MEDIA 25 Latino's worden altijd neergezet als hoeren, drugsdealers of dienstmeisjes In de nieuwe TLC-serie Devious maids maken de werksters van Beverly Hills de dienst uit. Hoofd rolspeelster Ana Ortiz: „De underdogs trekken aan de touwtjes." Vijf pittige Latijns-Amerikaan se dienstmeisjes die werken voor de jetset van Beverly Hills. De hoofdrolspeelsters in de nieuwe serie Devious maids zijn bepaald geen brave werksters die hun dagen slij ten met poetsen en luiers verschonen. Wel nee. Het zijn ambitieuze dames met een plan. Ze laten niet met zich sollen en zet ten hun verwende bazen op soms duivelse wijze op hun plek. Ana Ortiz - vooral bekend als Hilda, de zus van Betty in Ugly Betty - speelt de centrale rol van Marisol Duarte, een dienstmeisje met een verborgen agenda. De actrice, kind van een Puerto Ricaanse vader en een Ame rikaanse moeder, hoefde niet diep te gra ven om zich in te leven in het thema van de show, zegt ze. En dat geldt dankzij hun Latijns-Amerikaanse roots voor alle hoofd rolspeelsters. „Veel vrouwen in ons leven waren hulp in de huishouding. Geloof me, zij hadden genoeg drama om als inspiratie te dienen." Zo werkte de oma van Ana Ortiz als dienst meisje voor een rijke familie in Puerto Ri co. Uit haar affaire met de zoon des huizes werd de vader van de actrice geboren. Het zou zomaar een verhaallijn in Devious maids kunnen zijn. Sterker nog, zo'n ver haallijn zit erin. De 18-jarige Valentina (Edy Ganem) gooit al haar vrouwelijkheid in de strijd om de zoon van haar labiele werkgeefster te veroveren. Hoe dat uitpakt, is natuurlijk nog even afwachten. Devious maids werd in Amerika - waar het tweede seizoen al op de buis is - niet be paald met gejuich ontvangen door de lati no gemeenschap, zegt Ortiz. „We kregen de meeste kritiek voordat we begonnen. Eerlijk gezegd, begreep ik de ophef wel. La tino's worden altijd neergezet als hoeren, drugsdealers of dienstmeisjes. Is er einde lijk een show met vijf Latijns-Amerikaanse vrouwen in de hoofdrol en dan zijn het weer werksters." Toch was die klacht onterecht, stelt Ortiz. „In deze serie trekken de underdogs aan de touwtjes. Dat is zo mooi. De dienstmeisjes bepalen wat er gebeurt. Het zijn geen slachtoffers, op welke manier dan ook." Het grappigste compliment kreeg ze van een vrouw die zelf als hulp in de huishou ding werkt. „Zij zei dat het allemaal zo her kenbaar was. Alleen zou zij nóóit op hoge hakken naar haar werk gaan." De soapy serie met een ondertoon van ge heimzinnigheid is bedacht door Marc Cher ry, het brein achter Desperate housewives. Dat is te merken: muziekjes die bol staan van verwachting, het sluwe gekonkel van de hoofdrolspelers, de gelikte styling, een mysterieuze moord... Alleen zo'n kenmer kende vertelstem die Desperate housewives richting gaf, is niet aanwezig. De invloed van die hitserie die het acht sei zoenen volhield, gaat verder. Eva Longoria, Gabrielle in Desperate housewives, is me- de-producente van de serie. Volgens Ortiz vormt zij met haar ervaring een perfecte schakel tussen de actrices en Cherry, die berucht is vanwege zijn botsingen met de cast van Desperate housewives. „Hij vindt het leuk voor vrouwen te schrijven en heeft er een ongelooflijk goed gevoel voor. Maar hij is ook een enorm intimiderende man. Eva is onze beschermengel, de scha kel tussen ons en Cherry. Zij houdt de boel in balans. Als we iets tegen hem willen zeg gen, doen we dat via haar." Tegelijkertijd waakt Longoria ook over het latinosmaakje van de show. „Cherry is een briljante schrijver, maar hoe Latijns-Amerikaanse vrouwen met elkaar praten, de cadans, dat gevoel heeft hij niet van nature en daar gidst Eva hem perfect in." Ortiz hoefde niet lang te twijfelen toen ze de rol kreeg aangeboden. „Ik ken de andere actrices al jaren. Omdat we dezelfde achter grond hebben, concurreren we altijd met elkaar om dezelfde rollen. Dit was een fan tastische kans om eindelijk eens een en semble te vormen." Devious maids begint met de moord op dienstmeisje Flora tijdens een feest in het huis van haar werkgevers Evelyn en Adrian Powell. Flora, zo blijkt, had een affaire met de man des huizes. De andere dienstmeis jes van Beverly Hills willen de zaak laten rusten om hun overleden collega in ere te houden. Marisol denkt daar anders over. ZATERDAG 28 JUNI 2014 Devious maids, met Anna Ortiz (midden): In deze serie trekken de under dogs aan de touwtjes." foto ABC Ana Ortiz •*.- T i ii wrfaglBi i-'T,"' ÉBi door Rivka Groenier Bijdehante dienstmeisjes op hoge hakken Devious maids. Vanaf donderdag 3 juli op TLC, 21.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85