Cian Scheele rijdt naar tweede plaats Ronde Sint-Jansteen kent sterke bezetting Piet Pladdet haalt tweede grote succes binnen veertien dagen 10 SPORT DRIEKLEUR CHALLENCER ZEELAND Revanche voor Van Duivendijk De twintigjarige Thiago Monteiro, actief in Middelburg, is één van de beloftevolle spelers uit het Zuid-Amerikaanse land. Op het modderige circuit van de Kesterheide in het Belgische Dworp werd Mark Boot uit Burgh-Haamstede vijfde bij de In ters MX 2. Hij werd vierde en vijf de in de manches. Kevin Spruijt uit Meliskerke haalde door motor- pech de finish niet bij de Natio- nalen MX 2. In het Belgische Tielt eindigde Gian Scheele op het keiharde cir cuit aan de Ringlaan op een twee de plaats in zowel de manches als het dagklassement. Hij reed bij de Inters MX 2. Bij de Inters MX 1 werd lordy van de Wiele uit Sint Jansteen achtste. In de manches werd hij achtste en negende. Op het circuit De Breugelheide in Lille (provincie Antwerpen) wer den de gebroeders Dailey en Troy van de Ketterij uit Vlissingen win naar in hun klasse. Dailey won bij Zaterdag was het nog onduidelijk of het zeil van Van Duivendijk nog op tijd hersteld kon worden. Zondag bleek dat probleem verhol pen. In de ORC 1 en ORC 2 waren zo als gebruikelijk weinig deelne mers op de doordeweekse dag. „Voor dit type zeilboot heb je mi nimaal zeven a acht mensen no dig om het schip te besturen. An ders kom je mankracht tekort", de 85 cc aspiranten, waarin Maicky Bonsel uit Kuitaart derde werd. Troy toonde zich de sterk ste bij de beloften MX 2. Hierbij werd Tim Huvers uit Goes vijfde. Thomas Adriaanse uit Lewedorp was goed op dreef bij wedstrijden in het Gelderse Lochem. In de PRE 90 klasse legde hij met een tweede en derde plaats in de man ches beslag op de derde plaats in het dagklassement. Erik van der Wekken uit Zierikzee werd hier in achtste. Tijdens KNMV-wedstrijden in Emmen eindigde Jeffrey van Kem pen uit Oost-Souburg met een vijf de plaats dicht bij het podium. In de openingsmanche werd hij vier de, in de tweede heat zesde. Jor dan Lee van Maaren uit Vlissingen werd zevende bij de Jeugd MX 2. In het Brabantse Oploo werd Mar vin Boone uit Yerseke winnaar bij de MON Jeugd MX 2 Open. Beide manches wist de KTM-rijder naar zich toe te trekken. Danielle van Kempen eindigde in Amersfoort als negende bij de vrouwen. zei Stan Wullfaert van de organisa tie. Bij de ORC 3 en 4 waren daar entegen volop deelnemers. Vandaag wordt voor de eerste keer in het 44-jarig bestaan van de Deltaweek op de Grevelingen gevaren. „We hebben deelnemers die al meer dan tien jaar mee doen. We willen hen weer eens wat anders bieden", stelde Wulf- faert. Ook hoopt de organisatie meer achterland te creëren in het ge bied rondom de Grevelingen. De deelnemers moeten minimaal vijf resultaten neerzetten om een plek je in het algemeen klassement te bemachtigen. „Mensen die van ver komen, moeten meestal toch een extra dag vrij nemen van hun werk om naar de Oosterschelde te komen", aldus Wulffaert. „Dat is niet altijd mogelijk. De toevoe ging van de Grevelingen maakt het voor hen makkelijker." MIDDELBURG - Larri Passos was aan het begin van deze eeuw de trainer van Gustavo Kuerten, de Braziliaanse tennisser die 43 we ken eerste stond op de wereld ranglijst. Eén van de spelers die de kampioenenkweker nu onder zijn hoede heeft, is Thiago Monteiro. Van het twintigjarige talent uit Fortaleza wordt veel verwacht, maar zijn doorbraak blijft vooralsnog uit. Monteiro begon gisteravond aan de Driekleur Challenger Zeeland in Middelburg. Hij won op het center court van MLTC in twee sets (7-5 6-1) van Sander Arends. „Middelburg is één van de vijf toernooien die ik in Nederland speel", vertelde hij na zijn over winning. „Ik ben al in Amstel veen, Alkmaar en Breda geweest. En na Middelburg volgt nog Sche- veningen. Het is belangrijk dat ik veel punten pak. Ik heb aan het begin van het jaar twee maanden niet kunnen spelen vanwege een blessure. Ik ben daardoor wat weggezakt. Ik wil nu weer terug naar ongeveer de 250e plaats, waarop ik een jaar geleden stond." Bij het Instituto Larri Passos, in Middelburg vertegenwoordigd door coach Andre Podalka, hopen ze erop dat Monteiro nog verder klimt. „Thiago is één van de jon- We moeten weer goede enkelspelers hebben,aan wie de jeugd zich kan optrekken gens van de nieuwe generatie", zei Podalka. „We hebben in ons land best talenten rondlopen, maar die hebben de tijd nodig. Ze moeten een beetje op weg ge holpen worden." Podalka ziet daarbij een rol weg gelegd voor de meer ervaren tennissers van Brazilië. Bruno Soares en Marcelo Melo, de num mers drie en vijf van de wereld bij de dubbelaars, zouden vol gens hem de jonkies bij de hand moeten nemen in het internatio nale tennis. „Als land hebben we weer aansprekende namen nodig. We moeten weer goede enkelspe lers hebben, aan wie de jeugd zich kan optrekken." Met Kuerten had Brazilië dertien, veertien jaar geleden zo'n grote naam. Hij won onder meer Ro land Garros. Recent stond Tho- maz Beluzzi nog wel in de top dertig, maar hij is na blessureleed weggezakt naar de 97e positie. Po dalka: „De tennissers die we nu het hoogst hebben staan, zijn alle maal ver in de twintig. Het is nu wachten op de talenten." Monteiro is één van hen. Hij kwam in zijn juniorentijd goed uit de verf en reikte tot de twee de plek op de wereldranglijst. „Maar hij de senioren, bij de pro fessionals, is het niet makkelijk", bekende hij. „Je speelt ineens te gen mannen die veel meer erva ring hebben. Wil je ver in een toernooi komen, dan moet je elke wedstrijd alles geven." Tegen Arends gaf de Braziliaan, die vorig jaar in Middelburg in de tweede ronde sneuvelde, gisteren aanvankelijk niet thuis. Hij liet zich in de eerste set op een 3-1- achterstand zetten door de speler van ver buiten de top duizend. Maar hij repareerde de schade en won na de eerste set de tweede set wel vol overtuiging. TWEE ZEEUWSE SPEELSTERS VANDAAG OP CENTER COURT Ben van Mook van wielersuppor- tersclub De Sporters: „Het par koers moet nog wel schoon ge veegd worden, maar dat is geen probleem. We zijn het gemeente bestuur dankbaar." De koers is sterk bezet. Zo zijn on der anderen Hans Dekkers (win naar Wim Hendrikstrofee, het cri- terium van Axel en bovendien werd hij districtskampioen) en Coen Vermeltfoort van de partij. De renner uit het Overijsselse Schuinesloot reed dit jaar al acht overwinningen bij elkaar waaron der een etappe in Olympia's Tour. Vorig jaar wist de 26-jarige renner van het Cyclingteam De Rijke de proloog van Olympia's Tour te winnen. In totaal hebben inmiddels zo'n dertig renners ingeschreven, Vo rig jaar ging de overwinning naar Brian van Goethem uit Sluiskil. „Op de dag zelf schrijven ook nog vaak renners in, met name Bel gische coureurs", weet Bert van Mook, die met vertrouwen naar de wedstrijd uitkijkt. De koers in Sint Jansteen gaat morgen om 19.00 uur van start. De renners moeten 95 kilometer afleggen. De duiven kwamen in noodweer terecht. Ze bleven weg en zondag morgen besloot het bestuur van de afdeling Zeeland om het con cours alsnog af te gelasten. Dit met de verwachting dat de dui ven alsnog hun thuishokken zul len bereiken. Ondertussen waren de prijzen op het ZLU-concours vanuit Bor deaux verdeeld. Die duiven wer den vrijdagmorgen om 6.45 uur gelost. Bij de oude duiven pakte Piet Pladdet uit Hoek provinciaal de eerste en nationaal de twintig ste plaats. Daarvoor zorgde een tweejarig, blauw duivinnetje van eigen kweek. Om 17.15 uur vrijdag meldde zij zich aan de Hoekse Iris straat. Ze had de 827 kilometer met een snelheid van 1313 meter per minuut overbrugd. „Net voor de bui binnen", aldus Pladdet, die na St. Vincent in veertien dagen tijd zijn tweede grote succes pakt. „Ik ben een jaar of drie aan het overschakelen naar de grote fond en het lijkt te lukken." Pladdet pakte ook nog de derde provinciaal. Hij had zestien dof fers en duivinnen op totaal we duwschap ingezet. Bij de jaarlin gen kwam een geschelpte doffer van Martin de Poorter uit Sluis als snelste van de provincie naar huis. Hij meldde zich al om drie minuten over vijf. Met 1322 meter per minuut was hij naar huis ge komen. De Poorter, die al een poosje 'droog' stond, had 36 jaar lingen, doffers en duivinnen op weduwschap, voor dit concours ingekorfd. De winnende duif was een halfbroer van de duif die hem in 2012 de nationale winst op het concours vanuit St. Vincent be zorgde. „Exact uit de juiste rich ting, op de plank en binnen", al dus De Poorter. Het is ondertus sen zijn negende provinciale zege. Voor de jonge duiven stond het vitesseconcours vanuit Auby lez Douai op het programma. De snel- sten van Zeeland vielen aan de Terneuzense Ferlemanstraat op de hokken van 'de Scheeles'. In het Samenspel 2 pakten ze er acht in de top tien. Te beginnen met de eerste zeven. Brazilië wacht op doorbraak talenten door Herman Heuvink GOES - Diverse Zeeuwse crossers waren afgelopen weekeinde actief in Nederland en België. door Len Wolters MIDDELBURG - Dirk van Duivendijk (48) uit Tholen was de enige Zeeuwse winnaar op de vierde dag van de Deltaweek. Bij de Rond- en Platbodems was hij met zijn schip Droncke-oort de sterkste in de C-klasse. Zaterdag moest hij nog voor de start de strijd staken van wege een scheur van ongeveer vijf tien centimeter in het zeil. door Roeland van Vliet Twee Zeeuwse tennissters spelen vandaag hun eerste wedstrijd tij dens de Driekleur Challenger Zee land. Bernice van de Velde uit Ka- pelle treedt rond 14.00 uur aan te gen de Letse Diana Marcinkevica. Rond 20.00 uur staat Angelique van der Meet, afkomstig uit 's-Heer Abtskerke, tegenover de Fran^aise Irena Pavlovic. Beide partijen zijn op het center Andre Podalka court van MLTC. Ook Boy Wester hof, de nummer één van de plaat singslijst bij de mannen, en Matwé Middelkoop spelen eveneens op de hoofdbaan van de Middelburg se club. Lesley Kerkhove, de derde Zeeuw se troef, begint pas woensdag aan haar toernooi. De Zierikzeese heeft de Belgische Ysaline Bona- venture als tegenstandster. door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - Het was de laatste dagen nog even spannend. In ver band met rioleringswerkzaamhe den in de Hoofdstraat was het doorgaan van de wielerronde van Sint-Jansteen onzeker. Dankzij de medewerking van de gemeente Hulst werd echter op het allerlaat ste moment het karwei geklaard en kan de wedstrijd morgen op het gebruikelijke parkoers doorgang vinden. door Fred Rabout OOSTBURG - De natuur. Ze blijft on voorspelbaar. Dat bleek zaterdag nog maar eens. De duiven op het midfondconcours vanuit Auxerre werden om 12.15 uur gelost. Dit onder door de lossingscommissie en meteorologische adviseurs aan vaardbare omstandigheden. Ze kre gen onderweg echter te maken met de grillen van de weergoden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46