Hofplein 9, Middelburg WONEN 37 Lamp Bulbing lijkt 3D, maar is vlak Barbecueën op z'n Vietnamees ;r he- ne ior- lop, s met Wé rden intel, men ad. gd en af. ti- bo- :n- üeu- nt de plas-,, even- in het de uin een tijdje onder water zetten waardoor het onkruid verdrinkt. Dan is er natuurlijk nog de tradi- ionele manier: wieden. Het is mo gelijk zevenblad uit te vorken, naar dat lukt eigenlijk alleen als e alle aanwezige planten oprooit ?n weggooit. Want de wortels van zevenblad zijn op een intieme ma- e yit_ nier met de wortels van vaste alanten en struiken vervlochten. lx bestaat een bontbladige vorm van zevenblad die als sierplant wordt aangeplant. Het is geen lelij- *-'ke plant, maar ik zou hem als kuip- plant gebruiken, want hij woekert net zo hard als de gewone groen- bladige vorm. Als kuipplant heb je er een seizoen lang plezier van, vooral in een saai schaduwhoek je. Veel kuipplanten moeten 's win ters naar binnen, maar deze kun je bovendien gerust buiten laten. HEBBEN in Object: Herenhuis met tuinhuis. Monumentaal erfgoed. Vraagprijs: De prijs is verlaagd van 895.000 naar 825.000 euro k.k. Bouwjaar: 1906 Woonoppervlakte: 300 vierkante meter Perceeloppervlakte: 413 vierkante meter Inhoud: 1400 kubieke meter Aantal kamers: 11 Makelaar: Wisse Vastgoed 0118-580055 Voordelen: De woning biedt veel ruimte. Achter in de tuin is een tuinhuis. Hofplein 9 biedt daardoor na instemming van de gemeen te legio mogelijkheden zoals B8cB, atelier, praktijk of bedrijf aan huis, maar ook als mantelzorgwoning. Onderhoud aan dit Rijksmo nument is fiscaal aftrekbaar. Nadelen: Voor het plegen van onderhoud of het aanbrengen van wijzigingen in dit Rijksmonument is een vergunning nodig. De schildering op de plafonds en schouw, de kasten in de keuken en de indeling van de ruimten moeten intact blijven. VRIJDAG 4 JULI 2014 3D blijft fascinerend om naar te kij ken. Niet alleen in de bioscoop of op televisie. In het interieur vind je steeds meer producten die zijn geba seerd op de 3D-techniek. Denk bij voorbeeld aan uit diverse lagen opge bouwde schilderijen, waardoor je diep te ziet. De ledlamp Bulbing van de Is raëlische Studio Cheha - waarvoor via Kickstarter geld bijeen is gebracht - is net zo'n intrigerend product. Door ge bruik te maken van acrylglas waarin met een laser verschillende patronen worden gesneden, ontstaat een soort holografisch beeld, een optische illu sie. Wie vanuit een bepaalde hoek naar de lamp - of is het meer een licht- Bulbing, foto's PR gevend kunstwerk? - kijkt, zal bea men dat het net lijkt alsof het om een driedimensionaal object gaat. Feitelijk is de lamp echter vlak, 2D dus. Bulbing is verkrijgbaar in acht verschil lende ontwerpen: gloeilamp, ballon nen, spiraal, heelal, schedel, tunnel, Vietnamese barbecue. teddybeer en sterren. De vormen zijn uitwisselbaar; op de voet kan een nieu we vorm worden gezet die aansluit bij de sfeer van de kamer of bij je ge moedstoestand. Prijs: 87 euro. www.bulbing-light.com Met deze draagbare Vietnamese bar becue maak je de lekkerste dingen klaar in je tuin, in het park of op de camping. Je kunt dit kookpotje met draadrek ook op tafel zetten; leg er dan wel een tegel onder. De barbecue heeft een draaghengsel met houten handvat en luchttoevoer aan de onder zijde. De buitenzijde is van blik, de bin nenzijde van vuurvast materiaal. Het best werkt hij op gewone briketten. Die blijven goed staan op het lucht rooster onderin en zorgen zo voor een goede luchttoevoer en warm- te-ontwikkeling. Prijs: 27,50 euro. www.urbansandindians.com Achter in de stadstuin staat een tuinhuis, foto's Ruben Oreel Een fijn gezinshuis met vijf woonlagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37