Zware klus voor Van de Velde Huub van Noorden beste Nederlander bij WK skyrunning Boone is met vosruin Zizitop supersnel SPORT 15 De Jonge houdt Tolhoek achter zich bij TT Assen Van Noorden, lid van AV'56, reali seerde een tijd van 12.33,11 uur. De overwinning ging naar de Span jaard Luis Alberto Hernando, in een tijd van 10.25,52. Van Noorden kwam uit in de categorie mannen senioren. In het overallklasse ment legde de Goesenaar beslag op de 24e plaats. Er waren ruim 1100 deelnemers, die bij de wed strijd over tachtig kilometer maar liefst zesduizend klimmeters moesten zien te overwinnen. Tim Pleijte legde gisteren bij de marathon beslag op een 38e plaats bij de mannen. De atleet uit Zou- telande werd in het overallklasse ment 49e. Pleijte realiseerde bij de wedstrijd over 41,3 kilometer een tijd van 4.01.37 uur. Er moes ten ruim 2136 klimmeters over wonnen worden. De overwinning ging naar de Spanjaard Kilian Jornet. Hij had ruim drie uur nodig en finishte uiteindelijk in een tijd van 3.23.39. Beste Nederlander in Chamonix was Robert Nieuwland. Hij werd 21e en realiseerde een tijd van 3.44.28. Er werden bij de senioren 899 deelnemers geklasseerd. Als eerste starter in de barrage van L zorgde Jan Janse meteen voor de druk op de ketel. Hij stuurde zijn met veel vermogen van de bodem gaande Uni- star-zoon Carlo van de Favorite in 32.44 seconden naar de finish. Daarmee leek het voor de Middel burgse combinatie kat in het bak kie, maar het venijn zat in de staart. Na een bloedstollende rit vloog Chris Boone met de vos- ruin Zizitop in 29.50 seconden over het parkoers en dat leverde hem de overwinning op. Jan Janse keek uiteindelijk toch met een tevreden gevoel terug op de wedstrijd. „Carlo sprong su per. Met Chris nog achter je moet je maar hopen dat hij een spring- fout maakt. In snelheid kun je het nooit van hem winnen." In de klasse M was de hoop van de Zeeuwen op Ellen Briquet uit Vogelwaarde met de vosruin Afro- vlack gevestigd. Maar in de barra ge schopte de Faldo-zoon tweede palen naar beneden. Het waren fouten die lange tijd onbestraft leken te blijven, maar het laatste woord was voor Pieter Jan de Visser. Door middel van een foutloze barragerit behaalde de zestienjarige ruiter uit Woens- drecht met de ruin Walter de overwinning. ASSEN - De twee Zeeuwse deelne mers aan het ONK Supersport 600 presteerden dit weekeinde prima. De pas zestienjarige Jordy de Jonge uit Heinkenszand werd tijdens de TT in Assen knap acht ste en wist onder anderen Willi am Tolhoek achter zich te hou den. Deze rijder van 's-Heer Arendskerke werd veertiende en was daar tevreden mee. De Jonge kwalificeerde zich als twaalfde, terwijl Tolhoek vanaf plek vijftien moest starten. Waar de laatste één plek wist te win nen en zo weer punten voor het ONK pakte, reed De Jonge naar de knappe achtste plek. Na de ro de vlag, in verband met de regen, viel De Jonge nog maar hij hield er geen blessure aan over. Hij ge noot van de TT, net als Tolhoek. „Het blijft iets speciaals", zei hij. „Het was een prachtig weekend." Saillant detail is dat beide tennis sters vorig jaar in de finale van de Challenger in Middelburg tegen over elkaar stonden. Van der Meet ging toen in twee sets (6-3, 6-4) ondéruit. „Het is altijd wel heel close als ik tegen haar speel", zei Van der Meet gistermiddag in Middelburg. De Franqaise Pavlovic neemt op de wereldranglijst momenteel de 190e plaats in, Van der Meet staat op positie nummer 302. De Zeeuwse tennisster, die tegen woordig in Roosendaal woont, denkt klaar te zijn voor het Chal- lengertoernooi in Middelburg. Ze heeft de afgelopen periode compe titie gespeeld en veel getraind. Haar schouderblessure speelt nog wel eens op, gaf ze gisteren te ken nen. „Het gaat met ups en downs", zei Van der Meet, „maar op dit moment voel ik me goed." Lesley Kerkhove stuit in de eerste ronde van het toernooi op de Bel gische Ysaline Bonaventure. De Zierikzeese tennisster, momen teel 239e op de wereldranglijst, is in Middelburg als zesde geplaatst. De Belgische opponente neemt op de mondiale ladder de 272e plek in. Voor de derde Zeeuwse deelneem ster, Bernice van de Velde, wacht op de banen van MLTC ook een loodzwaar karwei. De Kapelse, die dankzij een wildcard in het hoofdtoernooi mag uitkomen, moet het opnemen tegen de als derde geplaatste Diana Marcinke- vica uit Letland. „Ik heb drieën half jaar geleden in Tlinesië tegen haar gespeeld. Dat was op hard court. De uitslag weet ik niet meer precies, maar ik verloor in elk geval de derde set. Maar ja, dat telt nu niet meer. Op papier is het verschil groot. Ik mag dus aan de bak, maar ik heb er zin in." Van de Velde kampte in de aan loop naar het toernooi met een rugblessure. Tijdens het dubbel spel bij een toernooi in Alkmaar schoot het in haar rug. Ze liet daarna het toernooi in Breda schieten. „Ik heb wat rust geno men en ben nu weer fit", zei Van de Velde, die deze week 'gewoon thuis' in Kapelle bivakkeert. „Het is wel lekker om eens een keer niet in een hotel te zitten. Ons huis is nu een hotel, want er sla pen deze week nog meer meiden die meedoen aan de Challenger bij ons. Zo help je elkaar een beet je." Technisch directeur Sven Blaak omschreef de loting van de Zeeuwse vrouwen als pittig. „Maar wie weet gaat het net als bij het WK in Brazilië. Daar ging de wereldkampioen in de eerste wedstrijd ook onderuit tegen Ne derland." Het is nog niet precies bekend wanneer Kerkhove, Van der Meet en Van de Velde in actie komen, maar Blaak wist wel te vertellen dat dat vandaag nog niet het geval zal zijn. Bij de mannen ontbreekt Antal van der Duim. Hij moest zich we gens een blessure afmelden. Zijn plek wordt ingenomen door een qualifier. Bijna was Jesse Huta Ga- lung nog van de partij geweest, maar hij meldde zich bij de tech nisch directeur op een moment dat de wildcards al waren verge ven. „Maar het geeft wel aan hoe ons toernooi aangeschreven staat", zei toernooidirecteur San- der van Buren. de renners van Middelkamp wél tevreden. „De sprint is eigenlijk niet zo mijn ding", zei de Oost burger na afloop. „Normaal ben ik meer van het wegspringen om dan alleen aan te komen. Maar zo na de laatste bocht kan ik nog wel een keer aanzetten." dium te komen. Zij reden heel sterk. Maar Vrolijk is een ervaren jongen en hij was in de sprint ge woon te sterk." Dante de Ruysscher van Arrow Cycling mocht als derde de bloe men in ontvangst nemen. Hij toonde zich in tegenstelling tot voelde me de hele koers niet su per. Maar in de laatste bocht kon ik nog achter Dante (De Ruys scher) aan en over hem heen in de sprint", aldus de een beetje sip kijkende Raas. „Eigenlijk hadden Michiel (Jumelet) en Raoul (Poort vliet) het verdiend om op het po- MAANDAG 30 JUNI 2014 lachende zesde yanüer"1«?!ten door Jan Dagevos CHAMONIX - Huub van Noorden heeft een topprestatie geleverd bij het WK skyrunning in het Franse Chamonix. De atleet uit Goes werd bij de ultramarathon over tachtig kilometer vijftiende. Hij was de bes te Nederlander. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Chris Boone schreef zaterdag tijdens de de 45e editie van de Zeeuwse Dag van het Paard de klasse L springen op zijn naam. In de categorie M was op manege de Eendracht in Vrouwen polder de jeugdige Brabander Pie- ter Jan de Visser alle Zeeuwen de baas. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Natuurlijk had de lo ting beter gekund, maar Angelique van der Meet tilde er niet al te zwaar aan. De uit 's-Heer Abtsker- ke afkomstige tennisster werd gis teren in de eerste ronde van de Driekleur Challenger Zeeland aan de als eerste geplaatste Irena Pavlo- vic gekoppeld. „Ik heb nog nooit van haar gewonnen, maar eens moet de eerste keer zijn", zei Van der Meet. Foto boven: Danny Vrolijk wint de Ronde van Kruiningen. Eloy Raas wordt achter hem tweede. Foto links: De Japanner Shinya Sasaki probeert weg te komen uit het peloton, foto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43