Eigenaren caravans strijden tegen inrijverbod Tv-serie en boek over Diabetes Challenge 2014 SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Ingezoomd op Schouwse natuur Schilderdocenten Anneke Leijdekker en Corrie Tiele- man hebben in de Nieuwe Kerk in Zierikzee een ten toonstelling ingericht met werk van leerlingen. Inge zoomd heet de tentoonstel ling en de lens is ingesteld op de natuur van Schou- wen-Duiveland. De exposi tie is open tot 20 augustus. Met z'n allen lachen in het openbaar Met de opbrengst van de jaarlijkse rommelmarkt wil Oosterlands Fanfare nieuwe instrumenten kopen. De rommelmarkt wordt gehou den op zaterdag 4 juli op de Markt in Oosterland. Tussen 9 en 14 uur is werkelijk alles te koop, behalve grote meu belen. Er is ook een bar met koffie en zelfgebakken koek. Zomerfeest op de Kinderboerderij In de Kinderboerderij in Zie rikzee wordt zaterdag 5 juli een zomerfeest gehouden voor kinderen in de basis schoolleeftijd. Tussen 15 en 19 uur worden tal van spelle tjes gespeeld en er is een bar- 'öecue. Deelname kost vijf euro. Waterspeelgoed en 'zwemspullen moeten de kinderen zelf meenemen. BIJ NADER zierikzee - In het verhaal, vrijdag in deze krant, over Verdichte' wo ningbouw in de Zierikzeese wijk Noorderpolder 2 is de verkeerde projectontwikkelaar genoemd. De woningbouw in het deel van de wijk, waar een huis op slechts 65 centimeter afstand van een ap partementencomplex staat, is ont wikkeld door AM Wonen in Ter- neuzen. Per vergissing werd de naam Delta Project Partners in Zierikzee genoemd. Rondom de duinovergang Het Oude Vuur staan caravans in de duinen. Deze zijn eigendom van particulieren, die hier eind jaren vijftig een lapje grond kochten en er een caravan op plaatsten. De ei genaren kunnen bij hun bezit ko men via het Oude Vuur. Officieel een voetpad, maar de eigenaren hebben bij de koop recht van over pad gekregen. Begin dit jaar nam het college van B en W het be sluit om het pad gesloten te ver klaren voor alle verkeer, zowel au to's als fietsers. Eigenaren van de caravans kunnen ontheffing aan vragen voor maximaal twee au to's. De reden voor het besluit is toenemend verkeer op het pad en verkeersveiligheid omdat de fiet sers daar met hoge snelheid rij den. Bert van der Graaf (een van de eigenaren) ontkent dat er meer verkeer is. „Dezelfde mensen blij ven komen, daar zit het niet in." Cijfers over toenemend verkeer kon de gemeente niet geven. De eigenaren willen meer onthef fingen omdat er vaak meerdere ei genaren zijn van de caravans. Ook vinden ze het onbegrijpelijk dat ze voor een vergunning moeten betalen, omdat ze met de aan koop al het recht van overpad heb ben gekocht. De gemeente betoogt dat het pad altijd een voetpad is geweest en dat er na klachten over overlast van een bewoner van een huis in de duinen, opgetreden gaat wor den. Op vragen van leden van de bezwarencommissie moest René Wesel van de gemeente Schou- wen-Duiveland toegeven dat er tot nu toe nooit gehandhaafd is. Ook fietsers zijn nooit aangespro ken hoewel die - zoals de gemeen te zelf aangeeft - voor de meeste overlast zorgen. De commissie rea geerde ook op opmerkingen van de eigenaren dat er vooraf niet met hen gesproken was. „Dat ge beurde omdat er sprake was van tijdsdruk", verklaarde Wesel. De eigenaren betwisten de tijdsdruk. Bij de Raad van State loopt een procedure tegen het bestemmings plan Duinpolder en zolang daar geen uitspraak over is, worden er nog geen ontheffingen verleend. Fietsers kunnen wel eerder aange pakt worden. De uitspraak volgt over enkele weken Zelfmanagement mag dan het the ma van de Challenge zijn, op de achtergrond kijkt een heel team mee. Behalve Bas van de Goor en de twaalf deelnemers, gaan twee internisten, een huisarts, een psy choloog en een wetenschappelijk onderzoeker mee. Verder vaardigt RTL een cameraploeg af. En er gaat ook een schrijver mee, want van de tocht verschijnt een boek. RTL maakt acht programma's van een half uur. Het eerste wordt zondag 26 oktober om 11.30 uur uitgezonden. De hele ploeg van 25 man vertrekt vrijdagavond naar Reykjavik. Vandaar per bus naar het dal Landmannalaugar. Vervolgens wordt elke dag een tocht van gemiddeld 15 kilometer (5 uur) gelopen over stenen, ijs, la va en zand met af en toe een meer, riviertje of geiser. Hotel Skogar, op ongeveer honderd kilo- mete is het eindpunt dat 11 juli wordt bereikt. Onderweg twee bergtoppen van 1050 en 1100 me ter. In 't Veld: „Omdat er op zater dag geen vlucht is, gaan we wal- visspotten. Zondagavond zijn we rond half tien op Schiphol." De challenge is te volgen op: SnufFelfair voor kinderopvang De Ontmoetingskerk in Burgh-Haamstede houdt za terdag 5 juli een snuffelfair in de loods van de gebroe ders Boot aan het Steurswek- ken. Tussen 9 en 15 uur zijn er een rommelmarkt, een boekenmarkt, spelletjes, olie bollen en gerookte paling. De opbrengst is voor kinder opvang in Castro. Rommelmarkt voor nieuwe instrmenten Gerdien Janse, die haar spo ren heeft verdiend in yoga en bewegen met peuters, houdt vrijdag 4 juli een eer ste openbare lachsessie. Dat gebeurt in De Driehoek in Zierikzee. Meedoen kost 15 "euro, inclusief koffie of thee. Het lachen zonder reden, even gezond als mèt, begint om 20.00 uur. DINSDAG 1 JULI 2014 ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE door Melita Lanting NIEUW-HAAMSTEDE - Eigenaren van caravans in de Duinpolder - bij voetpad het Oude Vuur in Nieuw-Haamstede - hebben be zwaar tegen het weren van auto's op het pad 'Oude vuur\ Dertien ei genaren of hun vertegenwoordi gers kwamen gisteren naar de be- zwarencommissie van de gemeen te om hun verhaal te vertellen. De eigenaren van caravans in de Duinpoledr strijden te gen het inrijverbod op de toegangsweg Oude Vuur. Wim in 't Veld uit Ouwerkerk laat door deelname aan een lange voettocht zien waartoe diabetespatiënten in staat zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Van de trektocht over IJsland, waaraan Wim in 't Veld uit Ouwerkerk meedoet, wordt een se rie tv-programma's en een boek ge maakt. BURGH-HAAMSTEDE OOSTERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55