten in het achterhoofd bij Parkinson. „Het zal niet makkelijk zijn, maar mijn grote doel is met Oranje op de Spelen te schitteren." LONDEN - Petra Kvitova probeerde zoveel ze kon tegenstander Lucie Safarova lof toe te zwaaien. Haar betoog sneed geen hout. Iedereen had kunnen zien hoe Kvitova zich zonder veel moeite had geplaatst voor de finale van Wim bledon (7-6 6-1). De geste kwam dan ook voort uit loyaliteit. De Tsjechische vrouw en haar landge note zijn hartsvriendinnen, die elkaar altijd in ere houden. Op-de baan hoefde ze zich bedui dend minder te roeren. Kvitova won zoals verwacht voor de zesde keer op rij van Safarova. Daarbij sloot ze een lange periode van kwakkelen af. Sinds ze in 2011 on verwacht ten koste van Maria Sja- rapova de titel op de All England Club opeiste, kon de nummer zes van de wereld moeilijk in haar rit me komen. „Het kostte tijd te wennen aan de druk en de aan dacht van de media", gaf ze toe. Niet Safarova, voor het eerst in een halve finale van een major, maar Venus Williams was de las tigste horde onderweg. De Ameri kaanse dwong Kvitova tot het ui terste in hun onderlinge partij in de vierde ronde. Na enig aandrin gen gaf ze dit toe. „Ik was zo blij met die zege op Venus", vertelde ze. Vergeleken met die strijd was het onderonsje met Safarova niet meer dan een tussendoortje. Maar Kvitova, morgen in de finale tegen Eugenie Bouchard, ontken de dit hartstochtelijk. Haar aan doenlijke optreden stond in schril contrast met de soms furieuze houding op de baan. Met een rood aangelopen gezicht timmer de ze ballen langs Safarova. Want vriendschap kent haar grenzen. VRIJDAG 4 JULI 2014 VOETBAL ATLETIEK VOETBAL GOLF Cesare Prandelli foto VI Images VOETBAL ROTTERDAM - Er leek bijna een vloek te rusten op de entree van Michaël Parkinson in de nationale volleybalselectie. Tot drie keer toe raakte de 22-jarige middenaanval ler na zijn uitverkiezing gebles seerd aan zijn enkel. door Geert Langendorff Het bereiken van haar eerste grandslamfinale maakt Eugenie Bouchard niet emotioneel. „Dit is geen verrassing. Ik verwacht zulke resultaten." foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55