KEUKEN OUTLET WINKEL 4th of July-feest voor Amerikaanse jeugd 66 'Transparant' dat is de term die ik vaak hoor. Dat past goed bij onze cultuur op het gemeentehuis I Plan voor ontsluitingsweg vertraagt aanleg bedrijventerrein Yerseke De Bathse brug bedwingen 18 BEVELANDEN en THOLEN Promotie Ciele GEMEENTEHUIS Positieve reacties voeren de boven toon op open dag in verbouwd gemeentehuis Borsele. EF LANDMACHT Goedkoper kan niet... leuker wel! UTRECHT - Karin Giele is vrijdag in Utrecht gepromoveerd tot doc tor in de psychologie. Haar onder zoek ging over dwangstoornissen. Giele haalde in 2002 haar vwo-di- ploma aan het Buys Balllot col lege in Goes. Daarna studeerde ze gezondheids- en klinische psy chologie aan de Universiteit Utrecht. Die komen van de stichting Atlan tic Bridge op uitwisselingsbezoek bij de PKN-kerken op Noord-Be veland en Schouwen-Duiveland. De vierde juli is in de VS Onaf- hankelijksdag, een nationale feest dag. De Amerikaanse jongeren uit de stad Harrisburg en de jonge ren uit de Engelse stad Canterbu ry krijgen een welkomstfeest van af 17.30 uur in zaal Onder de To- HEINKENSZAND - In een gebouw dat na een grondige verbouwing zowel van binnen als van buiten wordt gekenmerkt door mozaiëk- tegeltjes, is het bijna onvermijde lijk dat het woord 'badkamer' valt wanneer je het voor het eerst aan het publiek laat zien. Toch heeft wethouder Kees West- strate zaterdagochtend nog nie mand deze vergelijking horen ma ken, vertelt hij nadat hij al ver schillende groepjes door het gere noveerde gemeentehuis heeft rondgeleid. „Vorige week hoorde ik een bekende nog wel de verge lijking maken met een badkamer, maar vandaag hoor ik alleen maar positieve reacies", zegt hij. „Nu het gebouw is aangekleed met planten en kunstwerken, doet het ook minder steriel aan", voegt hij eraan toe. De kersverse wethou der is trots op het gebouw. „Hier kun je mensen goed ontvangen. Voor-de verbouwing zag het er toch wel erg oubollig uit." Uiter aard wordt er ook gesproken over de hoge kosten. Weststrate. „Toen ik nog in de raad zat, was ik kri tisch op het proces. Nooit op het ontwerp", blikt hij terug. Toch had hij ook zo z'n twijfels, blijkt als hij even later aan het eind van een vleugel uitleg geeft aan zijn pubiek.. „De architect zei tijdens een presentatie aan de raad dat het landschap hier naar binnen zou komen. Daar snapte ik toen niet veel van. Maar nu de verbou wing gerealiseerd is, heb je wel de gelijk het idee dat het landschap echt naar binnenkomt." Dit effect is bereikt doordat de bal konnetjes zijn weggehaald en ver- vangen door grote raampartijen. Ook burgemeester Jaap Gelok is tevreden over deze ingreep. „Ik- hoor mensen vaak zeggen dat het een transparant gebouw is. Dat past goed bij onze cultuur." Behalve Weststrate en Gelok lei den ook gemeenteraadsleden en ambtenaren bezoekers rond. Zo worden Annemarie en Dries Prin ce uit 's-Gravenpolder meegeno men door Bernard Haver, die nauw bij de verbouwing was be trokken en allerlei technische de tails weet te vertellen. Bijvoor beeld over de met mozaiëk bekle de koepel in de centrale hal. Het echtpaar is te spreken over de verbouwing. Dries: „Ik ben lange tijd bovenschools directeur in het openbare onderwijs geweest. Ik kwam hier regelmatig voor be sprekingen. Je kent het nu niet meer terug." Annemarie om schrijft het gebouw als 'ruimtelijk en rustig'. Termen die volgens D66-raadslid Astrid Marchand va ker vielen. „Een groot contrast met hoe het eerst was, donker en bruin. Door die grijze bakstenen had je het gevoel of je in Center Pares was." GEMEENTEHUIS BORSELE KAN WEER DERTIG JAAR MEE ren. Op Amerikaanse wijfce, wat wil zeggen dat iedereen iets te eten of drinken meeneemt. De jongeren doen zondag 6 juli mee aan een 'Heritage Hunt' van de PKN-kerken op Schou wen-Duiveland, waarbij ze met de jeugd van hier op zoek gaan naar historisch en geestelijk erf goed. Gastkerk is de Gereformeer de Kerk in Burg-Haamstede. Vol gend jaar gaan een aantal Noord-Bevelandse en Schouwse jongeren op tegenbezoek in Ame rika. De organisatie is nog op zoek naar gastgezinnen voor de bezoe kers: abridge@zeelandnet.nl Volgens SGP-wethouder Jaap Sin- ke staat de gemeente Reimerswaal voor een dilemma. De huidige te keningen voor de verkaveling van het nieuwe stuk bedrijventerrein houden geen rekening met de komst van een nieuwe ontslui tingsweg dwars door de Olzende- polder. Vasthouden aan de be staande verkaveling betekent dat het een stuk lastiger wordt om een nieuwe toegangsweg aan te leggen om Yerseke te ontsluiten. De andere optie, wachten tot de plannen van de provincie zijn ge vorderd, betekent dat de gemeente fors minder grond kan uitgeven. „Dan moet er ook een nieuw plan komen, waar de zichtkavels op eens aan de Olzendepolderweg ko men in plaats van onderlangs de Molendijk", zegt Sinke. Momenteel werkt een bureau in opdracht van de provincie een aan- tal opties uit. Gezien de tracés van de eerder aan de gemeenteraad en werkgroep gepresenteerde varian ten, is de kans groot dat de weg dwars door de Olzendepolder wordt aangelegd. De gemeente heeft veel tijd geïn- .vesteerd in het verwerven van grond in de Olzendepolder. Vol gens Sinke wordt Reimerswaal in juli of augustus definitief eigenaar van alle grond. Omdat nu nog even de plannen van de provincie worden afgewacht, is het onvermij delijk dat het bouwrijp maken en uitgeven van de kavels minstens enkele maanden later dan gepland kan beginnen, bevestigt Sinke. BATH - Hoe ga je als militair op missie om met extreme en stressvolle situa ties, zoals het abseilen van een steile berg? Militairen van de Landmacht in op leiding werden hier gisterochtend op getraind door middel van een reeks oefe ningen op de Bathse brug. Behalve abseilen vanaf het hoogste punt (zo'n der tig meter boven het water), moesten de aankomende infanteristen ook de boog vanaf het wegdek opklimmen en een touwladder beklimmen. Volgens luitenant Wischlinski hebben drie van de achttien jongens die aan de oefening meedoen last van hoogte-angst. „Wij staan bekend als een stoer bedrijf, maar voor hen en de anderen is het juist goed om zulke stressfactoren er van te vo ren uit te halen. Oplossen kun je het niet, maar we kunnen ze wel trainen om het gevoel opzij te zetten zodat ze ermee leren omgaan." foto Marcelle Davidse Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (01x3) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie iuuiiv.bcukenoutlettuinbeI.nl KAMPERLAND - De gezamenlijke kerken op Noord-Beveland houden vrijdag 4 juli een 4th of July-feest in Wissenkerke ter verwelkoming van twaalf Amerikaanse en een aan tal Britse jongeren. Publiek roemt licht en ruimte gemeentehuis door Joeri Wisse Burgemeester Jaap Gelok Het gemeentehuis van de gemeen te Borsele stamt uit de jaren '80. Zowel binnen als buiten overheer ste de grijze kalkzandstenen. Bin nen zijn de muren wit geverfd, bui ten is de hele gevel voorzien van mozaïektegeltjes. Deze steentjes komen ook binnen terug, onder meer in de hal en de toiletten. Bezoekers konden op de open dag raden hoeveel steentjes er waren gebruikt. Het zijn er in elk geval meer dan één miljoen. Bij de verbouwing is ook het werk klimaat sterk verbeterd. Verder is al het sanitair vervangen. De verbouwing ging niet zonder slag of stoot. Het budget van 2,7 miljoen moest verhoogd worden met ruim 1,1 miljoen. door Joeri Wisse YERSEKE - De aanleg van de nieuwe fase van bedrijventerrein Olzende- polder in Yerseke loopt vertraging op. Oorzaak zijn plannen van de provincie Zeeland om een nieuwe ontsluitingsweg aan te leggen ter vervanging van de Zanddijk en de Molendijk. De kans is groot dat de ze weg door de polder loopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54