Favorieten Dingenouts en Bongaarts winnen SPORT 15 Beachduo ligt op medaillekoers Voorverkoop Goes-Dordrecht van start gegaan komende tij ze een beetje op en loodst ze weer wat oostwaarts. „In die corridor mag verder nie mand komen. Ook geen recreatie vaart. Zelfs een eventuele VIP- boot en de pers moeten daar bui ten blijven. Het is alleen toeganke lijk voor de zwemmers en de bege leidende vaartuigen." Want de zwemmers worden bege leid door vijftien vaartuigen. „Zo veel mogelijk zonder schroefaan- drijving", verduidelijkt Adan. „Zo dat die de zwemmers ook niet kunnen verwonden. Die vaartui gen zijn van de politie te water (KLPD), het Nederlands Loodswe zen, de KNRM en Rijkswater staat. Daar zit ook een aantal wa- STAVANGER - Madelein Meppelink en Marleen van Iersel liggen in het Grand Slamtoernooi van Sta- vanger op medaillekoers. De Ne derlandse beachvolleybalsters be reikten in de Noorse plaats de hal ve eindstrijd ten koste van Agatha Bednarczuk en Barbara Seixas (21-13 21-2315-12). Meppelink en Van Iersel staan vandaag in de voorlaatste ronde nog tegenover het Spaanse twee tal Lilian^ Fernandez/Elsa Baque- rizo. In het mannentoernooi bereikten Jon Stiekema en Christiaan Varen horst de eerste ronde. Het Neder landse duo had aan één pouleze ge, op landgenoten Reinder Num merdor en Steven van de Velde, voldoende om door te gaan. Num merdor en Van de Velde werden uitgeschakeld. De wereldkampioe nen Alexander Brouwer en Ro bert Meeuwsen haalden ternau wernood de eerste ronde. terscooters bij. Er is ongeveer één vaartuig voor zes zwemmers, van daar die negentig deelnemers. Er vaart ook een arts mee en er zit er nog één in de EHBO-tent in Bres- kens." Volgens het draaiboek is er in de ochtend van 20 juli om 05.00 uur al een go/no go-moment. „Dan wordt besloten of de wedstrijd door kan gaan." Want er zijn nog Alle zwemmers die het water in gaan moeten er ook weer uitkomen wat voorwaarden waar zelfs de GNA geen grip op heeft. „Het mag bijvoorbeeld niet harder waaien dan windkracht vijf. En ook het zicht moet beter zijn dan 2000 meter." Als aan die voor waarden is voldaan, klinkt om 14.45 uur het startschot. „Vanaf 14.30 tot 15.30 uur worden dan de Sardijngeul en het Oostgat afgeslo ten (de noordelijke vaargeul) en van 15.00 tot 16.30 uur de Wielin gen (de zuidelijke vaargeul). De in komende vaart wordt gestremd en de uitgaande vaart wacht dan wat langer in de havens." Adan ziet verder niet veel 'beren op het water'. „Ja, een onweersbui zou tijdens de wedstrijd nog roet In de tweede set werd het 6-3. Als alles volgens prognose verloopt treffen Dingenouts en Bongaarts (als eerste geplaatst) in de finale Lisa van der Maas en Jordy Engel aar. In het dubbel-4 zegevierden wed strijdleider Wouter de Feijter en Philip Ysebaert na een stroeve start met 6-4 6-3 over Duncan Blackman en Ronald de Pooter. Laatstgenoemd duo nam zelfs een 4-2-voorsprong. „In het begin ging het bij ons niet goed, terwijl Duncan goed service-volley speel de en Ronald sterk stond te ral- lyen", zei Wouter de Feijter. „Phi lip en ik proberen altijd de rally's zo kort mogelijk te houden met variatie en veel acties aan het net. Na verloop van tijd begon het be ter te lopen bij ons." De winnaars moeten het morgen opnemen tegen de als eerste ge plaatste combinatie Roald Teunis- sen/Jan Maarten van de Vrie. In de 5-categorie had schema-aan voerder Maarten de Heus een extra set nodig om Berend Hoek, zijn teamgenoot bij TC Animo, van zich af te schudden. Bij de vrouwen-6 gaat de strijd om de eerste plaats tussen Aimee van den Boogaart en Carmen Kuyk. in het eten kunnen gooien." Ver der hamert de nautisch voorman nog wel op een goede registratie van de zwemmers. „De organisa tie moet er voor zorgen dat alle zwemmers die het water in gaan er ook weer uitkomen, dus ook bij eventuele opgave moeten ze duidelijk afmelden." Want als een zwemmer halverwe ge uit het water in een boot stapt en niet geregistreerd wordt, kan de vaarweg nog niet vrijgegeven worden. En dan moet er gezocht worden, terwijl de zwemmer zelf misschien al aan het bier zit. „Dat is natuurlijk niet de bedoeling", besluit Adan. „Dan drinken we lie ver zelf een biertje." GOES - Over een week speelt Goes al de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen. De Beveland- se club, gedegradeerd naar de eer ste klasse, treedt zaterdag 5 juli om 16.00 uur op eigen veld aan te gen FC Dordrecht. Het publiek kan de nieuwe selec tie van Goes aan het werk zien, die dan voor het eerst onder lei ding staat van trainer Jan Poort vliet. Rond het duel met de eredi- visionist zal W Goes onder meer afscheid nemen van Poortvliets voorganger Gérard de Nooijer. Die zit ook weer op de bank bij FC Dordrecht, waar De Nooijer dit seizoen assistent is van de nieuwe trainer Ernie Brandts. In de voorverkoop kunnen kaar ten voor het duel worden gekocht bij Café De Pompe en Intersport in Goes en ook bij Intersport in Vlissingen. Knol gaat een duo vormen met Human Nico Knol gaat komend sei zoen weer aan de slag bij Breskens. Bij de naar de der de klasse gepromoveerde zondagclub neemt hij sa men met de nieuwe trainer Arjan Human het eerste elf tal onder zijn hoede. Knol was bij Breskens eerder al as sistent van Cor van de Vel de. Afgelopen seizoen was de oud-doelman trainer van Philippine, maar daar werd Knol na het einde van de competitie ontslagen. Vermue keert terug bij BC Vlissingen BC Vlissingen heeft Victor Vermue (47) aangetrokken als coach van het eerste man- nenteam. Bij de eerstedivi- sionist volgt hij Klaas-Wil lem Barten op, die het coachen niet meer kon com bineren met zijn drukke baan. Vermue was tussen 2006 en 2010 ook al hoofd coach van de Vlissingse bas ketballers. Hij leidde de ploeg toen van de hoofdklas se naar de Eerste Divisie. Vrouwen lopen uit op EK bridge De Nederlandse vrouwen- ploeg is op de EK bridge in Opatija verder uitgelopen op de concurrentie. Oranje boekte gisteren in Kroatië opnieuw drie ruime zeges, tegen Oostenrijk zelfs met 20-0. Na veertien ronden heeft Nederland 202,33 pun ten, Italië (186,03) en Enge land (182,09) volgen op af stand. Bij de open teams is Nederland nu achtste in groep B met 154,77- ZATERDAG 28 JUNI 2014 dat het eenmalig is I Eric Adan is Nederlands Diensthoofd van de Gemeenschappelijke Nautische Autoriteit en zorgt er in die hoedanigheid voor dat de zwemmers op 20 juli geen last hebben van de scheepvaart, foto Lex de Meester Eric Adan axel - Leontine Dingenouts en Bar- rie Bongaarts van TC Animo plaats ten zich in twee sets voor de halve finale van het Open Erpelkapper- stoernooi van TV Axel. Met name in de eerste set ging het allesbehal ve gemakkelijk tegen Renée van Sabben en Han Matthijssen van TV Sluiskil. Er waren vele lange span nende rally's die uiteindelijk uit mondden in een tiebreak. Daarin was het Terneuzense koppel met 7-1 heer en meester. TERNEUZEN VLISSINGEN OPATIJA UITSLAGEN PAARDENSPORT Nisse. Dressuur De Weelruiters. Paarden ZZ-Licht: 1. Carina Huybregts (Something Special DHS) 62,57 procent; 2. Veerle Boog aard, Poeme Q (Weelr.) 59,71; 3. Natasja van Drongelen, Vivaldi (PSV Wst-Zws-VI.) 59,14. Z1/Z2:1. Emily Wiskerke, Aristocraat (Z-Bev.) 64,41 procent; 2. Mariska de Vriez, Duchess (Paardebloem) 63,24; 3. Anneke Phernam- bucq, Celrite (Weelr.) 60,59. M1/M2: 1. Caro- la van Steenbergen, Bliksem (Sé-Ros) 60,00 procent; 2. Kimberley Hoogesteger, Teunis van de Groeneweg (Sé-Ros) 59,33; 3. Lavina Dijks tra, Balley (Walcheren) 58,00. L2: 1Manoukl Remijn, Beaulita (Weelr.) 189; 2. Cheyenne van Soest, Zaya L (Walcheren) 185; 3. Marije Anema, Indira van de Kwaplas (Sé-Ros) 182. L1:1. Sanne van den Bosch, Daillant B (Paarde bloem) 195; 2. Jessica van Belzen, Delta Mos sel Eyecatser (Walcheren) en Sylvana Pen, Zie zo CL (Weelr.) 191. Pony's Z2 cat CDE: 1 Mieke Heeren, Unbelie vable (St Isedorus) 62,82 procent. M1 cat CDE: 1. Sara Langerak, Fabiola (Klepp.) 59,33 procent. L1/L2 cat CDE: 1. Robin de Haas, High Flown's Indiana (Klepp.) 191. L1/L2 cat B: 1Tessa Koole, Floortje (Weelr.) 199. Tweede proef. Paarden ZZ-Licht: 1. Veerle Boogaard, Poeme Q, 61,43 procent; 2. Natasja van Drongelen, Vivaldi, 60,86. Z1/Z2: 1. Emily Wiskerke, Aristocraat, 68,82 procent; 2. Maris ka de Vriez, Duchess, 63,24; 3. Anneke Pher- nambucq, Celrite, 60,59. M1/M2: 1. Carola van Steenbergen, Bliksem, 61.00 procent; 2. Marit Louwerse, Zelma (Weelr.) 60,33; 3. Amy Zoutendijk, Vilnius (Scheldestad) 56,33. L2: 1. Marije Anema, Indira van de Kwaplas, 195; 2. Manouk Romijn, Beaulita, 189; 3. Bianca Gilde, Vita (Weelr.) 182. L1: Sylvana Pen, Ziezo CL, 206; 2. Jessica van Belzen, Delta Mossel Eye catcher, 205; 3. Suzanne Doelman, Dreamer S (Paardebloem) 203. Pony's Z2 cat CDE: 1Mieke Heeren, Unbelie- vavle, 63,05. M1 cat CDE: 1Sara Langerak, Fa biola, 62,67. L1/L2 cat CDE: 1. Demi van Dij- ke, Goldy (Walcheren) 188. L1/L2 cat B: 1. Tessa Koole, Floortje, 194.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59