Ontwikkeling 't Sas in grote lijnen geschetst Openbare basisschool De Stove in 'Direct het gevoel: Noordwelle blijft na vakantie dicht hier is iets aan de hand' 28 SCHOUWEN-DUIVELAND UITDAGING VOOR SUIKERPATIËNTEN Ondernemer (52) uit Ouwerkerk laat met barre trektocht zien waar diabetespatiënten toe in staat zijn. Dat ik er bij zit, komt omdat ik sportief ben maar ook nog veel andere dingen doe In het Masterplan 't Sas.wordt dui delijk gemaakt dat er geen ruimte meer is voor grootschalige nieuw bouwprojecten. Dat laten de markt én de demografische ont wikkeling niet meer toe. Daarom wordt er voor gekozen om een re latief klein gebied aan te wijzen voor woningbouw, waterstad ge noemd. Het gaat om het gebied aan het water, bij de trambaan en Vissersdijk. De bestaande hout- loodsen op de kop van het gebied moeten behouden blijven. Ze krij gen een andere functie of worden verplaatst. De woningen moeten een beetje stadse allure hebben en - zoals in het plan staat om schreven - roepen een afwisse lend, maritiem en stadse sfeer op. In het masterplan is ook ruimte ingetekend voor woonboten. Veel zaken die nu verwoord zijn in het masterplan waren al min of meer bekend. De nieuwe stads- entree via de huidige ontsluitings- weg van het businesspark is zo'n voorbeeld. Er moet een nieuwe duidelijke entree komen, met rui me parkeervoorzieningen en ruimte voor een supermarkt en andere winkels/voorzieningen. De mensen moeten daarna via duidelijke routes Zierikzee bin nenwandelen via het Witte Brug getje, bij de Zuidhavenpoort. Het huidige parkeerterrein 's Heer Lauwendorp is beperkt toeganke lijk en vooral bedoeld voor perso neel van bedrijven in de binnen stad. Deze kant van Zierikzee was nooit gemakkelijk toegankelijk voor mensen die de weg niet goed kennen. Dat verandert om dat de entree zichtbaar is vanaf vanaf de Weg naar de Val. Het busstation van 't Sas aan de Zaagmolen zou ook verplaatst kunnen worden naar de nieuwe stadsentree en dat geeft gelijk ruimte om bij de Zaagmolen een stadspark aan te leggen. De Graansilo aan de Vissersdijk wordt gezien als industrieel erf goed. Het gebouw zou daarom be houden moeten blijven, maar moet dan Wel een andere functie krijgen. Het masterplan ligt ter inzage en is in te zien in het gemeentehuis of via www.schouwen-duive- land.nl. evenmin van ophouden. „Sinds kort heb ik een meerderheidsbe lang in Mol Agricom. Daar heb ik het erg druk mee. We zijn aan het kijken of er in Brazilië belangstel ling is voor onze innovatie mest stoffen. Toen ik daar vorige week toch was, heb ik de wedstrijd Ne derland - Chili bezocht. Vrijdag was ik terug en ben toen bij Con cert at Sea gaan kijken." Het kan allemaal, vindt de diabe tespatiënt, die vier keer per dag in suline moet spuiten. Sinds decem ber is hij in training: „Lopen door de Domeinen. De laatste maan den met bepakking." Thema van de trektocht door IJs land is 'zelfmanagement'. „Je hebt geen verzorging onderweg. Je moet alles zelf doen, net zoals in het merendeel van je leven." Eén ding vindt In 't Veld niet leuk aan de Challenge: „Vanaf nu zie ik Oranje niet meer voetballen." OUWERKERK - Gedropt in het kale berglandschap van IJsland. Rug zak van twintig kilo met eten, slaapzak en medicijnen. Over een week en honderd kilometer wordt u weer opgepikt. Prettige wedstrijd! Wim in 't Veld begint er zondag aan. Vrijdag vliegt hij met elf an dere diabetespatiënten naar IJs land. De ondernemer uit Ouwer kerk doet mee aan de Iceland Dia betes Challenge van de Bas van de Goor Foundation. Bas zelf, de Olympische volleyballer bij wie suikerziekte werd vastgesteld, gaat ook mee. „De Foundation is opgericht om sport en beweging onder diabeti ci te stimuleren," legt In 't Veld uit. „Doel is de kwaliteit van het leven te bevorderen." In 't Veld heeft zelf al dertig jaar diabetes. Zijn 14-jarige zoon Dion heeft de ziekte ook. Beiden doen veel aan sport. Voor de Diabetes Challenge van dit jaar schreven 350 Neder landers in. In 't Veld is een van de twaalf geselecteerden. „Dat ik er bij zit, komt omdat ik sportief ben maar ook nog veel andere din gen doe. Ik ben een fanatieke korf baller. Bij de nieuwe omnisport- vereniging doe ik zo'n beetje alles in het korfbal: trainer, coach en wedstrijdsecretaris. Verder doe ik aan hardlopen en aan tennissen." Zakelijk en privé weet In 't Veld De onderbouw van openbare ba sisschool De Stove is vorig jaar al gestopt. Van de bovenbouw stroomt een aantal kinderen door naar het voortgezet onderwijs. De overige leerlingen worden her plaatst, vrijwel zeker in OBS 't Staepel'of in Renesse. Vanaf de zomervakantie, die in onze regio op 12 juli begint, is De Stove voorgoed gesloten. Dat meldt een zeer betrouwbare bron bij de school. Directeur Ewald de Keijzer van de openbare onder- wijskoepel Obase zegt de sluiting 'formeel niet te kunnen bevesti gen'. „Ik ga hier weinig over zeg gen. Ik moet eerst in overleg met de wethouder. Er zijn nog een aantal formaliteiten af te ronden. Volgende week kan ik meer vertel len." Onderwijswethouder Jacque line van Burg was gistermiddag nog niet op de hoogte van de voor genomen sluiting. Ze reageerde dan ook verrast. Drie scholen op Schouwen-Duive- land - OBS 't Mêêtje in Ellemeet, CBS De Schouw in Brouwersha ven en De Stove - zitten onder de minimum bestaansnorm voor scholen in dunbevolkte gebieden. De Stove telt - volgens de website van Obase - dit schooljaar 22 kin deren. Onbekend is met hoeveel leerlingen De Stove het volgend schooljaar zou beginnen. Er wordt als sinds 1985 gesproken over sluiting van De Stove. De dorpsraad en de gemeenteraad hebben dat tot op heden tegen we ten te houden. Eerst met een vestigingspremie voor gezinnen met kinderen. La ter door de bouw van enkele ge zinswoningen door Beter Wonen, zoals woningbouwvereniging Zeeuwland toen heette. De meesten hoorden wel een knal, maar hadden niet in de ga ten dat het een waarschuwings schot van de politie was. „Ik dacht aan een rotje", zegt A. van der Klooster. Ze was rond het tijd stip van het incident thuis, maar heeft verder niets gezien. „Er was ook geen geschreeuw of zo." Ze woont sinds december aan het Bastion. „Ik had gehoord dat hier wel eens wat gebeurde, maar tot nu toe was het lekker rustig." Ze voelt zich niet direct onveiliger. „Maar vannacht zal ik misschien wel even benauwd zijn." „Wow", reageert Boaz Vermaas, als hij hoort wat zich 's middags heeft afgespeeld. „We hoorden wel een harde knal, geblaf en za gen daarna iemand langs het huis rennen", zegt de jongen, die sinds twee maanden met zijn ouders in de buurt woont. Ook volgens hem was het de afgelopen tijd 'heel rustig'. Onveilig voelt hij zich niet in het Bastion. „Ik ben niet bang." 't Sas bij Zierikzee. Links de Graansilo, één van de kenmerkende punten van de stad. foto Dirk-Jan Gjeltema Wim in 't Veld Oud-volleyballer Bas van de Goor en de Ouwerkerkse ondernemer Wim in 't Veld vertrekken vrijdag naar IJsland, foto Bas van de Goor Foundation door Melita Lanting ZIERIKZEE - In grote lijnen is duide lijk hoe het gebied rond 't Sas in Zierikzee er uit moet komen te zien. Opvallende details zijn het be houd van de Graansilo en de terug houdendheid waarmee rekening wordt gehouden met woningbouw. Wim in 't Veld ploetert week door I] sland door Ton van den Nouweland NOORDWELLE - Het Schouwse dorp Noordwelle heeft na de vakantie geen schooltje meer. GOES - Bewoners van het Bastion en omgeving in Goes hoorden gis teren op van het feit dat er jon gens met een (naar later bleek nep)wapen door hun buurt liepen en dat de politie een waarschu wingsschot heeft gelost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54