Regiokrant verdwijnt niet zoals bij het AD 7 Ontzettend blij met komst van Persgroep Andalusië IN HET NIEUWS 3 499 519 899 APELDOORN - De overname van Mecom, en daarmee het moeder bedrijf van deze krant Wegener, brengt de fusie in herinnering van het Algemeen Dagblad met zeven regionale kranten in het westen. Het AD fuseerde in 2005 met onder meer het Utrechts REGIONALE DAGBLADEN Nieuwsblad, het Rotterdams Dag blad en de Haagsche Courant, on der leiding van uitgevers We gener en PCM. Het moest de twee de krant van Nederland worden, na concurrent pe Telegraaf. Dat is gelukt, maar tienduizenden lezers zegden hun abonnement direct na de fusie op. Hadden de kran ten samen in 2005 nog een oplage van zo'n 640.000, anno 2014 blijft dat cijfer steken óp 385.000. „Le zers houden niet van verande ring. Er kwam een compleet ande re krant", blikt oud-hoofdredac teur Peter ter Horst van de Haag sche Courant terug. Gaat deze krant dezelfde weg? De Persgroep lijkt zich er niet aan te willen branden. Wegener-top- vrouw Susan Duinhoven stelt in een interne mededeling aan de medewerkers dat de regio cen traal blijft staan. Volgens haar is DE PERSGROEP NA OVERNAME De Persgroep juist geïnteresseerd vanwege de regionale identiteit. Zij verzekert dat er geen integra tie onder één titel komt zoals bij het AD, wat samenwerking met andere titels van De Persgroep niet uitsluit. Dat laatste zou bijvoorbeeld kun nen betekenen dat bovenregio naal nieuws uitgewisseld wordt met De Volkskrant, Trouw of het AD. Nu schrijft De Persdienst van Wegener die artikelen. Piet Bak ker, lector crossmediale journalis tiek aan de Hogeschool Utrecht, acht het AD het meest kansrijk. „Ze gaan daar geen twee aparte diensten voor in de lucht hou den." Of de regionale kranten willen af nemen van het AD, dat een ande re stijl heeft, is de vraag. Ook de mededingingsautoriteit kan daar voorwaarden aan verbinden. De overname door de Persgroep wordt verder vooral positief ont vangen. Topman Christian Van Thillo wordt gezien als een echte 'krantenman' en een goede me dia-ondernemer. De Persgroep is een uitgever, in tegenstelling tot Mecom. Dat is, in de woorden van de ondernemingsraad van We gener, 'een investeringsmaat schappij die de boel opkoopt, in stukken knipt en weer verkoopt'. Jan Houwert, de voormalig eige naar van Wegener, die het bedrijf destijds verkocht aan Mecom, kijkt met spijt terug op die deal. „Ik ben een groter bewonderaar van De Persgroep dan van Me com", zegt hij nu. Ter Horst: „Van Thillo gelooft in kranten. Hij heeft bewezen dat hij heel goed weet hoe je kranten maakt. Hij in vesteert erin en weet de oplagen in de benen te houden." Volgens Jansen kan de Persgroep de PZC op drie fronten helpen. „Het is een bedrijf dat al heel veel jaren kranten maakt. Voor een krant is het belangrijk om de for mule steeds aan te scherpen. Daar kunnen ze ons bij helpen. Verder weten ze een journalistieke orga nisatie op de been te zetten die die formule kan uitvoeren. Daar kunnen wij ons voordeel mee doen. Ook hebben zij ervaring met het in de markt zetten van een mooie krant. Dus ook op dat gebied kunnen ze voor ons van waarde zijn." De PZC-hoofdredacteur wijst er op dat hij de afgelopen jaren al met verschillende bazen binnen Wegener van doen heeft gehad. Hij verwacht dat de komst van Christian Van Thillo wat meer continuïteit brengt. Jansen weet ook dat Van Thillo een harde aanpak niet schuwt. „Als hij het idee heeft dat het met een mannetje minder kan, dan ge beurt dat ook. En als hij denkt dat het efficiënter kan dan wordt het efficiënter. Maar ook bij Wegener en andere krantenconcerns viel aan personeelsreducties niet te ontkomen." Over de Zeeuwse Wegener huis-aan-huis maakt Peter Jansen zich geen zorgen. „Ik heb Van Thillo al een paar keer horen zeg gen dat huis-aan-huis-bladen rele vant zijn voor regionale kranten." Ook is hij niet bevreesd dat de PZC een kopblad wordt van het Algemeen Dagblad, zoals bijvoor beeld het Utrechts Nieuwsblad is overkomen. „Dat laatste was al in kannen en kruiken voor de over name door de Persgroep. Als het mogelijk was geweest, had Van Thillo dat het liefst ongedaan ge maakt." DINSDAG 1 JULI 2014 Hollandse dagbladen door Freke Remmers De Persgroep AD Rotterdams Dagblad AD Haagsche Courant AD Utrechts Nieuwsblad/ AD Amersfoortse Courant AD De Dortenaar/ AD Rivierenland AD Groene hart Uitgeverij Wegener (Mecom) De Stentor Twentsche Courant Tubantia De Gelderlander Brabants Dagblad BN/DeStem Prov. Zeeuwse Courant Eindhovens Dagblad MGL-Dagbladen (Mecom) Dagblad De Limburger Limburgs Dagblad NDC Mediagroep Dagblad van het Noorden Leeuwarder Courant Friesch Dagblad HDC-Dagbladen (TMG) NoordHollands Dagblad Haarlems Dagblad IJmuider Courant Leidsch Dagblad De Gooi- en Eemlander Kon. BDU Uitgevers Barneveldse Krant Mecom en Uitgeverij Concentra in gesprek over verkoop MGL-Dagbladen infographic De Persdienst/JD I bron HOI MIDDELBURG - PZC-hoofdredacteur Peter Jansen is 'ontzettend blij' met de voorgenomen overname van Mecom door de Persgroep. „Van alle opties, is dit de meest aantrekkelijke voor de PZC", zegt hij. Met de steun van de Persgroep kan de krant nog beter worden. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen 15 dagen v.a. Ontdek nu supervoordelig de historie, de witte dorpen, de heuvels met forten, kastelen en paleizen en de Spaanse keuken in de prachtige regio Andalusië. Fly-drive Karakteristiek Andalusië Prachtige route met o.a. Antequera, Ronda, Jerez de la Frontera, Córdoba en Sevilla. Klantbeoordeling 7,4 Zie: Kras.nl/35678 Fly-drive Traditioneel Andalusië Maak vanuit uw sfeervolle hotel met zwembad in Lanjarón uitstapjes naar o.a. Granada. Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/35739 Rondreis Karakteristiek Andalusië Afwisselende groepsreis met o.a. Ronda, Sevilla, Córdoba, Baeza, übeda en Granada. Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/35682 Rondreis Grand Tour Andalusië Groepsreis naar alle hoogtepunten. Met o.a. Gibraltar en vrije dagen aan de Costa del Sol. Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/38125 en Kras.nl/38126

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3