-iwrnea( Even aaniek bij arand op terrein CONCERT AT SEA 16 ZEELAND Niet de muziek, maar juist de goede sfeer trekt vooral mensen van buiten de provincie naar CAS op de Brouwersdam. El BROUWERSDAM - Na negen edities van Concert at Sea is inmiddels wel duidelijk hoe je op de Brou wersdam een geslaagd feestje viert. En daarom komen veel men sen steeds terug. Als Nielson zijn publiek vraagt of ze net als hij ook al eerder op Concert at Sea zijn geweest, steekt zeker de helft van de toeschouwers een hand op. Martine en Amy uit Dor drecht zijn er dit jaar voor de vijf de keer bij. Op de vraag waarom ze het op CAS zo naar hun zin hebben, antwoordt Martine: „Van wege de gezellige sfeer die er hangt en inmiddels ook een beet je omdat het traditie is. We ko men ook niet speciaal voor een of meerdere artiesten. We vinden ei genlijk alles wat hier gebeurt wel leuk." „En we hebben geluk met het weer", vult Amy aan. En inder daad. De verwachte buien bleven uit en af en toe konden bezoekers zelfs genieten van een waterig zonnetje. Naast de acts op het Zeeland- en het Umoja-podium is er ook ge noeg te beleven op de rest van het terrein. Sommige bezoekers draaien een rondje mee in de draaimolen of het reuzenrad, ter wijl anderen plaatsnemen in een zitzak of gewoon met een kleedje op de dijk of op het strand. Sanne en Stefan uit Ouddorp doen dat ook. Stefan: „We wilden de druk te even ontvluchten en waar kan dat beter dan aan het strand met een drankje in de hand? Straks gaan we weer richting het hoofd podium voor het optreden van Passenger. Als we op tijd die kant op lopen kunnen we misschien nog wel vooraan staan." Al snel echter wordt het op het strand steeds drukker voor het akoes tisch optreden van de Australi sche singer-songwriter Stu Lar- sen. Toch blijft de sfeer ontspan nen, want iedereen luistert heel stil en in veel gevallen zelfs met de ogen dicht naar zijn gevoelige Caro Emerald vind ik niet leuk, maar ik wilde vooraan staan bij Bastille ballads. Juist om die reden heb ben veel mensen niet in de gaten dat de zee in hoog tempo opkomt en dus krijgen een hoop mensen die zich dicht langs de waterkant hebben opgesteld geheel onver wacht een nat pak. Gelukkig kan iedereen er net als Larsen wel om lachen. Net na de middag geven de Enge Buren op het Umoja-podium een optreden weg waarin het vooral draait om humor. Vooraan heb ben zich enkele Limburgers verza meld die druk bezig zijn met het omhoog houden van de Limburg se vlag. Een van hen is nogal een opvallende verschijning aange zien hij zich heeft uitgedost als vrouw, compleet met pruik en jurk. Hij heeft maar één juiste ver klaring voor zijn opvallende out fit: „Gewoon omdat het kan en omdat we Limburgers zijn." Het groepje heeft het festival ook meer dan eens bezocht en ook zij zijn niet gekomen voor een ar tiest in het bijzonder. „We komen elk jaar terug voor de goede sfeer en dan zien we wel bij welk optre den we terechtkomen. Natuurlijk hebben we ook wel leuke festivals in Limburg, maar de sfeer is hier toch wat relaxter. Wij zijn vol gend jaar zeker weten weer van de partij!" Naar verwachting zal de 15-jarige Maud, die ook uit Limburg komt, er volgend jaar alleen weer bij zijn als haar favoriete band Bastil le ook weer op de bühne staat. Na afloop van het optreden van de band op het hoofdpodium is ze helemaal ontdaan van wat ze zo juist gezien heeft. „Die mannen zijn zo belangrijk voor me. Ze heb ben me uit een depressie gehol pen met hun muziek. Ik ben hier dan ook eigenlijk alleen naartoe gekomen om Bastille tê zien, het liefst helemaal vooraan. Ik ben hier dan ook al gaan staan met het optreden van Caro Emerald, maar daar vind ik eigenlijk hele maal niets aan." Een groepje Belgen, waarvan er één een opblaaspop op zijn rug meezeult, bestelt een paar bier tjes bij een van de punten waar je drank kunt halen. Dennis: „Wij zijn hier voor een vrijgezellen feest. We gaan allemaal graag naar festivals en wilden niet dat onze vrijgezel zou raden naar welk festival we zouden gaan, daarom is het Concert at Sea ge worden. We missen gras en we kennen de meeste artiesten niet, maar we weten ons hier echt uit stekend te vermaken." BROUWERSDAM - Een korte, maar heftige brand heeft zaterdagoch tend het productiekantoor op het terrein van Concert at Sea aan de Brouwersdam in de as gelegd. Twee units aan de westkant van het terrein, waarin het kantoor was gevestigd en waarin onder meer portofoons lagen, gingen verloren en twee andere liepen schade op. De oorzaak van de brand was kort sluiting in een van de elektroscoo- ters van de organisatie, die stond te laden. Er is niemand gewond geraakt, volgens CAS-directeur Lesley Grieten was iedereen op tijd uit de kantoorunits. Ook wa ren er rond het tijdstip van de brand nog nauwelijks bezoekers aanwezig op het terrein. In eerste instantie gingen festivalmedewer kers de brand zelf te lijf. Grieten: „Maar op een gegeven moment moesten we een beroep doen op onze vrienden van de brand weer." Die zette twee blusvoertui- gen en een waterwagen in. De pik zwarte rookkolom op de Brou wersdam was tot in de verre om trek te zien. Afgezien van het 'akkefietje' sprak bassist Peter Slager van gast heer en mede-organisator Blof za terdag van een 'zeldzaam ge smeerd verlopen' editie van Con cert at Sea. Vooral de goede sfeer valt in de door Wendy de Jong Maud Vooral jonge meisjes weten het optreden van de Engelse band Bastille wel te waarderen. Er is altijd tijd om tijdens een optreden, zoals hier bij dat van Alain Clark, even een selfie te maken. Op het strand, tussen de palmbomen, kunnen bezoekers even de tijd ne men om bij te trekken. Wie even geen zin had in een live-optreden kon zich met een koptelefoon op het hoofd uitleven in de silent disco. Bij het optreden van Stu Larsen op het strand werden een hoop mensen verrast door een golf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16