'Grootste editie van Rescue Vlissingen ooit' JfrWilleke WALCHEREN 29 COPIJN BOLWERKEN Eigenlijk is het al jaren hetzelfde verhaal: zowel overheden als com merciële organisaties staan finan cieel onder grote druk, de sponso ring ziet er somber uit, en toch is Rescue elk jaar groter en elk jaar weer beter bezocht. „Daar werken we dan ook keihard aan", ontnuchtert Rescue-voorzit- ter Maarten Janssens. „En het feit dat de gemeente sinds een paar jaar subsidie geeft, ongeveer een derde van ons budget van vijftig duizend euro, helpt enorm. Maar deelnemers doen nog steeds pro deo mee, in de vorm van sponso ring, en ze melden zich spontaan aan. Nog steeds." Het programma is echter al rond. Spectaculair is de acrobatische vliegshow van The Blades uit Northampton, die tweemaal plaatsvindt. Bijzonder is de grote multidisciplinaire hulpverlenings demonstratie, waarbij een bot sing tussen een auto en een vrachtwagen wordt nagespeeld op de glooiing bij het Kleine Zandje, die eveneens tweemaal plaatsvindt. Ook zijn er de nieuw ste reddingsboot van de KNRM, de innovatieve blusrobot van de brandweer en waterscooters. De brandweer laat zien hoe ze te genwoordig langer onder water kunnen blijven, de Koninklijke Luchtmacht toont samen met de KNRM hoe ze reddingsoperaties met de helikopter uitvoeren en de Nederlandse Kustwacht doet een precisiedropping met een Dor- nier patrouillevliegtuig. En na tuurlijk zijn er diverse traumaheli kopters, politiehonden en -bikers en reddingshonden. Honderdtwintig deelnemers uit Rescue Vlissingen 2014 wordt de grootste editie ooit. Het evenement vindt plaats op woensdag 16 juli. vijf landen: Nederland, België, Lu xemburg, Duitsland en Engeland. En, hoe veelomvattend het evene ment ook is, slechts twintig vrij willigers. Janssens: „Iets minder dan andere jaren, althans, zo lijkt het, maar we hebben ze gewoon anders ingedeeld." En dit jaar geen gezeur met de ge meente Vlissingen. Die liet de or ganisatie van Rescue Vlissingen de vorige keer nog zevenduizend euro betalen voor het weghalen van zes lantaarnpalen op de boule vard, maar ditmaal zijn dat soort 'geintjes' uitgesloten. „Het wegha len van die lantaarnpalen is dit keer intern opgelost en de ge meente Vlissingen werkt ontzet tend goed mee. Ze zijn echt facili- terend, zoals dat hoort." Johanneskerk zet deuren weer open De Johanneskerk in Seroos- kerke wordt voor de vijfde keer op rij opengesteld in de zomermaanden. Op woens dag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur kunnen mensen op adem komen, mediteren, een kaars aansteken en ken nis nemen van geschiede nis, kunst en muziek. Dit jaar worden werken van Ad Sturm en Bram Francke ten toongesteld. Evensong met thema Summertime In de Sint Jacobskerk in Vlis singen vindt zondag de laat ste oecumenische evensong van het voorseizoen plaats. Het thema is 'Summertime'. Voorganger/liturg is domi nee Gerard de Lang uit Zaamslag. De aanvangstijd is 17.00 uur, de dienst duurt ongeveer 50 minuten. Expositie met tuinverkoop Marjon Mijnsbergen expo seert abstracte, experimente le schilderijen aan de Jan van Goyenlaan 12 in Vlissin gen van 5 juli tot 5 oktober. De expositie is dagelijks te bezichtigen. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur is er een tuinverkoop en een work shop schilderen. Muziekfestival voor de jeugd bij EMM EMM Serooskerke houdt za terdag een jeugdmuziekfesti- val. Er zijn optredens van jeugd- en leerlingenorkes ten en slagwerkgroepen uit verschillende plaatsen in Zeeland. De optredens zijn in de muziektent in de To renstraat in Serooskerke, van 10.00 tot 17.00 uur. Schilderclubs tonen werk in Grote Kerk Drie schilderclubs expose ren hun werken van 5 tot en met 16 juli in de Grote- of St. Nicolaaskerk in Brou wershaven. Schilderclub Per spectief uit Zierikzee, Schil derclub Middelburg en Schil derclub Primair uit Middel- harnis laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben ge maakt. Het thema was 'con trast. De expositie is te be kijken van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. VRIJDAG 4 JULI 2014 park is nooit af De historie van het bureau Copijn Tuin- en Landschapsarchitecten te Utrecht gaat terug tot 1763. Voordat Copijn in Middelburg aan de slag ging, had het bureau ont werpen gemaakt voor voor bol- werkparken in Groningen, Haar lem en Hellevoetsluis. In 2005 kreeg Copijn de opdracht om de beplanting op de Middel burgse bolwerken, sinds 1983 een rijksmonument, te renoveren. Over de geschiedenis van dit gere nommeerde bureau is onlangs een rijk geïllustreerd boek verschenen: 'Met levend materiaal. Copijn 1763- 2013', hoofdauteur Mariëtte Kamphuis, 39,90 euro, IS BN 978-90-6906-045-3. De bolwerken in Middelburg vor men een langgerekt park dat zich over ruim drie kilometer uitstrekt De bolwerken zijn aan het einde van de zestiende eeuw aangelegd. In de negentiende eeuw verloren de bolwerken hun functie als ver dedigingswerk. Ze werden omge vormd tot park naar een ontwerp in Engelse Landschapsstijl van K.G. Zocher. Voor de aanleg van het kanaal en de spoorlijn werden in 1870 de zuidelijke bolwerken opgeofferd. De beplanting werd in 1944/1945 ernstig aangetast door het onder water zetten van Walcheren. C.P. Broerse maakte een ontwerp voor herbeplanting. S De uitzichtpost bovenop de doorlaat in het Langevielebolwerk. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Even leek het erop dat het heel moeilijk zou worden een goede editie neer te zetten van Rescue Vlissingen, woensdag 16 juli. Maar uiteindelijk wordt het de grootste editie ooit. SEROOSKERKE VLISSINGEN VLISSINGEN SEROOSKERKE BROUWERSHAVEN WR/ HAIRFASHION-NAILS-VISAGIE Marc van der Zwet bij de Seismolen op het bolwerk. Voor de renovatie was de molen helemaal ingesloten door bomen, foto's Ruben Oreel Wij hebben contracten met alle zorgverzekeraars Weegbree 20 Kapelle tel 0113 330100 www.kapsolonwilleke.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29