Zege in TT maakt emoties los Luuk de Jong ziet zijn toekomst bij PSV liggen SPORT 13 De cameraman op de stellage is niet de enige die moet lachen. De 21-jarige Marquez tovert bij bijna alle ïoo.ooo TT-bezoekers een glimlach tevoorschijn. De onbe vangenheid van de Spanjaard werkt nu eenmaal aanstekelijk. In het vorige seizoen wilde zijn bravoure nog wel eens doorslaan in gevaarlijke capriolen, die ande re coureurs niet konden waarde ren. Maar anno 2014 is daar geen sprake meer van. De tegenstelling tussen de vreug de bij Honda en de sfeer bij Ya maha kan niet groter dan tijdens deze TT. Valentino Rossi is vanaf de eerste seconde kansloos voor een hoge klassering, doordat hij en zijn team een regenaankondi ging negeren. Al in de opwarmronde verschij nen de druppels op Rossi's vizier. Hij moet naar binnen om zijn slicks voor de regenbanden te wis selen en start daardoor vanuit de pitsstraat. Dat de Italiaan - vorig jaar nog winnaar - er nog een vijf de plaats uitsleept, is knap. Maar erg blij worden Rossi en zijn team er niet van. De dertiende plek van stalgenoot Jorge Lorenzo werkt ook al niet mee. De tweevoudig MotoGP-we- reldkampioen durft niet harder en geeft het na afloop grif toe: „Ik had de val van vorig jaar nog in mijn hoofd zitten. Ik was bang." Een coureur met vrees heeft een probleem. De vraag is of Lorenzo zich de komende tijd van deze angstervaring kan losmaken. Waarschijnlijk wel, maar het geeft ook aan met welke bloedstol lende snelheden coureurs over de piste vliegen. De aanblik van een nat of - nog erger - een opdro gend TT-circuit wordt Lorenzo in Assen teveel. Marquez daarentegen schrijft on bevangen zijn achtste zege op rij bij. Met de zege in Valencia van vorig seizoen nog meegeteld zelfs de negende. Verrassend genoeg maakt Andrea Dovizioso het hem nog het moeilijkst. Voor Ducati betekent die prestatie een opste ker van jewelste, hoewel het al ja ren kwakkelende team vooral naar een zege hunkert. Achter Dovizioso eindigt Dani Pe- drosa als derde. De beste Yamaha is veelzeggend de niet-fabrieksrij- der Aleix Espargaro van NGM For ward Racing, op de vierde plaats. De wereldtitel is zo'n beetje wel vergeven als Marquez de rest van het jaar op zijn motor blijft zitten. Het seizoen is nog niet eens hal verwege en hij heeft al twee zeges meer dan vorig jaar. Bij Yamaha loopt het niet en Marquez (200 punten) staat al 72 punten voor op zijn dichtstbijzijnde belagers: teamgenoot Pedrosa en Rossi. Veelzeggend is zaterdag de kalm te in de Honda-box rond de mo torwissel - van regenbanden naar slicks - en de onrust bij Yamaha. „Mijn team wist precies wat er moest gebeuren", zegt Marquez. Niet voor niets staat er een cirkel om 'Assen' in de Honda-agenda, zoals Marquez na de race vertelt. Omdat met winst in Assen nor maal gesproken de titel niet meer in gevaar mag komen. Maar voor al ook omdat het winnen van de de meest historische Grand Prix van de kalender heel bijzonder is. PSV bracht afgelopen week een bod van 4,5 miljoen euro uit op de spits van Borussia Mönchengladbach, om direct dui delijk te maken dat het echt za ken wil doen. De Duitsers wen sen ruim 6 miljoen te ontvangen, de verwachting is dat beide par tijen elkaar binnen een paar da gen vinden. De Jong, technisch manager Mar cel Brands en trainer Phillip Cocu van PSV spraken elkaar de laatste weken meerdere malen. De spits gaf in een persoonlijk gesprek met de leiding van de club al aan naar Eindhoven te willen komen. Hij is bereid salaris in te leveren en terug te keren in de eredivisie. Bij PSV kan hij maximaal een mil joen euro per jaar incasseren, bij de Duitsers gaan zijn verdiensten richting het dubbele. PSV heeft voor hem een langjarig contract klaarliggen. De afgelopen twee jaar kende De Jong weinig succes. In 2012 ver kocht FC Twente hem voor 12 mil joen euro aan de Duitsers. De Jong was in Enschede succesvol als aanspeelpunt en bleek trefze ker. In het buitenland stokte zijn ontwikkeling. In zowel de Bun- desliga als de Premier League, bij Newcastle United, kon De Jong geen potten breken. De afgelopen maanden was hij verhuurd aan de Engelse club. De Jong moet in Eindhoven met Jürgen Locadia de strijd aangaan voor de spitspositie. Locadia maakte vorig seizoen dertien goals, maar overtuigde vooral voet ballend niet helemaal. Bij PSV wordt wel verwacht dat Locadia in de toekomst de onomstreden eerste spits kan worden, de ploeg wil desalniettemin voor de korte termijn een kwaliteitsimpuls. Tim Matavz komt in de plannen van de technische staf al niet meer voor. De Sloveen mag en wil weg, hij heeft al een aantal aanbiedingen afgeslagen. „Tim wil wel een nieuwe start maken, maar heeft geen oren naar een huurconstructie. Het moet een club zijn waar hij een volwaardi ge kans krijgt", zegt zijn zaak waarnemer Henk van Ginkel. „PSV mag een nieuwe spits halen, maar Tim mag ook zijn eigen wen sen hebben." Ingewijden bevestig den dat meerdere clubs al infor meerden naar de diensten van Ma tavz. Daarbij waren kandidaten die hem wilden kopen. Dekker nieuwe voorzitter KNSB Roel Dekker is de nieuwe voorzitter van de Koninklij ke Nederlandse Schaats bond (KNSB). Hij was al lid van het algemeen bestuur. Dekker is feitelijk de vervan ger van Doekle Terpstra, die vorig jaar augustus terug trad. Jan Loorbach nam daar na als onafhankelijk preses tijdelijk waar. Braas weer winnaar van Holland Beker Roel Braas won gisteren op de Bosbaan in Amsterdam voor de tweede keer op rij de Holland Beker. De skif- feur troefde de Canadees Julien Bahain af. Thijs van Luijk werd vierde. De Ladies Trophy, de vrouwelijke ver sie van de Holland Beker, was net als in 2013 voor de Australische Kim Crow. Miami Heat dreigt uit elkaar te vallen De Amerikaanse basketbal- ploeg Miami Heat lijkt leeg te lopen. Na LeBron James hebben ook Dwyane Wade en Udonis Haslem hun con tract opgezegd. Chris Bosh dreigt ook te vertrekken. In vier gezamenlijke jaren bij Miami wonnen James, Wa de en Bosh - de Big Three - twee keer de NBA-titel. Verstappen wint zesde race op rij Max Verstappen won giste ren ook in het Duitse Nürn- berg de derde race op de No- risring. De Formule 3-cou- reur boekte hiermee zijn zes de zege op rij na de triple van vorig weekend op Spa- Francorchamps. Verstappen (16) staat nu tweede in het klassement, de Fransman Esteban Ocon blijft eerste. PAARDENSPORT Jur Vrieling beste in CP van Ttoente Jur Vrieling won gisteren in Geesteren de Grote Prijs van Twente. De springruiter uit Holwierde was met VdL Zir- occo Blue NOP verreweg de beste combinatie in de barra ge. Dat leverde hem een pre mie van 33.000 euro op. Ger- ben Morsink werd tweede, de Zweed Alexander Zetter- mann eindigde als derde. MAANDAG 30 JUNI 2014 door Hans Leber ASSEN - Mare Marquez maakt bij het passeren van de finish zwembe wegingen, liggend op zijn motor. Tijdens het uitrijden klimt hij als een aap op een hoge tv-stellage en houdt schreeuwend zijn behelmde gezicht voor de camera. De TT in Assen winnen, de kathedraal van de motorsport, maakt emoties los bij de Spanjaard. Ook al is het al zijn achtste seizoenszege. Als Mare Marquez de rest van het jaar op zijn motor blijft zitten, is de wereldtitel zo'n beetje wel vergeven I Mare Marquez vliegt door een Assense bocht, foto VI Images door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV wil Luuk de Jong nog deze week als aanwinst presen teren. Na keeper Remko Pasveer is hij dan de tweede nieuwe speler van de club in het net begonnen seizoen. Aanvaller kan bij PSV maximaal een miljoen euro per jaar incasseren, dat is in Duitsland bijna het dubbele SCHAATSEN ROEIEN Roel Braas foto VI Images BASKETBAL AUTOSPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41