Kruidentuin en tilapiakweek in Timmerfabriek 30 WALCHEREN Faber verhuist naar Vlissingen Oude Dorpshuis B&B in bedrijf Met stilte naar zachtheid zoeken De Zeppelin houdt een zomerfeest WIBA IT scoort hoog bij ZZP'ers Ondernemersplein MIDDELBURG - Faber Personeels diensten in Middelburg verhuist deze week naar de Bedrijfsweg in Vlissingen waar het bedrijf op nieuw intrekt bij verfgroothandel Luijten. Ook in Vlissingen levert Faber Personeelsdiensten advies en be middeling in de bouw en schil dersbranche. Faber bemiddelt zo wel in vast als tijdelijk werk. RITTHEM - Bed Breakfast Het Oude Dorpshuis in Ritthem is he lemaal in bedrijf. Inmiddels zijn samenwerkingsverbanden aange gaan met bedrijven in het dorp. Het Oude Dorpshuis biedt arran gementen aan zoals tochten langs de kerk, Rammekenshof en de tuin Het Puntje in Ritthem. Ook verkoopt de B&B biologische vruchtenspappen van het merk Schulp. Want dat was wel even een dom per, vorig jaar, toen het pop-up- restaurant prompt werd afgebro ken nadat Koninklijke Horeca Ne derland een brief stuurde. Vergun ningen bleken niet in orde. „Vlak voor het weekend met 300 reser veringen", herinnert kok Jeroen Simons zich. Louk Peperkamp, be heerder van de Timmerfabriek ziet de tegenslag achteraf vooral als erkenning. „En de mensen die we toen moesten teleurstellen, ko men nu allemaal terug." Zij krijgen volgens Simons 'zo mo gelijk' een nog beter menu voorge schoteld dan vorig jaar. „We heb ben nu bijvoorbeeld wat we noe men een zeetegel: een dakpan vol traktaties uit de Noordzee." Vis komt van de vismijn tegen over de Timmerfabriek, groenten van kleine boeren. Maar dan de vis wel via een leverancier en de groenten via Verskoop, want op vrijdag in alle vroegte je vis uitkie zen zit er niet meer in. De groot handel in Heinkenszand verkoopt evenwel streekproducten. „Van boeren uit Zeeland, maar ook van boeren uit Frankrijk. Zo heb je verse bieten, maar ook verse ci troenen. Ideaal." Kruiden als waterkers zijn nog verser, want die worden ter plek ke in de fabriek gekweekt. Het gft-afval gaat direct als visvoer naar andere bakken, waarin vis sen zwemmen. Nu nog test-gup- pies, straks tilapia. Met de ingrediënten worden ge rechten gemaakt die passen in de robuuste sfeer van de Timmerfa briek. „Dungesneden witte kool met haring", geeft Simons als voorbeeld. „Of Zeeuws rund. En dan niet entrecote of tournedos, maar het nekstuk waar zoveel meer smaak aan zit. We koken dit jaar nog verfijnder dan vorig jaar, zodat we nog meer smaak kwijt kunnen in onze gerechten." We koken dit jaar nog verfijnder, zodat we meer smaak kwijt kunnen De visgerechten veranderen bijna dagelijks en over een week of drie wordt de gehele menukaart omge gooid. De mannen van Gastrovan mogen dan afgelopen jaar hebben gekookt op het culinaire festival Rollende Keukens in Amsterdam en in de schouwburg van Delft; de Timmerfabriek is hun hoogte punt. „Hier hebben we het hele jaar naar uitgekeken." Datzelfde geldt voor Peperkamp. „Het geld dat we verdienen, inves teren we gelijk weer in de fabriek. Daardoor hebben we nu een vet- put, afzuiging, noodverlichting, krachtstroom, semi-permanente toiletten... Dat lijkt misschien niet interessant, maar het betekent dat we steeds professioneler worden. En nog steeds kunnen we vrij on dernemen, zoals met Gastrovan. Dat is echt geweldig." MIDDELBURG - Psychologe Aikina Jonker houdt van woensdag 3 tot vrijdag 5 juli een stilteworkshop in de doopsgezinde kerk in Mid delburg. Met stilteoefeningen gaan deelnemers op zoek naar de zachtheid in zichzelf. Ds Leuny de Kam begeleidt de workshop. Het programma begint elke och tend om 9 uur met een ontbijt en duurt tot 11 uur. Deelname kost 30 euro. Opgave: 06-15622635. pullovers v.a. 49.- shirts casual v.a. 29.- kolberts v.a. 98.- pantalons v.a. 59V-? vesten v.a. 59.-1 jack's v.a. 98.- Dat kan via Flip bij Zorgstrooml Zo r gitroom MIDDELBURG - Kinderdagverblijf en bso de Zeppelin in Middelburg houdt vrijdag tussen 15.00 en 17.00 uur het Zeppelin zomerfeest op de locatie aan Podium 25A op het Zep-terrein. Alle kinderen van het kinderdagverblijf zijn wel kom, evenals ouders, opa's en oma's en broertjes en zusjes. Daar naast zijn ook andere mensen die een kijkje willen nemen van har te welkom. Er is een springkussen en kinderen kunnen zich laten schminken of cakejes versieren. GOES - WIBA IT uit Goes is vijfde geworden in de jaarlijkse verkie zing van de beste ZZP-bemidde- laar van het jaar. Met die vijfde plaats op de baro meter is WIBA IT het beste be- middelingsbedrijf in Zeeland. Het bedrijf bemiddelt voornamelijk voor hoogopgeleide IT-professio- nals. De bemiddelaars werden in de ba rometer beoordeeld op transpa rantie, betalingstermijn en aantal opdrachten. tips: walcheren@pzc.nl Pop-up-restaurant Gastrovan is deze zomer tien weken lang in de Vlissingse Timmerfabriek, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Pop-up-restaurant Gastrovan is terug in de Vlissingse Timmerfabriek. Met een kruiden tuin, een eigen tilapiakweek, een kunstexpositie en natuurlijk: ver gunningen. Jeroen Simons, Gastrovan-kok Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 612508 (Flexibele Intet pool) Kijk voor meer Info op www.zorgstroom.nl Dichtbij menten Werken wanneer het jou uitkomt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30