Wesley Sneijder Finale Brasil 2014 5 Topscorers Kaartje uit 1950 goed voor finale Echtpaar uit Terneuzen kijkt met Mexicaanse familieleden naar wedstrijd Nederland-Mexico. 1 44 Bij zulke 3F -r De Braziliaan Joedir Belmonte heeft van de FIFA twee tickets gekregen voor de WK-fïnale. Belmonte had zijn ongebruikte ticket voor de beslissingswed strijd van 1950 tussen Brazilië en Uruguay opgestuurd naar de wereldvoetbalbond. terneuzen - Mexicanen zijn nauw betrokken bij El Tri, zoals zij hun nationale voetbalteam graag noemen. Dat blijkt ook bij Adrie en Mathilde van de Wege in Terneuzen. De vrouw des hui zes is Mexicaanse, maar woont al 42 jaar in Nederland. Zij heeft haar nicht, Ruft Reyes Flores uit Veracruz voor tien dagen te loge ren. Die reist met haar man, Ma- cario Roldan Roa, door Europa en zij verblijven tijdens de wed strijd Nederland-Mexico in Ter neuzen. Rufi heeft zich uiteraard ge kleed in een groen shirt, haar echtgenoot heeft een groen-wit-rood lint om. „Dat is de band van mijn koffer", zegt Macario. Hij voorspelt een 2-1-ze- ge voor zijn landgenoten. „En dat gebeurt allemaal in de twee de helft." Ruft houdt het op een bescheiden 1-0-overwinning voor de Mexicanen. „Meer heb je niet nodig." Als de spelers op tv in beeld ko men ziet Rufi al het eerste voor deel. Robben is zenuwachtig", roept ze. Maar misschien heeft ze zelf nog wel meer last van ze nuwen. Haar man geeft daarna alle Mexicaanse voetballers op te levisie 'een hand' als ze de trap aflopen richting het veld. Een paar minuten later schieten de gasten vergezeld door de vrouw des huizes overeind. Het Mexicaanse volkslied wordt inge zet. En zoals bijna alle suppor ters op de tribune zingen ook de Mexicanen in Terneuzen met volle overgave mee. Met de hand gestrekt voor het hart wordt de tekst van begin tot eind meege zongen. „Dat krijgen ze van jongs af aan al mee", legt Adrie van de Wege uit. „Op school be ginnen ze elke dag met het volkslied." De gastheer denkt dat Neder land gaat winnen. „Het wordt een kleine overwinning voor Ne derland. Ik denk 2-1." Zijn echt genote Mathilde, voor deze gele genheid ook met een groen shirt aan, heeft even daarvoor dezelf de voorspelling gedaan. Zij kan eigenlijk niet verliezen, want ze voelt zich zowel Nederlandse als Mexicaanse. „Na 42 jaar in Hol land voel je je een echte Neder lander, maar bij zulke wedstrij den komt ook de oude vader landsliefde weer boven drijven", legt zij uit. De wedstrijd wordt gespannen bekeken en als Ron Vlaar een Mexicaanse aanval onderbreekt, wil Macario een strafschop. On dertussen is de tequikfles ge opend en komen er hapjes op ta fel. Uiteraard Mexicaanse tortil la-chips met verschillende sal sa-sausjes en guacamole. Maar ook de stukjes kaas ontbreken niet. We zijn tenslotte wel in Ne derland. Via whatsapp komen berichtjes uit Mexico binnen. Een zus van Mathilde meldt dat ze sinaasap- pelsap wil. Een Mexicaanse ma nier om te zeggen dat ze die Hol landers wel eens even uit zullen persen. Het 'ai-ai-ai' klinkt als Robben en Van Persie een kans krijgen vlak voor rust. Alleen het 'caramba' blijft nog uit. De rust wordt gebruikt om moed in te drinken: „Op de over winning", roept Macaria. Om het gebeuren een nog internatio- naler tintje te geven krijgen de Van de Weges ook nog een tele foontje uit Michigan van de broer van Mathilde. Na rust juichen, springen en toe teren de Mexicaanse gasten er op los als Dos Santos de bal ach ter keeper Cillessen schiet. „Si se puede", roepen de logés hun vrije vertaling van Obama's Yes, we can. Ook de whatsapp uit Mexico meldt zich weer: Goooooooooooaaaaaal! Diezelf de zus appt later: „Superkeeper", bij een knappe redding van pu bliekslieveling Ochoa. Maar de Nederlanders nemen het spel over en de Mexicanen worden nerveuzer. Uiteindelijk scoort Sneijder de gelijkmaker. Opvallend is dat gastvrouw Ma thilde net zo makkelijk mee- juicht voor het Nederlandse doelpunt. Als even later een penalty wordt toegekend aan Nederland, wordt het Rufi even te veel. Ze valt op haar knieén voor de tv en houdt haar handen voor haar ogen. Maar ze verwerkt de tegenslag goed. „Ze hebben goed ge speeld", zegt ze. „De wissels heb ben ons de das omgedaan", voegt Macario er aan toe. „Zij maakten Nederland sterker." En gastvrouw Mathilde? Zij haalt kort na de wedstrijd de Mexicaanse vlag naar binnen. Buiten hangt nu enkel nog de Nederlandse driekleur. wedstrijden komt ook de oude vaderlandsliefde weer naar boven - B2 Chili In ruil voor dit legendarische toegangsbewijs kreeg Belmonte twee kaartjes. Belmonte kon in 1950 niet bij de wedstrijd zijn omdat zijn moeder ziek was. Dankzij het 64 jaar bewaarde kaartje kan de nu 85-jarige Belmonte de WK-finale zien. Te zwarte, te lang ge trokken gifbekers Earl Grey van Betje- man 8c Barton dacht ik leeg te drinken, uit so lidariteit met de dwangarbei ders van het gras. Maar uitein delijk bleek de thee een goden drank. Niet dat Wesley Sneij der zo goed speelde. In het eer ste kwartier verloor hij vier keer de bal. Zijn passes waren onzeker, te zacht of te hard. Totdat Van Gaal terugviel op 4-3-3 en later zelfs op 4-2-4. Sneijder hervond zich als voet baller, hij kreeg weer zelfver trouwen en bravoure. De pas ses werden harder en nauw keuriger. Hij schoot nog een vrije trap op de muur en een ander schot ging hoog over, nadat Robben hem had vrijgespeeld. Toen kwam het terugkoppen van Huntelaar en werd Sneijder van de ene op de andere secon de de meedogenloze straatstro per van Ondiep. Hij is terug op het strijdto neel en maakt geen krijgsge vangenen. maandag 30 juni 2014 1James Rodriguez (Colombia) 2. Neymar (Brazilië) Lionel Messi (Argentinië) Thomas Müller (Duitsland) 5. Arjen Robben (Nederland) Robin van Persie (Nederland) Enner Valencia (Ecuador) Karim Benzema (Frankrijk) 5 Xherdan Shaqiri (Zwitserland) 3 4 10. Memphis Depay (Nederland 2 4 Luis Suarez (Uruguay) 2 4 Tim Cahill (Australië) 2 3 Mario Mandzukic (Kroatië) 2 3 Jackson Martinez (Colombia) 2 3 André Ayew (Ghana) 2 3 en zeven anderen 2 ;!en kaasblokjes door Willem Adriaansens I Keeper Ochoa is de lieveling geworden van de Mexicanen, foto VI Images Mathilde van de Wege-Reyes Achtste finale zat 28 juni 18.00 uur A1 Brazilië 1 w Kwartfinale vrij 4 juli 22.00 uur :ilië Kwartfinale zat 5 juli 22.00 uur Nederland zat 28 juni 22.00 uur C1 Colombia 2 Colombia D2 Uruguay 0 ma 30 juni 18.00 uur E1 Frankrijk F2 Nigeria ma 30 juni 22.00 uur Halve finale din 8 juli 22.00 uur vrij 4 juli 18.00 uur zon 13 juli 21.00 uur Troostfinale zat 12 juli 22.00 uur Halve finale woe 9 juli 22.00 uur zat 5 juli 18.00 uur G1 Duitsland H2 Algerije Achtste finale zon 29 juni 18.00 uur B1 Nederland 2 A2 Mexico 1 zon 29 juni 22.00 uur D1 Costa Rica C2 Griekenland di 1 juli 18.00 uur F1 Argentinië E2 Zwitserland din 1 juli 22.00 uur H1 België G2 Verenigde Staten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33