Challenger Zeeland 5 2010 2011 zaterdag 28 juni 2014 De eerste vier edities van het internatio nale tennistoernooi in Middelburg in vogelvlucht. Die van 2012 springt eruit, met verrassende namen in zowel het mannen- als het vrouwenschema. Thermphos International Tennis Tournament Prijzengeld Finale vrouwen Finale mannen Publiekstrekkers 25.000 dollar (10.000 voor de vrouwen, 15.000 voor de mannen) Angelique van der Meet-Lesley Kerkhove 6-16-3 Matwé Middelkoop-Niels Desein (Bel) 7-6 6-3 Angelique van der Meet en Lesley Kerkhove. Beide Zeeuwse speelsters staan op dat moment aan het begin van een interna tionale carrière. Ze zijn veel van huis en daarom nauwelijks nog in Zeeland actief. In Middelburg is een podium voor hen gecreëerd om voor eigen publiek te spelen. Doordat ze allebei de finale halen, staat het evenement meteen in Zeeland op de kaart. Prijzengeld: Finale vrouwen: Finale mannen: Publiekstrekkers: Lesley Kerkhove Angelique van der Meet Thermphos Challenger Zeeland Thermphos Challenger Zeeland Prijzengeld: Finale vrouwen: Finale mannen: Publiekstrekkers: 40.000 dollar (25.000 voor de vrouwen, 15.000 voor de mannen) Bibiane Schoofs-Lesley Kerkhove 7-6 6-1 Yannick Mertens (Bel)-Victor Baluda (Rus) 6-4 6-4 Bibiane Schoofs en Lesley Kerkhove. Bij deze editie, met bij de vrouwen meer prijzengeld, zijn er geen uitgesproken topfavorie ten. Schoofs wint op basis van haar solide spel het toernooi, Kerkhove verrast met weer een finaleplaats. In de tweede ronde klopt ze Angelique van der Meet. 40.000 dollar (25.000 voor de vrouwen, 15.000 voor de mannen) Kirsten Flipkens-Aravane Rezai 6-16-0 Matwé Middelkoop-Niels Desein (Bel) 6-6 6-2 6-3 Kirsten Flipkens, Aravane Rezai, Elena Bovina en Thiemo de Bakker. In Middelburg treft men het met zo'n groot aantal topspelers. De vier hebben allen (hoog) in de top honderd gestaan en furore gemaakt tijdens Grand Slamtoernooien. Deze zomer trekken ze langs challengers om na een periode van tegenslagen de weg omhoog te vinden. Voor het viertal is niet eens altijd ruimte om op het center court te spelen - een luxeprobleem. Een tegenvaller is dat Rezai op de avond voor de finale ziek wordt en Flipkens nauwelijks partij kan bieden. Challenger Zeeland Prijzengeld: Finale vrouwen: Finale mannen: Publiekstrekkers: 40.000 dollar (25.000 voor de vrouwen, 15.000 voor de mannen) Irena Pavlovic (Fra)-Angelique van der Meet 6-3 6-4 Thomas Schoorel-Niels Desein (Bel) 6-3 6-4 Arantxa Rus en Thomas Schoorel. Rus komt in Middelburg ritme opdoen na een mindere periode in haar carrière. Ze heeft dan net zeventien nederlagen op rij geleden in het WTA-circuit. Voor de organisatie en het publiek is het teleurstellend dat ze ook op de banen van MLTC al in de tweede ronde onderuit gaat. Schoorel, na een schouderblessure wat weggezakt op de ranking, voldoet met de toernooizege wel aan de verwachtingen. Thomas Schoorel Het toernooi door de jaren heen infographic Rob Paardekam foto's Lex de Meester en Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 97