Umoja-podium voor sommige artiesten al een maatje te klein ZEELAND 17 BROÜWERSDAM - De artiesten die tijdens Concert at Sea op het Umoja-podium stonden, het klei nere broertje van het Zeeland-po dium, deden niet onder voor de acts op het hoofdpodium. Integen deel, voor een aantal van hen leek het al een maatje te klein. Showman Jett Rebel bijvoorbeeld wist al stuiterend van links naar rechts, gekleed in een bloemetjes legging en een leren rokje, een spetterend optreden weg te ge ven, zoals hij dat eerder al deed op Pinkpop. Hij wist het publiek te vangen met zijn funky muziek, waaronder zijn bekendste song Do you love me at all. Zijn hoge stem mist geen noot ondanks dat hij bijvoorbeeld in de stellages van het podium klimt. Een deel van het publiek dat niet weet wat ze met hem aan moet, houdt het voor gezien, waardoor er des te meer ruimte ontstaat voor de rest om al klappend en dansend uit hun dak te gaan. De sfeer rondom het Umoja-podium is wat gemoe delijker dan bij het hoofdpodium. De meeste mensen drinken of eten wat of genieten op sommige momenten van het zonnetje. Het programma is afwisselend. Er is voor ieder wat wils. Van de muzi kale humor van de Enge Buren tot de meezingers van de 3JS en de stevige rockmuziek van Na- varone. De 3JS voelen zich thuis aan het water. Hun song Dichter bij de ho rizon wordt bijna omgedoopt tot Dichter bij de zee en voor Laat haar gaan wordt het publiek ge vraagd met de armen te zwaaien. „Alsof we uitkijken over een dei nende zee." En daarop deint de Jonge hond Jett Rebel en palingrockers 3JS vormen hoogtepunten van het 'tweede podium'. 'zee' tot ver over de helft van het plein. De grote menigte die er bij de 3JS wel stond, laat verstek gaan bij het optreden van Sunday Sun, la ter op de middag. Wellicht woog voor de meeste mensen dit rela tief onbekende bandje niet op te gen het akoestische optreden van ex-Krezip-zangeres Jacqueline Govaert op het strand. Daar verza melden zich honderden mensen, waarvan er uiteindelijk een hoop besloten om te draaien omdat het geluid niet te horen was. Voor de genen die wel een plekje dichtbij het podium hadden veroverd, was het optreden juist heel bijzonder te noemen. Govaert besloot zelfs te gaan zingen tussen het publiek zonder microfoon. Dat intieme bracht een hoop mensen in ver voering. Dat ze later op het Umoja-podium nog een keer haar kunsten mocht vertonen, was voor degenen die eerder niet van haar optreden konden genieten een welkome herkansing. MAANDAG 30 JUNI 2014 smaak bij bezoekers CAS Bij het optreden van Blof zaterdagavond op Concert at Sea lijkt het het wel alsof echt iedereen die aanwezig was zich rondom het hoofdpodium bevond. De sfeer zat er ook bij deze act, zoals ei genlijk tijdens het hele festival, goed in. foto's Ronald den Dekker Jett Rebel stuitert van de ene naar de andere kant van het podium zonder daarbij een noot te missen. door Wendy de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49