PZC 35 MEER AANBIEDERS Hij zag zichzelf al helemaal zitten in zijn nieuwe tuin, lekker in het zonnetje met een biertje in de hand op een heerlijke loungebank. Maar Lennaert Visser kwam er al snel achter dat zo'n fijne bank moeilijk te vinden was. Al les was te lomp of schreeuwend duur. Uit eindelijk timmerde hij samen met zijn schoonvader een fijne bank. Maar toen ontstond dilemma nummer twee. Want hoewel de bank er prachtig uit zag, zat hij nogal hard. Standaardkussens pasten niet, dus die bestelde hij op maat bij een bedrijf in de buurt. De loungebank viel ook in de smaak bij anderen. Dus besloot Visser zijn ultieme zelfgemaakte lounge bank te gaan verkopen via een eigen web shop. Uiteraard wilden zijn klanten er ook kussens bij. Al snel liep het storm en stond zijn huis bomvol kussens. Hij begon als een van de eersten in Neder land met de online verkoop van kussens op maat. Inmiddels verkoopt hij de loungeban ken bijna niet meer, maar levert Visser on der de naam Nofruit (onder het mom van: alles kun je op maat laten maken, behalve fruit) kussens op maat. Online en vanuit zijn showroom in Vught. Ook zijn er plan nen voor nieuwe meubels op maat en komt er binnenkort een mogelijkheid even eens de meubelstof van de kussens te per- sonaliseren. „Het op maat laten maken van kussens zorgt ervoor dat je meubel nog per soonlijker wordt. Vaak zijn mensen die hun tuirtbank zelf hebben ontworpen veel trotser op hun meubel dan degenen die iets kant-en-klaar hebben gekocht", vertelt Hedwig van den Broek, die de communica tie voor Nofruit doet. Zij weet dat het kiezen van een kussen op maat meer om het lijf heeft dan alleen het bepalen van de afmetingen en de kleur. „Zitcomfort is ook heel belangrijk. Wil je een plofkussen of een stevige zit? Daar kies je het binnenkussen bij. Ook de stof van de bekleding is er in verschillende soorten. Er zijn zelfs kussens met een drainagesys teem. Wie de kussens in weer en wind bui ten wil laten liggen, heeft een andere stof nodig dan iemand die het meubel onder een afdak zet. Maar ook wat kleuren be treft, zijn er veel mogelijkheden. Al kiezen de meeste mensen voor neutraal antraciet. Of streepjes, die zijn nog altijd populair." Het op maat laten maken van kussens is niet alleen handig voor zelfgebouwde tuin banken en -stoelen, maar ook voor op de boot of in de caravan. Of voor die oude stoel waarvoor geen passend standaardkus sen verkrijgbaar is. Wie de kussens van zijn in de winkel gekochte loungeset maar saai vindt, kan ook een set op maat gemaak te kussens overwegen in een materiaal, kleur en afwerkingsbies naar eigen smaak. Zo wordt elk tuinmeubel uniek. Het zelf ontwerpen van steigerhouten tuinmeubels is al een paar jaar populair. Alleen jammer dat ze zo hard zitten. De oplossing: tuinkussens op maat. VRIJDAG 4 JULI 2014 vrijdag 4 juli 2014 Wonen Monumentaal huis in het hart van Middelburg PAGINA 36 EN 37 Een oud pand heeft een eigen karakter PAGINA 38 EN 39 Foto's, van links naar rechts: Kussens op maat zijn een uitkomst voor wie zelf een loungebank maakt. Wordt het een plofkussen of een stevig kussen? Er is volop keuze in tuinkussens op maat. Behalve Nofruit zijn er tal loze andere online aanbie ders van op maat gemaak te (tuin)kussens. Ook in het minder exclusieve seg ment; bijvoorbeeld Leen Bakker heeft een service voor kussens op maat. De lokale meubelstoffeer der kan u eveneens van dienst zijn. Voordeel van een aanbieder in de buurt of een online verkoper met een showroom is dat de klant de kussens en de gekozen stoffen kan voe len en zien voordat hij tot bestelling overgaat. Sommige websites - waar onder Nofruit - hebben een 3D-ontwerpprogram- ma, zodat ook behoorlijk goed zichtbaar wordt hoe het kussen er in het echt uit gaat zien. door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress ©reageren? wonen@depersdienst.nl op maat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35