Schleck wil nog altijd de oude Andy worden SPORT 9 NetApp en Endura stoppen Eén vuist dopingcontroles Cavendish valt in herhaling Tour Matthews onzeker Team NetApp-Endura krijgt volgend jaar een nieuwe sponsor. De huidige geldschie ters NetApp en Endura van de Duitse ploeg houden er na dit seizoen mee op. De nieu we sponsor komt uit eigen land. Wie dat is, wordt op 15 juli tijdens de eerste rustdag van de Tour bekendgemaakt. De internationale wielrenunie UCI en het Franse antidopingbureau AFLD gaan op nieuw samenwerken tijdens de Ronde van Frankrijk. Samen met de onafhankelijke antidopingstichting van het wielrennen (CADF) zullen de dopingcontroles in de Tour worden uitgevoerd. Mark Cavendish werd tijdens een perscon ferentie door de Britse media bestookt met vragen over de start van de Tour in Enge land. „De Tour is meer dan de twee ritten in Yorkshire alleen", pareerde de kopman van Omega Pharma-Quick Step. „De Tour bestaat uit 21 etappes", zei hij keer op keer. Het is onduidelijk of Michael Matthews kan meedoen aan de Ronde van Frankrijk. De Australische renner van Orica-Green- Edge kwam deze week ten val tijdens een training. De renner heeft zes hechtingen in zijn hand. „Hij heeft behoorlijk pijn", licht te ploegleider Matt White toe. in het Criterium du Dauphiné zijn kaarten nog niet te tonen. Tot Froome hard onderuit ging en de Spanjaard de kans kreeg zijn opponent een tikkie terug te verkopen. Oleg Tinkoff vond het prachtig. Een wielerwedstrijd, zo vindt de rijke Rus, moet immers geen klinische operatie worden. Hij houdt meer van mannen die met lef en hartstocht koersen. „Het klopt niet dat ik alleen maar op de cijfers rijd", weer legt Froome de kritiek dat hij meer oog heeft voor zijn vermo- genmetertje op de fiets dan voor de concurrenten. „In de fi nale heb je daar niets aan. Dan moet je gewoon voluit gaan." Ondertussen is de aanvaller Contador klaar om zijn plaats aan de top weer in te nemen en de jacht te openen op die ande re aanvaller. „Dit jaar zal ik me meer moeten beperken tot ver dedigend rijden", laat Froome weten. Hij wil een deel van zijn krachten sparen om toe te slaan in de afsluitende tijdrit. Contador zegt er niet warm of koud van te worden. Als een koele pokerspeler probeerde hij Dat er nu anders naar hem wordt gekeken, ondervond de Duitser dit seizoen in Tirreno-Adriatico. Doordat daar in volle finale het stuur van zijn fiets spontaan brak, ging hij onderuit. Weg kans op een sprintzege. Televisiebeelden toonden een woedende Kittel, die gefrustreerd zijn fiets oppakte en tegen het wegdek smeet. Verdwe nen was het zorgvuldig gecreëer de beeld van de razendsnel fiet sende gentleman, al bood Kittel snel daarna zijn excuses aan. „Maar eigenlijk had ik er geen spijt van", bekent hij nu. „Ik zat toen zo vol woede over die gemis- Ik gooide ook weieens een helm door de bus na een mislukte sprint te kans, die woede moest naar bui ten. Of ik eigenlijk heel emotio neel ben? Ja, ik denk het wel. Ik heb ook weieens een helm door de bus gegooid na een mislukte sprint. Veel sporters en wielren ners zijn emotioneel, zeker sprin ters. Als alle energie en adrenali ne zich ophoopt voor die ene top prestatie, dan moet dat er daarna weer uit. Ik had op dat moment in de Tirreno niet in de gaten dat er een camera in de buurt was. Tja, dat is dus ook iets dat voor mij is veranderd." Inmiddels ligt de woede-uitbars ting in de Tirreno alweer ver ach- Sinds de vier etappezeges in Tour van 2013 wordt er anders naar me gekeken ter Kittel. Hij won daarna de Scheldeprijs en twee etappes in de Giro d'Italia. Vooral met die tweede ritzege, in Dublin, oogstte hij bewondering. Sprintte er immers ooit iemand sneller dan Kittel op die elfde mei? De Duitser dichtte vanuit schier kansloze positie het gat met de renners voor hem, om er vervolgens met een fenomenaal eindschot overheen te kletsen. Minutenlang lag Kittel daarna, op zijn 26e verjaardag nota bene, uit te hijgen op het asfalt, de wieler- wereld in verbijstering achterla tend. Nooit toonde Kittel duidelij ker zijn suprematie in de sprint dan op die dag. „Mijn Tourvorm komt eraan", zei de Duitser twee weken geleden nadat hij in Sint Willebrord de tweede etappe van de Ster ZLM Toer won. De concurrentie is dan ook gewaarschuwd. Bradley Wiggins (2012) is, tot zijn eigen ontsteltenis, niet eens opge steld door Team Sky, Cadel Evans (2011) ontbreekt bij BMC omdat hij de Giro al heeft gereden en An dy Schleck (2010) is al jaren niet meer de renner die hij ooit was. „Maar het is mijn heilige voorne men weer de Andy te worden die ik eens was. En vooral ook op het niveau waar ik ooit stond", laat de inmiddels 29-jarige Luxemburger strijdvaardig weten. Wanneer dat is? „Dat kan ik niet zeggen. Het le ven van een renner zit wat dat be treft vol verrassingen", vertelde de renner gisteren in Leeds met een veelbetekenende lach op het gezicht. In 2010 stond hij on top of the world als fris ogende jongen, die van veel meer genoot dan het fiet sen alleen. Ontspannen met de dingen omgaan, dat was zijn han delsmerk. Tot hij verstrikt raakte in de ambities van zijn landge noot en zakenman Flavio Becca, die rond de broers Schleck een ei gen Luxemburgse ploeg formeer de. Met het team Leopard was hetge- daan met het zorgeloze leventje van de Schleckies. Ze droegen plots de verantwoordelijkheid voor hun eigen team en alles wat daarbij kwam kijken. De overna me door RadioShack - een jaar la ter al - leek een verademing voor de twee. Maar al snel bleek vooral Andy niet opgewassen tegen de aanpak die teambaas Johan Bruy- neel voorstond. De Belg haalde de twee broers uit elkaar en liet zelfs Lance Armstrong overvliegen om Andy in de bergen boven Nice te leren hoe hij moest trainen. 'Als je het niet op kunt brengen jezelf pijn te doen tijdens de training, kom je volgens mij nooit verder', doceerde Bruyneel venijnig. Andy Schleck brak. Letterlijk en figuur lijk. „Er is al genoeg over gezegd. Het heeft geen zin daar vandaag weer op terug te komen", zei Schleck gisteren over de zware jaren die achter hem liggen. „Het gaat nu om de weg terug. Die is lang en zwaar, maar ik ben bereid die stap te zetten." In deze Tour is Schleck niet meer dan de man die Haimar Zubeldia en zijn broer Frank Schleck moet ondersteunen in de bergen. „Het zou gezien mijn huidige vorm cynisch zijn te zeggen dat ik de leider van de ploeg ben en dat ik ga voor een topklassering in het klassement. Mijn eerste doel is om Haimar en Frank te helpen. Daarna mag ik hopen dat ik op een dag een kans krijg voor de ritzege te rijden. Ach, sommige mensen zeggen dat ik geen goede renner meer ben. Volgens mij valt dat wel mee. Anders was ik hier niet geweest." De weg terug is lang en zwaar, maar ik ben bereid die stap te zetten VRIJDAG 4 JULI 2014 Chris Froome (r) weet dat een tweede Tour-zege geen 'walk in the park' wordt en dat hij reke ning moet houden met Alberto Contador (I). foto VI Images Marcel Kittel Marcel Kittel door Ad Pertijs LEEDS - Van de vijf mannen die de afgelopen vijfjaar de Ronde van Frankrijk wonnen, kunnen er slechts twee aanspraak maken op een volgende triomf in Parijs: Chris Froome (2013) en Alberto Conta dor (2009). Andy Schleck Andy Schleck wil niet meer omkijken: „Er is al genoeg over het verleden gezegd. Het heeft geen zin daar weer op terug te komen." foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53