i mm Wereld-reis ZEELAND almanak Strand 90 en Perry's winnen Rasenberg hervat werk aan de N61 Wonen Officier van justitie eist alleen een voorwaardelijke celstraf voor dodelijk slag vijfjaar geleden in Vlissingen Sport Een oud pand heeft een eigen karakter MIDDELBURG - Vijf jaar wachten voor je berecht wordt is 'belache lijk lang' en een 'zeer ernstige overschrijding van de termijnen', zo erkende gisteren officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk. Daarom vindt hij dat de Vlissin- ger Frederik R. (23) niet de cel in moet. Hij eiste een geheel voor waardelijke celstraf van twaalf maanden omdat hij hem verant woordelijk houdt voor de dood van Gerrit Planken (40). De ver dachte gaf Planken in de avond van de 16e juli 2009 op de hoek van de Bloemenlaan en Roosevelt- laan één slag tegen zijn hoofd waardoor zijn wervelslagader scheurde en hij een uur later over leed in het ziekenhuis. Als de verdachte binnen twee jaar voor de rechter was verschenen, dan had Suijkerbuijk tussen de veertien en twintig maanden on voorwaardelijk geëist. „Maar door de lange duur kan ik geen onvoor waardelijke celstraf meer eisen. Moet ik een flinke strafkorting ge ven." Suijkerbuijk gaf aan dat het Open baar Ministerie (OM) niet verant woordelijk gehouden kan worden voor dat lange wachten. Uit zijn opsomming blijkt dat de recht bank een grote rol heeft gespeeld bij de lange procesgang. Door het veelvuldig wisselen van rech- ters-commissarissen is er heel veel tijd verloren gegaan. En er zat ook maar liefst elf maanden tussen het verzoek van het OM aan de rechtbank om de zaak in te plannen en het antwoord. Daarna duurde het nog eens een half jaar voordat de Vlissinger daadwerke lijk voor de rechters moest ver schijnen. Raadsman Mark Dunsbergen he kelde ook in zeer duidelijke taal de lange duur tussen het piegen van het delict en de zitting van de rechtbank. „Mijn cliënt zat vijf jaar in onzekerheid." Maar hij vroeg de rechtbank ook om zijn cliënt geen straf op te leggen. Want volgens de advocaat handel de de Vlissinger uit noodweer. Planken zou zich racistisch heb ben uitgelaten over Antillianen, daarna R. een kopstoot of stoot hebben gegeven en hij wilde hem weer aanvallen. Daarop zou R. hem 'met een beweging van zijn arm' hebben afgeweerd. De officier wil van geen nood weer weten omdat de verdachte 'kon vluchten'. De raadsman: „De twee stonden vlak tegenover el kaar. Mijn cliënt had net een klap gekregen, alles was wazig, dan kan je niet vluchten." Desondanks vindt de officier dat -de Vlissinger veroordeeld moet worden voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel waardoor Planken die 16e juli overleed. Uitspraak 17 juli. BESTE STRANDPAVILJOENS 2014 VRIJDAG 4 juli 2014 25 M De eredivisie straalt Iwél op het WK ijzendijke - Aannemer Rasenberg heeft de werkzaamheden aan de N61 hervat. Nadat gedeelten van het werk wekenlang stillagen, wordt nu ook weer gewerkt aan de hoofdrijbaan. De N61 ondergaat tussen Schoon- dijke en Hoek een metamorfose. Rasenberg legde het karwei gro tendeels stil wegens een conflict met Rijkswaterstaat over de tech nische uitvoering van de aanleg van de hoofdrijbaan. De betrok ken partijen gaan proberen de op gelopen vertraging in te lopen om zo het werk toch nog eind dit jaar klaar te hebben, laten ze weten. Ruim drie weken reisde het Middel burgse stel met een camper door het westen van Canada. De familie thuis was vooraf wat bezorgd of dat wel goed zou gaan, vooral om dat ze hun tweejarige zoontje bij zich hadden. Het gezin zag geen be ren óp de weg, maar des te meer be ren langs de weg. Hun zoontje vond het allemaal fantastisch en toonde zich een wereldreiziger in de dop. Veilig terug in Nederland was de op luchting bij de familie toch groot. De kleine David was flink gegroeid, vonden ze, en hij praatte ook zo wijs. „Dus het was leuk en alles is goed gegaan?", informeerden opa en oma nogmaals. David nam het laat ste restje twijfel weg: „Zei ik toch!" *22th-a"ww*^» -> Jaren wachten: niet de cel in door Emile Calon Tip? redactie@pzc.nl - Strand 90 - Domburg j van teeituuj Pav,),^ SCHARENDIJKE - Strand 90 in Domburg is dit jaar verko zen tot het beste strandpaviljoen van Zeeland. Dat is giste ren bekendgemaakt in Beachdub Perry's in Scharendijke. Voor die locatie was er ook een prijs: het favoriete Neder landse strandpaviljoen volgens toeristen uit België. De uit verkiezingen komen deels tot stand door een publieks- stemming op internet en deels door bezoeken van een ju ry en een mystery guest. Volgens die laatste 'spat de kwa liteit en gastvrijheid er vanaf bij Strand 90. Perry's wordt door het publiek geroemd als 'ultieme vakantiebeleving' vanwege de 'supervriendelijke bediening'. Beste paviljoen van Nederland is Paal 17 op Texel, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25