FZC Lj3 jJH3.A Neckermann sluit NVWA haalt koeien Keurig echtpaar licht deuren Sint Jansteen in Rilland weer weg alles en iedereen op Fantasie 16 SPECTRUM FOTO VAN DE WEEK Brand in Tholen foto Raoul Verhuist UW MENING 264 reaches Komst Decathlon is goed voor Zeeland EENS 64% ONEENS 36% Het voormalige postorderbedrijf Neckermann is failliet verklaard. In Sint Jansteen verdwijnen tweehonderd banen. Het bedrijf maakt, met een frac tie van het aantal werknemers, een doorstart als webshop. De rechtbank in Breda verklaarde Neckermann dinsdag failliet. „Dit is voor Zeeuws-Vlaande- ren een hard gelag", aldus directeur Andreas Ezinga. „We hebben anderhalf jaar lang fors geïnvesteerd, keihard ge werkt, maar het is gewoonweg niet ge lukt. Ik ben blij dat we een doorstart als webshop kunnen maken." Die web shop wordt vanuit Zeist aangestuurd. De Nederlandse Voedsel- en Warenau toriteit heeft dinsdag opnieuw alle die ren weggehaald van het boerenbedrijf van Hans van Iwaarden en zijn zoon Jos in Rilland. Beiden zijn daarbij aan gehouden omdat ze de toegang tot het bedrijf blokkeerden met landbouwvoer tuigen. De veestapel was net een maand geleden teruggekeerd omdat de rechter bepaalde dat de eerdere ontrui ming op 30 april onrechtmatig was. De gemeente Reimerswaal gaat contact op nemen met de NVWA om te kijken of ze een bemiddelingsrol kan spelen in het slepende conflict. Twee hoteliers uit Sint-Maartensdijk hebben via Twitter en Facebook een fo to verspreid van een uit Goes afkom stig ouder echtpaar dat bij hen met de noorderzon vertrok zonder de rekening van 1250 euro te betalen. Ze wilden daarmee collega's voor het stel waar schuwen. Het netjes geklede en voorko mende echtpaar heeft waarschijnlijk een hele reeks mensen gedupeerd, waaronder een 80-jarige vrouw uit Ber gen op Zoom, die dacht haar huis aan het echtpaar (74 en 70) te hebben ver kocht. Ze kocht een nieuw huis en zit nu met dubbele woonlasten. 1. Terneuzense voetbalfan slachtoffer van pijnlijke vergissing politie 2. Verlies van ruim 200 banen door faillissement Neckermann Sint Jan steen 3. Helikopter blijft boven Zeeland vliegen, ook 's nachts 4. NVWA neemt weer vee in beslag Nederland ouder maar zieker De gemiddelde levensverwachting stijgt in 2030 naar 82 jaar voor mannen en 85 voor vrouwen. Dit gaat echter gepaard met een flinke stijging van het aantal chronisch zie ken. In 2030 zou Nederland er zeven miljoen van tellen. Dementie en de gevolgen daar van zijn in 2030 doodsoorzaak nummer 1. Toerisme Zeeland in de lift Na een aantal jaren kwakkelen stijgt het aan tal overnachtingen in Zeeland weer. De toe name komt vooral op het conto van buiten landse toeristen. In 2013 lag het aantal over nachtingen 12 procent hoger (een half mil joen nachtjes) dan in 2012. In 2013 werd 3,9 miljoen keer in Zeeland overnacht Oranje soepel door op WK Het Nederlands elftal heeft zich met onver wacht gemak geplaatst voor de achtste fina les van het wereldkampioenschap voetbal in Brazilië. Voor de laatste groepswedstrijd, te gen Chili, was Oranje al geplaatst, maar ook die wedstrijd werd gewonnen, met 2-0 door goals van Leroy Fer en Memphis Depay. In mijn jeugd tekende ik nogal eens voertuigen, vaartuigen en vliegma chines. Ze zagen er meestal onbehol pen uit, met veel overbodige en niet functionele dingen eraan zie teke ning), maar in mijn gedachten konden ze overal heen, de lucht in of naar de bodem van de oceaan om daar te zoeken naar schatten of naar verdronken steden. Het was wel schrikken toen ik ging lezen en er zo achter kwam dat wat ik verzonnen had allang bestond en wel honderd maal eerder bedacht was. Zo las ik in de eerste afleveringen van Erik de Noorman (1946) dat er luipaardmannen waren die op Atlan tis met straalauto's reden. Atlantis kwam in veel verhalen voor en ik kwam er pas laat achter dat het verhaal het eerst opge schreven werd door de oude filosoof Plato en die leefde ruim voor onze jaartelling. Er zijn veel verhalen over verdronken ste den. Zo moet ergens in zee bij Bretagne de stad Ys in zee liggen. Kapitein Rob had te maken met de doortrapte professor Lu- pardi die zich met bepaalde voertuigen on der in het diepste van de aarde kon ver plaatsen en dingen deed met draadloos ge stuurde dolfijnen en pinguïns. Jules Verne had een met elektriciteit aangedreven duikboot verzonnen en was daarmee zijn tijd vooruit. Veel ouder was nog het boek van Jonathan Swift: Gullivers reizen. Daar in komt het zwevende eiland Lapoeta voor, dat volkomen rond is en voortbewo gen wordt door middel van magneten. Het boek is uit 1726. De Belgische kunste naar Magritte schilderde een zwevende rots met daarop een oud kasteel. Ik las ook de stripverhalen over Blake en Mortimer: Het Geheim van de Zwaardvis met daarin een supersnel en geavanceerd vaartuig. Het verhaal is al uit 1946. Hergé zorgde er voor dat Kuifje in 1954 naar de maan kon vliegen in een raket (On a marché sur la lune). Dat was ruim voordat Armstrong op de maan liep. Ontelbaar zijn de verha len met raketten en ruimtevaarders, de een al fantastischer dan de andere. Neemt niet weg dat het een aangename en ont spannende bezigheid kan zijn om ook een en ander op papier te verzinnen en zo een fantastische reis te maken, het geeft niet waarheen. MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76