Blaak is de nieuwe technische man Challenger zeeland 3 Sander van Buren is tevreden over de ontwikkeling die de Driekleur Challenger Zeeland doormaakt. Maar de toernooidirecteur vraagt zich wel hardop af wat er had kunnen gebeu ren zonder de economische crisis. zaterdag 28 juni 2014 In een economisch moeilijke tijd heeft de Driekleur Challenger Zeeland aldoor stappen vooruit kunnen maken. „Elk jaar is het toernooi mooier geworden", zegt Sander van Buren, de directeur van het evenement dat nu vijfjaar be staat. „We hebben, doordat de sponso ren ons erg trouw zijn gebleven, geen last gehad van de crisis. We kunnen ons hooguit afvragen: hoe gek zou het zijn geworden als er helemaal geen cri sis was geweest?" Misschien had Van Buren dan zijn grootse plannen kunnen verwezenlij ken. Hij had namelijk met de mensen om hem heen bedacht dat het interna tionale tennistoernooi elke editie moest groeien. In 2014 zou, zo zei hij in deze krant in 2011, er in Middelburg een 100.000 dollartoernooi moeten zijn voor alleen mannen. En als het ter rein van MLTC dan te klein zou zijn geworden voor de stroom toeschou wers, zou men wel uitwijken naar een stadion in Vlissingen-Oost. Het toernooi wordt in 2014 dus nog steeds gespeeld op het gravel in de Middelburgse wijk 't Zand. Bovendien is het prijzengeld bij de vijfde editie niet anders dan in 2011 en is er nog steeds een toernooi voor zowel man- nen als vrouwen. Maar dat betekent niet de organisatie heeft stilgezeten. De groei is gaan zitten in de service voor de deelnemers, de toeschouwers en de sponsoren. De sporters worden meer in de watten gelegd dan in het begin, het publiek kan het toernooi be ter volgen (live of via andere kanalen) en personen van de bedrijven die het evenement mogelijk maken worden als vorsten behandeld. Wat dit jaar opvalt, is het grote aantal tribuneplaatsen. Bij de eerste vier edi ties van het toernooi stond er alleen een tribune bij het center court, maar in 2014 is ook er ook volop zitgelegen heid bij de banen 3 en 4. Voor de spon soren en speciale gasten is er tussen de tribunes voor het center court en baan 3 een verhoogd vip-deck. Daar serveert het personeel van de stich ting Arduin voor het derde jaar op rij de hapjes en drankjes. Ook nieuw is de app van de challen ger, gratis te downloaden op smart- phones. Daarop is onder meer het pro gramma van het toernooi te vinden en worden ook de wedstrijden bijge houden. „Als je ziet wat er in vijfjaar is ge beurd, dan mogen we echt niet kla gen", zegt Van Buren. „We hadden de visie dat we met dit toernooi Zeeland op de kaart konden zetten. Dat is ook gelukt, vind ik. We weten dat de mond-tot-mondreclame goed z'n werk doet. Mensen die hier nog nooit geweest zijn en van ons toernooi ho ren, raken echt geïnteresseerd." Van Buren draagt ook uit dat de chal lenger meer dan een tennistoernooi is. De meeste toeschouwers zullen ko men voor goed mannen-, vrouwen- of rolstoeltennis, maar er is ook een uit gebreid randprogramma. Sven Blaak is dit jaar de man die bij de challenger verant woordelijk is voor de techni sche zaken. De Papendrecht- se tennisleraar is na Sven Vermeulen en Martij n van Haasteren al de derde die de functie bekleedt. Vermeulen, die eerst het nationaal ranglij sttoernooi bij MLTC groot maakte, trok in 2010 de juiste spelers en speelsters aan en gedurende de toernooiweek zorgde hij voor het juis te verloop. Daarna deed hij een stap opzij om zich meer te kunnen concen treren op zijn internationale scheids- rechterscarrière. Van Haasteren volgde hem op, lobby de drie jaar achtereen voor mooie na men op de deelnemerslijst, maar heeft nu voor een andere baan geko zen. Hij begeleidt spelers en reist een deel van het jaar met hen mee. Blaak is nu de nieuwe technisch toer nooidirecteur. Hij heeft meerdere per sonen die hem daarbij ondersteunen. „Ik heb een team achter me staan", vertelt hij. „Ik ben niet de enige die spelers vooraf heeft benaderd, ook Matthew Pierot en Timo van Driel hebben reclame gemaakt voor Middel burg." Pierot speelde zelf op hoog ni veau en heeft nu een tenniswinkel in Rotterdam, terwijl Van Driel professio neel bespanner is. Hij nam recent bij het Grand Slamtoernooi van Roland Garros nog de rackets van de grote na men onder handen. Aan het vrouwentoernooi (25.000 dol lar) doen komende week vier speel sters uit de top tweehonderd mee. Eén van hen is Indy de Vroome, die af gelopen jaar veel progressie heeft ge boekt. Lesley Kerkhove uit Zierikzee en Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke moeten op eigen terrein ook enkele rondes kunnen doorko men. In het mannenschema (15.000 dollar) komt een aantal subtoppers uit Nederland in actie, zoals Boy Wes terhof, Antal van der Duim en Matwé Middelkoop, die in Middelburg al twee keer eindwinnaar was. Zij krij gen concurrentie van tennissers uit onder meer Australië, de Verenigde Staten, Brazilië en Barbados. „Voor de mannen die van ver komen, is het iets aantrekkelijker geworden om in Ne derland te tennissen", weet Blaak. „In Breda, het toernooi voor ons, is het prijzengeld omhoog gegaan. Daar is het nu ook 15.000 dollar. Voor spelers is het nu aardiger om de toernooien met elkaar te combineren." Challenger Zeeland PROGRAMMA 'Hoe gek was het hier geworden zonder crisis?' door Roeland van Vliet I Begin 2014 kreeg de Challenger Zeeland een nieuwe hoofdsponsor. Sander van Buren (links) en Gerry Huis in 't Veld van Drie kleur ondertekenen het contract. Izaak Verkeste De hoofdtoernooien voor de man nen en de vrouwen beginnen op maandag 30 juni. Hiervoor wordt op 29 juni, op de tweede dag van de kwalificaties, geloot De finales van het enkelspel zijn op zondag 6 juli. Die van het dub belspel vinden een dag eerder plaats. Het internationale rolstoeltennis toernooi is van 2 tot en met 6 juli. Er is een uitgebreid bijprogramma met onder meer een Kids Day (2 juli) en diverse clinics.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 95