34 MENINGEN brieven Zorg Uitkeringstoerisme Fietsers Politici Fusie Eensgezindheid Jagers Waterschap Het ene na het andere bericht gaat over het leegplunderen van de zorg. Tehuizen worden geslo ten en hulpverleners worden ont slagen. Zonder meer wordt aangenomen dat de participatie zal slagen, met een houding van 'indien niet dan pech gehad'. Dat hiermee zieken, gehandicapten en hulpbehoeven den als oud vuil aan de kant wor den gezet, tekent de sfeer die door dit kabinet en huidige poli tiek is geschapen. Sociale samenleving en zorg zijn woorden die in hun visie niet meer bestaan. Betrokkenen en pa tiënten hebben niets in te breng en en worden aan de ketting ge legd zie de ziekenhuis- en arts- keuzevrijheid, dit alleen nog te gen extra betaling. Vreemd dat dit alles door de bur gers (kiezers) gepikt wordt, waar door wij zelf deze maatregelen niet afstoppen. Op 21 juni probeert Mark Faasse, makelaar en gemeenteraadslid Noord-Beveland, in zijn ingezon den stuk uit te leggen wat hij te gen de column van Willem van Dam (19 juni) heeft. Ik begrijp uit zijn verhaal dat hij bij de discus sie over de bouw van goedkope huurwoningen Noord-Beveland niet de geschiedenis in wil gaan als belanghebbende makelaar die liever koopwoningen -aan de man brengt. Maar ik begrijp zijn argumenten niet. Waaruit moet ik opmaken dat Mark Faasse de term 'bijstandtoe- risme' in die gemeenteraadsverga dering zonder waardeoordeel heeft gebruikt? Is de term op zich zelf al geen waardeoordeel? En ik ben ook heel benieuwd waarom u die deze term gebruikte indien u, zoals u schrijft, er ook geen me ning mee wou verkondigen. Gedeputeerde Kees van Beveren is blij met de uitkomsten van het rapport van Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV). Scenario's zijn valpartijen door wegobsta- kels. Helaas was ik zelf het slachtoffer van het rijden tegen een paaltje onder aan de dijk bij Othene in Terneuzen. Het gevolg daavan was: per ambulance naar het zie kenhuis met drie breuken in mijn gezicht en een gebroken schou der. Veel aanbevelingen zijn vol gens Kees van Beveren inpasbaar. Een aantal zaken is al opgepakt, zoals het verwijderen van paaltjes in Middelburg. Echter nog niet op het fietspad van de brug bij Othene in Terneu zen. Moet er eerst een dodelijk slachtoffer vallen voor dat dit ge beurt? Minister Dijsselbloem is 'DIEP' door het stof gegaan en heeft zijn verontschuldigingen aangebon den aan Juncker de beoogde grote leider van Europa. Bang als hij was om zijn topbaan in Europa niet te krijgen, ook premier Rutte is 'om' hij ziet in Juncker een idea le leider die de Nederlandse agen da helemaal op de kaart gaat zet ten! Voortman heeft uit de school geklapt door iedereen die voor stander was van Van Woerkom als ombudsman, te schofferen en een schriftelijke stemming te ei sen tegen de enige kandidaat. Klijnsma gaat voortdurend bij ge pensioneerden langs om te kijken of de oogst in de moestuinen al geschikt is om daar belasting over te heffen, terwijl Wiebes blijft doen of er niks aan de hand is in de grensregio's na de accijnsverho ging. Ploumen wil verhoging van de ontwikkelingshulp aan arme regio's in Afrika, aangezien de oor log alles in de war brengt. En door zoiets worden wij geregeerd. De Provincie Zeeland initieerde een fusietraject dat op januari 2011 leidde tot de fusie van de wa terschappen. Op de website van Scheldestromen staat nog steeds dit enthousiaste bericht: 'Burgers in Zeeland profiteren van de fusie tussen de twee Zeeuwse water schappen. In Zeeuws-Vlaanderen dalen de tarieven van de water schapsbelastingen fors. Ten noor den van de Schelde blijven ze na genoeg gelijk. Vanaf 2011 betalen alle Zeeuwen hetzelfde tarief voor de waterschapsbelastingen. De totale lastendruk van het wa terschap daalt met ruim zes mil joen euro.' Als directie van Scheldestromen, zou ik dat bericht er maar vlug af halen. Je staat anders door zwak beleid èn grootspraak dubbel voor schut. Zes miljoen fusievoordeel per jaar en op naar de 245 miljoen schuld. Benieuwd of naar goed Zeeuws gebruik falend beleid ver rekend wordt door tariefverho ging voor burgers. Maar goed dat de Provincie 'bete re' bedrijfsnormen hanteert dan normale bedrijven. Want anders ging er weer een Zeeuwse firma failliet. Zoals ik meer doe, besloot ik weer eens een ritje met te maken door het Vlaamse land. Ik doe dit regel matig, ook wanneer er bij onze zuiderburen verkiezingen voor de deur staan. Je ziet dan vlaggen hangen die duidelijk maken waar die betreffende partij voor gaat. Iets duidelijker, ze willen de kie zer duidelijk maken en ze er van overtuigen dat Vlaanderen hun land is. Na mijn zeer recente ritje stond ik versteld van de vele natio nale Belgische vlaggen die bijna huis aan huis uit het raam hin gen. Ik dacht gelijk wat een eens gezindheid, waar voetballen al niet goed voor is. Ik hoop dan ook dat de Belgen de finale halen, maar dan wel tegen Nederland! Jagers mogen blijven schieten was in de krant te lezen, en wat zijn ze hier blij om. Dijksma had een eind kunnen maken aan het voor de lol doodschieten van die ren. De jagers waren daarna druk in de weer om alles goed te pra ten. 'Plezierjacht bestaat niet, en we oogsten uit de natuur'. Mis schien zou dit wat geloofwaardi ger zijn als ze iets kritischer naar hun mede-jagers zouden kijken. Wat ik rond mijn huis zie, is pure plezierjacht! Een kleine lijst van afgelopen seizoen: - Speciale jachtdag organiseren voor jagende vrouwen. Plus de no dige tamtam voorafgaande aan het evenement. - Met een hele groep rondom een maïsveld staan als er gehakseld wordt en alles afschieten wat er in blinde paniek uit vlucht. -Jagen terwijl er jacht verbod is af gekondigd. - Schieten op (beschermde) duik eenden. - Schieten in natuurgebieden. - Juichen na het schieten van een vos op een stukje land tussen twee natuurgebieden, terwijl er met zeker vijftien tot twintig man gedreven is. Die vos doet niks of niemand kwaad en heeft geen schijn van kans. Kortom er wordt veel te makke lijk naar het geweer gegrepen, die vos kan ook helpen de overlast van ganzen te verminderen. Dus beheer is prima, maar afschieten moet een laatste middel zijn, geen gewoonterecht. Wil het waterschap 5 miljoen eu ro besparen? Dan weet ik daar nu al een oplossing voor. De verho ging van de dijk langs de Ema- nuelpolder is net zo min nodig als een geldschop. Zelfs met springtij en extreem hoge water standen komt het water nog am per aan de voet van de dijk. Boven dien heeft de begroeiing van het schor, dat er over het hele eind vóór ligt, zoveel golfremming dat ik er nog nooit golven gezien heb van enige betekenis. Bovendien is de dijk daar al twee keer ver hoogd na 1953. En zelfs toen was er niets mis mee, al was het toen maar een kat- tenruggetje, vergeleken met nü, Maar ik maak me geen illusies; de plannenmakers willen geen ge zichtsverlies. Dus de show moet gewoon doorgaan. De buffers, u en ik zijn er goed voor. België viert de overwinning op de Verenigde Staten. Een lezer is verrast door het groot aantal Belgische vlaggen in de straten van Vlaanderen. foto Ibrahim Yakut/Anadolu Agency Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen W. Waumans Simone Veilhof 20, Goes C. Bakker Bachlaan 10, Terneuzen A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Wim ten Hoor Westkade 82, Sas van Gent Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34