'Scholen wijzen kind keihard af Frank R. kan sneller dan gedacht aan tbs-behandeling beginnen I I Amsterdam moet van de rechter meer respect tonen voor wie tegen Zwarte Piet is. effeweg nl 4 BINNENLAND SINTERKLAASFEEST 66 De eerste school zei 'nee' terwijl ze een plek voor hem hoort te vinden mm mTl De scholen durfden het niet aan hem in een gewone klas te plaat sen. „Terwijl zijn basisschool het advies had gegeven dat hij naar een reguliere middelbare school kon." Maar daar dachten die schoolbe sturen anders over. „Ik maak het niet mooier dan het is. Bram heeft extra ondersteuning nodig, plannen vindt hij lastig, hij heeft een slechte motoriek. Op de basis school is de begeleiding makkelij ker dan in het voorgezet onder wijs, met steeds andere leraren. Maar met goede begeleiding lukt het hem, hij is slim genoeg om mee te komen op het vmbo." Volgens Otten' lappen de middel bare scholen bij haar in de buurt de regels van het passend onder wijs aan hun laars. „Ik kreeg bij de eerste school gewoon keihard 'nee' te horen, terwijl ze een plek je voor hem horen te vinden bin nen de scholen in de regio waar mee ze samenwerken." Desondanks stapte Otten naar een andere school iets verderop: „Want ik wil wel dat mijn kind naar school gaat in augustus." Terwijl school hem drie weken eerder uitgebreid had onderzocht, moest hij bij school 2 weer geob serveerd worden. „Dat kón ik niet aan Bram uitleggen", zegt Otten. En voorts was de conclusie weder om: niet welkom. „En maandag is het hier al vakantie. Wat nu?" Bram had daarom ook geen zin in het afscheidsfeest van groep 8, want waar moet hij straks heen?" School 2 raadde Otten aan Bram naar een Orthopedagogisch en Di dactisch Centrum te sturen, waar hij voor maximaal twee jaar in een klas met andere zorgleerlin- gen zou komen. „Het nieuwe speciaal onderwijs, terwijl we daar juist vanaf wil len!", zegt onderwijsjurist Katin- ka Slump. „Dat is een voorbode voor thuiszitten. Deze jongen krijgt niet de kans om een nor maal schoolleven op te bouwen." Veel schoolbesturen vinden leer lingen als Bram lastig, voelen zich de klos als ze er één op moeten nemen, zegt Slump. Ook al mo gen ze ze per augustus niet meer weigeren: nu doen ze dat ge woon nog. „Die kinderen vallen dus tussen wal en schip. En dat zorgt ervoor dat er nóg meer kin deren thuiszitten. Nu zijn dat er al 20.000." Slump vindt het ongelooflijk dat de staatssecretaris het op zijn be loop laat. „We weten al zeven jaar dat er passend onderwijs aan komt en nu is het te laat voor de kinderen die aankomend jaar naar de middelbare school gaan. En dat is vreselijk, want die kinde ren moeten dan in de eerste we ken van het nieuwe schooljaar nog een plek zien te vinden en dat is een lange procedure. Ze be ginnen dus met een achterstand, terwijl juist de kinderen met stoornissen als ADHD en autisme dat niet kunnen gebruiken." Brams zelfvertrouwen lijdt onder de afwijzingen, zegt zijn moeder. „Hij houdt zich goed, maar het gaat door merg en been." AMSTERDAM - De gemeente Am sterdam heeft onvoldoende reke ning gehouden met de bezwaren van zwarte inwoners toen zij vo rig jaar de vergunning voor de Sin terklaasintocht verleende. Dat moet anders, vindt de bestuurs rechter in Amsterdam. Zwarte Piet is een 'negatieve ste reotypering van zwarte mensen' luidt het vonnis, 'ook al is het niet zo bedoeld'. Zwarte Pieten maken 'enkele weken een niet te missen onderdeel uit van het da gelijks leven binnen de Neder landse samenleving'. Daarmee maken Zwarte Pieten de dagen voor Sinterklaas inbreuk op de pri- vélevens van de klagers. Die hadden eind 2013 bezwaar aangetekend tegen de vergunning voor de intocht van Sinterklaas aan de intochtcommissie van de hoofdstad. De gemeente keurde de bezwaren af en liet de intocht doorgaan. Daarop stapten de kla gers, onder wie kunstenaar Quin sy Gario, naar de bestuursrechter, die gisteren oordeelde dat Amster dam opnieuw moet kijken naar de vergunning. De bezwaren van de tegenstanders hadden volgens de rechter wel meegenomen moe ten worden. Er moet een eerlijke balans worden gevonden tussen die bezwaren en 'het Nederlandse algemeen belang anderzijds'. Daarvoor heeft de gemeente zes weken de tijd. Burgemeester Eberhard van der Laan bekijkt de vergunning op nieuw en gaat ook in beroep. Hij zegt te hopen dat zijn eerdere 'imni Boek nu: www.effeweg.nS of bel 052946 96 67 ASSEN - Pedofiel Frank R. uit Cuijk, gisteren door de rechtbank in Assen schuldig bevonden aan seksueel misbruik op grote schaal, kan eerder dan gedacht naar een tbs-kliniek. Als er geen hoger beroep wordt ingesteld, kan R. al binnen nu en drie jaar voor zijn stoornissen en seksverslaving behandeld worden. De rechters legden de Cuijkenaar gisteren zes jaar celstraf en tbs met dwangverpleging op. Dat is fors lager dan de tien jaar gevange nisstraf en tbs die het Openbaar Ministerie (OM) had geëist. De rechtbank zegt te hebben mee gewogen dat de Cuijkenaar ver minderd toerekeningsvatbaar is en goed heeft meegewerkt aan zijn strafproces. Volgens advocaat Tjalling van der Goot wil R. zelf ook zo snel mogelijk behandeld worden. De tbs kan beginnen na dat een dader tweederde van zijn straf heeft uitgezeten. Het jaar voorarrest waarin R. zat wordt daar ook bij gerekend. Van der Goot denkt net als het OM nog na over beroep. Beide partijen lieten gisteren echter al weten niet onte vreden te zijn met het vonnis. Frank R. heeft volgens de rechters op grote schaal meisjes tussen de 12 en 15 jaar aangezet tot 'vergaan de seksuele handelingen'. Dat deed hij via de webcam en door zich als een leeftijdgenoot van de kinderen voor te doen. In sommi ge gevallen kwam het zelfs tot fy siek contact. De rechters achten zowel het fy sieke misbruik - in één geval ver krachting - als het op grote schaal vervaardigen en bezitten van kin derporno bewezen. "Tlt door Francine Wildenborg COEVORDEN/DEN HAAG - Leg het een kind van 13 jaar maar eens uit: twee middelbare scholen willen jou niet. Suzan Otten uit Coevor- den had geen keuze, zoon Bram was met zijn ADHD simpelweg niet welkom. Suzan Otten, moeder van Bram De 13-jarige Bram. Gekleurde pieten tijdens de intocht van Sinterklaas in Amsterdam, vorig jaar. foto Amaury Miller/HH Op zoek naar de door Koen Verhelst Rechter vindt Zwarte Piet 'negatieve stereotypering van zwarte mensen, ook al is het niet zo bedoeld' 4 daagse busreis K Vertrek: 12, 24, 30 juli 5, 8, 20, 23 aug Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per luxe touringcar U verblijft in een 3* hotel, de kamers zijn voorzien van douche en toilet. Het hotel beschikt over een lift. I Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag Antwerpen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,-reserved ngskosten per boeking. I Rechters leggen zes jaar celstraf en tbs met dwang op aan man uit Cuijk die meisjes misbruikte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4