Alles voor een Ladies Day in één winkel 'RUIMING 30 BEVELANDEN en THOLEN Scheurkalender Make a Wish Danslessen voor basisscholen WIBA IT scoort hoog bij ZZP'ers Giftige blauwalg gevonden in openbare vijver in Nieuwerkerk www.driekleur.nl Uitleg over nieuwe wijk van Geersdijk Ondernemersplein 66 Ik heb een gigantische hekel aan miskopen WISSENKERKE - Kees van Boven uit Wissenkerke heeft een scheurka lender gemaakt met opgewekte gedichtjes. Die Happy Kalender wordt verkocht voor Mak^ a Wish, een club die voor kinderen met een levensbedreigende ziekte een wens in vervulling doet gaan. De gedichtjes zijn niet in dialect. De kalender is te bestellen via www.happykalender.nl. Balletschool Prélude in Zierikzee geeft vanaf september ook dans lessen voor basisscholen. De Alge mene Dansante Vorming (ADV) combineert (piano)muziek- en dans- en bewegingsonderwijs. Dansdocente Hanna Mojet uit Kats geeft les aan amateurleerlin gen en aan kinderen die naar een vakopleiding dans willen. Het is een waar familieconcern, met vier familieleden die elk hun eigen winkelafdeling bestieren in één pand. Samen vormen ze DAX Fashion Beanz. „Ik wilde nog wat ondernemen, ik ben niet iemand om stil te zit ten. Mode heeft me altijd geïnte resseerd. Ik ging vaak mee met een vriendin die een kledingzaak heeft in Kerkrade, kleding inko pen. Ik ben zelf best een shopper. En ik heb een gigantische hekel aan miskopen", zegt Jacolien. Ze bedacht een concept waarbij een klant die twijfelt over de aan koop van een broek, bij een kop koffie op het gemakje kan beslui ten of die broek echt lekker zit. „En die eeuwig op straat wachten de echtgenoot kan ook binnen ko men", vindt ze. Want de helft van de strak inge richte zaak in wit, zwart en rood is het domein van zoon Jaap, ba- rista oftewel kofïiespecialist in op leiding, die ook lunchbroodjes, sa lades, smoothies, thee en fris ser veert. Maar koffie is zijn vak. „Ik vraag niet of, maar hoe iemand de koffie wil: de branding, de ma ling, langzaam gezet of uit de french press(perculator). We had den vele proeverijen achter de rug eer we de lekkerste koffie hadden gevonden." Jaap verkoopt ook kof fie los, per ïoo gram, en naar smaak gebrand en gemalen. De lunchroom heeft een eigen in gang, voor wie even niets aan te schaffen maar wel trek heeft. „Ik wil het liefst altijd mensen in de zaak", zegt Jacolien. Ze wijst naar de twee barkrukken bij de kassa: „Ook voor gewoon een babbel tje." Kleinzoon Valentijn, cum laude geslaagd als visagist en stylist, ad viseert en verzorgt achterin de zaak een mooie make-up. En bij de kleedkamers heeft dochter Bar bara een nagelstudio waar ze een dag in de week en op afspraak be schikbaar is. Alle ingrediënten voor een ladies day inclusief high tea zijn aanwe zig: „Meiden die willen stappen kunnen hier een nieuwe outfit uitzoeken en zich laten opmaken. We willen allerlei arrangementen aanbieden." De kledij die Jacolien verkoopt, kost in principe niet meer dan vijftig euro - op een enkel ont werp na. Jacolien: „Je moet je on derscheiden wil je in deze tijd suc ces hebben met een winkel. En ik doe dat door op meerdere paar den te wedden." GOES - WIBA IT uit Goes is vijfde geworden in de jaarlijkse verkie zing van de beste ZZP-bemidde- laar van het jaar. Met die vijfde plaats op de barometer is WIBA IT het beste bemiddelingsbedrijf in Zeeland. Het bedrijf bemiddelt voornamelijk voor hoogopgeleide IT-professionals. De bemiddelaars werden in de barometer beoor deeld op transparantie, betalings termijn en aantal opdrachten. NIEUWERKERK - Waterschap Schel- destromen heeft in de vijver aan de Schoolstraat in Nieuwerkerk blauwalg geconstateerd. Blauwalg is giftig en het schap waarschuwt omwonenden uit de buurt van het water te blijven. Blauwalg ontstaat bij hogere tem peraturen in het water. Stilstaand, zoet water biedt de gunstigste om standigheden voor de giftige alg. Contact met het water kan huidir ritatie veroorzaken. Mensen of dieren die het water binnen krij- bij pullovers v.a. 49.- pantalons v.c shirts casual v.a. 29.- vesten v.« kolberts v.a. 98.- jack's v.« gen kunnen lelijk last krijgen van maag en darmen. Blauwalg is herkenbaar wanneer- het water in een groene soep ver andert met hier en daar blauw schuim. Bovendien stinkt het be hoorlijk. Omwonenden kunnen kinderen het beste uit de buurt van de vijver houden en zelf ook contact met het water voorko men. Ook honden kunnen beter niet in het water zwemmen. Bij onverhoopt contact helpt water en zeep. GEERSDIJK - De gemeente Noord-Beveland en Belangen Co mité Geersdijk houden woensdag 9 juli een inloopavond in het dorpshuis te Geersdijk met uitleg over de nieuwe wijk bij het dorp. Tijdens de avond wordt duidelijk gemaakt hoe de wegen zullen lo pen van en naar het sportveld aan de Westweg. RWS en Marsaki ver tellen over de vier levensloopbe- stendige huurwoningen die zij daar bouwen en Ruiterplaat Make laardij en bouwbedrijf Herkon over de vrije kavels en koopwonin gen. De bijeenkomst is van 19.30 uur tot 21.30 uur. www.balletschoolprelude.nl Zoon Jaap de Waard, kleinzoon Valentijn Petiet, dochter Barbara de Waard en moeder Jacolien (vlnr) zijn samen DAX begonnen, foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan GOES - Ze heeft nog geen dag ge zeild sinds ze per Nieuwjaar 2014 de Yachtclub in de jachthaven van Colijnsplaat overdeed aan Kees Saa- man. En dat was Jacolien de Waard toch zó van plan na een watersport- horecabestaan dat haar 32 jaar aan de wal, achter de tap hield. De Waard komt in plaats daarvan met een nieuwe winkel op de proppen. Met een nieuw concept, op de Kreukelmarkt in Goes. Jacolien de Waard, ondernemer Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 - V v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62