Sentimental journey 18 REIZEN ber gaan de dagen namelijk weer lengen. Rond de viering van de geboorte van het Kindeke wordt iederéén ten noorden van de evenaar eigenlijk ook opnieuw gebo ren. Door de zonnewende. Het licht, daar gaat het om, want licht is leven. En nu zijn we dus alweer op weg naar de duisternis. En dat vind ik jammer. Zo veel mogelijk de zon achterna te gaan, is daar om het devies. Als het licht niet naar mij wil komen, dan maar andersom. Dan zoek ik het zelf wel op. Vakantie is daarvoor bij uitstek geschikt. De zon kruipt terug naar het zuiden en wij gaan mee. Zoals elke zo mer. En omdat je weet dat er steeds min der zomers komen en er almaar meer ach ter je liggen, groeit elk jaar ook de melan cholie. Onlangs heb ik me vast voorgenomen om alle vakanties die mij nog zijn gegund, be wust in het teken van het sentiment te plaatsen. Ik wil overal nog een keer kijken. Op alle plaatsen waar ik mooie herinnerin- ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt dat het moment nadert. En wat voor velen het begin is van de zomer, is voor mij het einde van het optimisme. Voorbij is het heerlijke gevoel dat het elke dag weer wat langer licht is. Dat er morgen weer een paar minuten bij komen, bij de tijd dat we de zon mogen zien. Ik heb een pesthekel aan de Nederlandse winters, maar één van de donkerste dagen voor Kerstmis springt er voor mij altijd weer uit. In positieve zin. Vanaf 21 decem- Precies een week geleden is het be gonnen, de terugtocht van de zon. Onze zon dan welteverstaan, de zon van het noordelijk halfrond. De stralen waarin wij ons zo graag koesteren. Het is wat mij betreft altijd een van de dieptepunten van het jaar. Een moment waarnaar ik met angst en beven uitkijk. Niet dat ik dagelijks met het besef leef, maar soms kun je er niet omheen. Dan krijg je een kalender onder ogen en zie je De vakantie staat voor de deur; Italië, Frankrijk en Spanje lonken. Om snel op de plek van bestemming te komen, jakkeren we over de Route du Soleil, de Brennerpas of de Gotthard-route. Jammer, want er is onderweg zo veel meer te zien dan vangrail. Vandaag het slot van onze vakantie-uittochtserie: sightseeing langs de Gotthard-route, tussen Basel en Milaan. Sempacher See Om een paar uur lekker te ontspan nen - zwemmen, kanoën, surfen, fietsen, wandelen - is een stop aan de Sempacher See aan te bevelen. Met bijvoorbeeld de historische stad Sursee, waar ook de inwendige mens ruimschoots wordt bediend. I Of de Eichberg, waar je vanuit ho- j tel-restaurant Vogelsang een mooi uitzicht hebt over het meer. Sempach is ook een bezoek waard. De historische stad aan het meer geniet bekendheid vanwege de Slag van Sem pach (1386), waarbij de Zwitserse Con federatie Oostenrijk versloeg. COLOFON eindredactie Jan van Mullem vormgeving Henk te Boekhorst advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl reageren? reizen@depersdienst.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt de redactie soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. Orléans Auxerre Nevers Périgueux Tulie door Gerard Chel V fljBF beeld Ronald Visser LePuy-en-^ Aurillac Velay Bordeaux Saint- j Étienhe Info: www.basel.com Ontspannen aan de Sempacher See. foto PR Ni mes. Montpellier jlouse Marseille Carcassonne Info: www.sempachersee-tourismus.ch/de ITALIË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78