Inbreker ziekenhuis in geslagen Hinderlijk ZEEUWS-VLAANDEREN almanak r f Vier Zeeuws-Vlaamse middelbare scholen ontvangen volgend schooljaar samen evenveel nieuwe brugklassers als in 2013. 33 Rond 19.20 uur kreeg de alarmcen trale een melding van inbraak van een bedrijf aan de Stations weg. De eigenaar ging met zijn zoon naar het pand. In het bedrijf troffen ze de inbreker, met het breekijzer nog in zijn handen. De inbreker zette het op een lopen en tijdens die vlucht gaf de zoon de inbreker een klap op zijn hoofd met een buis. De inbreker is aangehouden en is voor behandeling van zijn ver wondingen naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Daarna is hij naar Torentijd in Middelburg overgebracht en ingesloten. Naast de inbraak onderzoekt de politie de handelwijze van de zoon. Hij wordt hierover gehoord. De leeftijd van de zoon wordt door de politie om privacyrede- nen niet bekendgemaakt. De offi cier van justitie moet uiteindelijk beslissen over vervolging. Dat gaat nog wel weken duren. Vier jaar geleden was hij al opgeval len in de brugklas van het voortge zet onderwijs: Tweede generatie Ma rokkaan en perfect Nederlands. Een grappig, veelbelovend jong. Het verbaasde de leraar dan ook dat hij hem plotseling bezig hoorde over die ventje'. „Waarom doe je dat? je weet wel be ter." „Ach, meneer, is toch gewoon leuk" „Vind ik niet hoor. Het is een kinder lijke kwaal." „ja maar meneer, mijn moederlijke taal is ook een hinderlijke paal." De grote grijns die daarop volgde maakte veel duidelijk: Over deze leerling hoeven we ons in de toe komst absoluut geen zorgen te ma ken. minder vaak voor De Rede, nu ko men ze speciaal voor het techna- sium naar Terneuzen, weet afde lingsdirecteur onderbouw vwo, havo en vmbo T Toni Gubbens. „De combinatie van technasium en lessen in Cambridge Engels trekt leerlingen." Hoewel de middelbare scholen ko mend jaar nog weinig last van de krimp hebben - ook het Zwin Col lege in Oostburg schrijft maar twee nieuwe brugklassers minder in dan vorig jaar - overleggen ze frequent met elkaar over de toe komst, meldt Hulstenaaar Win ters. Mocht het in de toekomst no dig zijn dan kunnen er keuzes worden gemaakt. Gubbens bevestigt dat, maar meldt ook dat De Rede volgend jaar zelf weer Latijn en Grieks in huis heeft. Dit jaar moesten Re- de-scholieren naar het Zelden- rust-Steelantcollege. „Maar nu willen meer leerlingen klassieke talen volgen. En dan is het fijner dat ze geen tien munuten moeten fietsen om elders in de stad te ko men." Rede en Zeldenrust wer ken wel intensief samen om infor matie met basisscholen uit te wis selen. Mentoren van beide scho len ontvangen leerkrachten van groep 8 samen, wat veel tijdwinst oplevert. Bij het Reynaertcollege in Hulst hebben zich 33 leerlingen minder aangemeld dan een jaar geleden. Het Zeldenrust-Steelantcollege (ZSC) in Terneuzen is met drie honderd brugklassers weer op het niveau van 2011 en 2012. Vorig jaar moest de school het nog met 260 aanmeldingen doen. De andere Terneuzense scholengemeen schap, De Rede, en het Zwin Col lege in Oostburg zien eind augus tus - met respectievelijk 253 en 216 - bijna hetzelfde aantal nieu we eerstejaars binnenkomen als een jaar geleden. De teamleider brugklassen van het ZSC was gisteren niet bereik baar om een verklaring te geven waarom de school de dip van het vorige schiooljaar vorig jaar weer te boven lijkt. Sectordirecteur havo/vwo Peter Winters van het Reynaertcollege had, naast het afnemend aantal basisscholieren, wel een verkla ring voor een deel van de daling in Hulst. Het 'kwalitatief hoge on derwijs' dat het Reynaertcollege nastreeft, schrikt sommige kandi daat-leerlingen (of hun ouders) af. Het Reynaert wil in de nabije toekomst leerlingen meer onder wijs op maat bieden. Zo'n 275 aankomende brugklassers fietsten gisteren onder begeleiding naar het Reynaertcollege. Onderweg kregen ze uitleg over de 'minst onveilige fiets- De Rede in Terneuzen merkt dat routes' en gevaarlijke kruispunten. De politie en Veilig Verkeer Nederland werken traditiegetrouw mee. foto Mark Neelemans DINSDAG 1 juli 2014 Frankrijk stuurt Nigeria naar huis: 2-0 terneuzen - Ondanks alarmeren de berichten over krimp in de re gio en het slinkend aantal basis scholen blijft het aantal nieuwe brugklassers stabiel. De vier mid delbare scholen in Zeeuws-Vlaan deren ontvangen na de zomerva kantie samen bijna hetzelfde aan tal leerlingen als in 2013. vwo-leerlingen (ook van wat ver der weg) specifiek voor haar kie zen. Kozen leerlingen, die havo/vwo volgen tot voor kort Pachter sleept éigenaar van Hedwigepolder voor de rechter 26 Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Een 30-jarige inbreker uit Terneuzen is zondagavond ge wondgeraakt, toen hij op heter daad werd betrapt en wilde vluch ten. Hij kreeg een klap op zijn hoofd met een buis. i Aantal brugklassers stabiel door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65