Nooit meer slavernij C# tweetal in Goes WK in Brazilië 32 en 33 Jongen uit Vlissingen gaat in Den Haag studeren en wordt daar geronseld voor de jihad. In januari komt hij om in Syrië. Nog altijd nuchter in Vrouwenpolder DINSDAG 1 juli 2014 z(^^Z Flink wat zon, 20c VLISSINGEN - Bij de strijd in Syrië is in januari een jihadstrijder uit Vlissingen omgekomen. De jon gen, een Nederlander van Marok kaanse afkomst, was pas begin twintig. Hij heeft altijd in Vlissin gen gewoond, tot hij ging stude ren in Den Haag. Daar is hij geron seld voor de jihad in Syrië. Dat ge beurt in de regio Den Haag vaker dan in de rest van het land. De jongen is eind vorig jaar naar Sy rië vertrokken en daar in januari van dit jaar omgekomen. Hoe, is niet bekend. Zijn lichaam is in Sy rië achtergebleven. Voor het slachtoffer is in maart in Vlissin gen een afscheidsdienst georgani seerd. Die werd naar verluidt druk bezocht. Vanuit de islamiti sche gemeenschap wil verder ech ter niemand iets kwijt over de kwestie. Het ligt te gevoelig. De Vlissingse burgemeester Letty Demmers hoorde indertijd van een raadslid dat een jongen uit Vlissingen vermist was in Syrië. „Die had het van de broer van de jongen. Ik kreeg zijn nummer en heb hem gebeld, maar toen bleek zijn broertje al te zijn overleden. Ik heb hem gecondoleerd. Hij ver telde dat zijn moeder ontzettend verdrietig is. Dat snap ik. Zij heeft haar zoon verloren." Over de manier waarop Demmers de familie van de omgekomen jon gen heeft benaderd, klinkt waar dering in de islamitische gemeen schap. Demmers: „Het is hoe dan ook verschrikkelijk wat er is ge beurd. Ook op mij heeft het in druk gemaakt. Sowieso grijpt het je aan als iemand overlijdt. De ji had klinkt ver weg, maar nu heb ik gezien hoe dichtbij het kan ko men." In de marinekazerne van Vlissin gen heeft in het voorjaar een bij eenkomst over jihadstrijders plaatsgevonden. Afgevaardigden van allerlei instanties in Zeeland kregen van deskundigen achter grondinformatie over de heilige strijd, over ronselen en over hoe ze daarmee kunnen omgaan. Er waren veel mensen van de poli tie, bijvoorbeeld wijkagenten, en medewerkers van gemeenten, GGD en de Raad voor de Kinder bescherming. Ook Demmers was erbij. „Het was indrukwekkend en interessant, ook om te leren wat je kunt doen als er signalen zijn dat jihadstrijders terugkeren naar je gemeente. Ik ben gaan na denken over wat ik dan zou doen. Ik zou in gesprek gaan. Niet om te veroordelen, maar om te helpen. Om drama's te voorkomen." GOES - De politie heeft gistermid dag op het Bastion in Goes twee jongens van 16 en 17 jaar die met een nepvuurwapen dreigden, aan gehouden. Daarbij heeft een agent een waarschuwingsschot ge lost. Een getuige zag dat de twee jonge mannen een vuurwapen bij zich hadden en meldde dat rond vier uur aan de politie. Toen een van de ter plekke gearriveerde agen ten de jongens sommeerde te blij ven staan, trok een van hen het vuurwapen en richtte dat op de agent. De politieman loste met zijn dienstpistool een waarschu wingsschot, waarna de jongens het vuurwapen weggooiden. Bij de aanhouding kreeg een van de jongens nog een beet van een politiehond in zijn been. HERDENKING ROTTERDAM me - DESTELLING UW MENING 196 reacties EENS MÊÊÊÊÊH 70% ONEENS 30% 71 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 152 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Jihad eist leven VllSSinger ^aantoudtog0* door Wendy Wagenmakers O pagina 28 Ik had direct het gevoel: er is iets aan de hand ROTTERDAM - Onder grote belangstelling heeft gisteren in Rotterdam de herdenking van de afschaffing van de sla vernij plaatsgevonden. De Rotterdamse burgemeester Ah med Aboutaleb legde een krans bij het Slavernijmonu- ment en hield een toespraak tijdens de herdenking die jaarlijks wordt gehouden, foto Peter Hilz/HH De wedstrijden van gisteren: Frankrijk - Nigeria 2-0 Een verslag van het duel Duitsland - Algerije is te lezen op www.pzc.nl/epaper De wedstrijden van vandaag: Argentinië - Zwitserland 18.00 uur België - Verenigde Staten 22.00 uur Al het nieuws over het WK op pagina 1 t/m 7 van het sportkatern Actuele verslagen ook op www.pzc.nl/wk2014 Echte Jihad-strijders kun je niet tegen houden Reageer op pzc.nl Louis van Gaal heeft dit WK nog niets fout gedaan ■111

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1