i Primeur in Assen voor sluwe Aleix Espargaró 'Het is wrang dat ons dit overkomt' SPORT 13 66 Ik moet nog te vaak uitleggen wat de World Tour is 66 Het voordeel is dat we al in gesprek waren met de nodige bedrijven 4 Van Gaal haalt Shaw weg bij Koeman Manchester United heeft gis teren Luke Shaw gecontrac teerd. De verdediger komt over van Southampton, waar Ronald Koeman ko mend seizoen hoofdtrainer is. Shaw (18) ondertekende een vierjarig contract met een optie op een extra sei zoen. Eerder op de dag legde United de middenvelder An der Herrera van Athletic Bil bao voor vier jaar vast AZ legt Ajacied Anderson vast De AZ-selectie van de nieu we trainer Marco van Basten begint steeds meer vorm te krijgen. Na de transfers van Guus Hupperts en Muamer Tankovic legden de Alkmaar- ders gisteren ook Djavan An derson vast. De middenvel der, die ook in de verdedi ging kan spelen, komt over van Ajax. Daar speelde hij in het tweede team, dat in de eerste divisie voetbalt Hushovd beëindigt loopbaan na WK Thor Hushovd beëindigt na de wereldtitelstrijd in sep tember in Spanje zijn loop baan. Hij heeft te veel last van fysieke problemen. De 36-jarige sprinter van BMC heeft een indrukwekkende erelijst opgebouwd. Zo werd hij wereldkampioen op de weg in 2010 en won hij tien individuele etappes in de Ronde van Frankrijk. Wereldtitel 9-ball voor Niels Feijen Niels Feijen heeft in Qatar de wereldtitel 9-ball vero verd. De 37-jarige Hagenaar rekende in de finale af met de Oostenrijker Alwin Ous- chan: 13-10. In de finale ken de Feijen een moeizame start (1-3), maar hij trok ver volgens met vier gewonnen racks achter elkaar het initia tief naar zich toe. Feijen ver diende met zijn wereldtitel 30.000 dollar. In die twee serieuze ronden was de Spaanse wegracer Aleix Espargaró de slimste. Hij liet zich bewust even terugzakken en vond achter het pak de ruimte voor de juiste snelheid. Nog voor de regen echt neerdaalde, had de rijder van Yamaha de beste tijd achter zijn naam: 1.38,789- Die slu we tactiek leverde hem in zijn 150e grand prix zijn eerste polepo- sition op. Espargaró troefde onder anderen kampioenschapsleider Mare Mar- quez af. De Spaanse rijder van Honda, die dit seizoen zes keer op pole stond en alle zeven tot dus ver verreden races won, klokte de tweede tijd: 1.40,194- Dani Pedro- sa (Honda) maakte de Spaanse su prematie compleet met de derde tijd: 1.40,732. „Fantastisch om mijn eerste pole te pakken op mijn favoriete circuit. Ik hoop dat het morgen (vandaag, red.) droog is, want dan voel ik me het beste op deze motor. Hopelijk kan ik de eerste ronden met de voorsten mee", zei de 24-jarige Espargaró, die in de MotoGP nog nooit op het podium stond. Marquez sprak duidelijke taal: „Ui teraard had ik liever de pole ge pakt, maar ik ben tevreden. Het weer was erg grillig en zorgde voor gevaarlijke omstandigheden. Ik heb dus geen risico's geno men", zei de regerend wereldkam pioen. „Mijn doel was eerste start- rij en toen ik zag dat ik de tweede tijd had staan, nam ik gas terug." Grootste slachtoffer van de regen was Valentino Rossi. De negen voudig wereldkampioen verslikte zich in de natte omstandigheden en reed als langzaamste van de toprijders. De Italiaan vertrekt za terdag van de 12e plek. De Spanjaard Esteve Rabat: pakte de pole in de Moto2. De Austra liër Jack Miller vertrekt in de 84e TT vanaf de eerste startpositie in de Moto3. Jasper Iwema start als beste Nederlander vanaf plek 17. „Niet dat ik zo'n zekerheidzoeker ben, maar ik ging er vanuit dat het een functie was die ik nu ei genlijk nog zou bekleden", zegt Plugge over de verwachting waar mee hij aan de slag ging. Dik een halfjaar later was het ge daan met de rust rond de ploeg. De affaire-Armstrong kwam bij de bank binnen als de medede ling dat Sinterklaas niet bestaat. Verontwaardigd verbrak Rabo acuut alle banden met het profes sionele wielrennen. Niet veel la ter was Plugge een algemeen di recteur die met het vinden van een nieuwe hoofdsponsor het voortbestaan van de ploeg moest zien te garanderen. Precies een jaar geleden kwam hij met Belkin op de proppen. De ploeg bloeide op. Na de Tour van 'Bau Lau', had niemand het nog over Rabo en Armstrong. De rust leek her steld. Tot Belkin enkele weken geleden aangaf gebruik te maken van de clausule om het contract voor 2015 te ontbinden. Wéér kan Plug ge op zoek naar de miljoenen die zijn ploeg moeten redden. „Het is inderdaad wel eens wrang", be aamt de Leidenaar als hij van de deskundigen hoort dat Belkin voor sponsors een modelploeg is geworden. Geheel volgens de nieuwe standaard, waarbinnen via onder meer social media, het creëren van een grote Janbase, con nectivity en meedenkende ren ners de naamgevende bedrijven al le waar voor zijn geld kreeg. Plugge heeft drukke weken achter de rug. Hij zat met een 'handvol' bedrijven om de tafel. „Waarvan twee met wie we vorig jaar al con tact hadden tijdens onze vorige zoektocht. Daarnaast waren we al op zoek naar nieuwe subsponsors. Het voordeel is dat we dus al in gesprek waren met de nodige be drijven." Bedrijven die volgens Plugge de marketingkracht van het sponsoren van een wieler ploeg wel degelijk kennen. „We mikken op bedrijven die een we- reldwijde focus hebben en die door de gratis publiciteit veel ad- vertentiekosten kunnen besparen. Die bedrijven zeggen ook: als we hét doen, dan doen we het voor minstens drie jaar." Afgaande op de problemen die ook de andere Nederlandse ploeg Giant (voorheen Skil, it4i, Argos) met plots afhakende sponsors had, dringt zich de vraag op of be drijven nog wel bereid zijn om meerjarige contracten met wieler ploegen af te sluiten, twaalf maan den geleden ging Nederland met drie World Tour-ploegen naar de Tour. Het gevaar bestaat dat er daar na dit jaar nog maar één van over is. Plugge: „Ik weet dat de markt momenteel heel snel gaat, maar dat wil niet zeggen dat we terug moeten naar kortetermijn- denken. Ik houd nog steeds vast aan een visie voor een langere pe riode. Ik laat me niet afleiden door wat sponsors doen. Je moet doen wat je wilt doen. We zijn goed bezig op het gebied van mar keting en daarom heb ik er veel vertrouwen in dat tegen het einde van de zomer voor 2015 een nieu we hoofdsponsor vinden. Mis schien komen we voor de Tour al wel met leuk nieuws." Het is voor Plugge duidelijk dat het cyclisme toe moet naar een ander bedrijfsmodel. De sport moet leren zich als geheel te ver kopen. Net zoals de Formule 1 dat doet. Een herverdeling van de tv-gelden is daarbij een belang rijk iets. Maar ook het sportieve model mag van Plugge op de hel ling om de sport beter te kunnen verkopen. „Ik moet nog te vaak uitleggen wat de World Tour is. Je hoeft niemand uit te leggen wat een Grand Prix is. Die duidelijk heid kan er alleen komen door de kalender kleiner te maken. Dan is namelijk de kans groter dat top pers als Contador en Froome va ker met elkaar de strijd aangaan." ZATERDAG 28 JUNI 2014 UITSLAGEN GOLF Keulen, BMW International Open, na twee de ronde: 1Cabrera (Spa), Willett (Eng), Larra- zabal (Spa), Grillo (Arg) 132, 5. Grace (ZAf), Jiménez (Spa), Cejka (Dui), Harto (Den), Karls- son (Zwe), Lee (Sch) 134. Uitgeschakeld: 94. Huizing 143. TENNIS Londen, Wimbledon. Mannen, tweede ron de: Janowicz (Pol/15) - Hewitt (Ausa) 7-5 6-4 6-7 (7) 4-6 6-3, Lopez (Spa/19) - Pavic (Kro) 6-4 7-6 (4) 7-5, Giraldo (Col) - Granollers (Spa/30) 4-6 7-6 (2) 1-6 6-1 7-5. Derde ron de: Djokovic (Ser/1- Simon (Fra) 6-4 6-2 6-4, Murray (GBr/3) - Bautista Agut (Spa/27) 6-2 6-3 6-2, Dimitrov (Bul/11) - Dolgopolov (Oek/21) 6-7 (3) 6-4 2-6 6-4 6-1, Tsonga (Fra/14) - Wang (Tai) 6-2 6-2 7-5, Anderson (ZAf/20) - Fognini (lta/16) 4-6 6-4 2-6 6-2 6-1, Mayer (Arg) - Koeznetsov (Rus) 6-4 7-6 (1) 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Halep (Roe/3) - Tsoerenko (Oek) 6-3 4-6 6-4, Bencic (Zwi) - Duval (VSt) 6-4 7-5. Derde ronde: Za- hlavova Strycova (Tsj) - Li Na (Chn/2) 7-6 (5) 7-6 (5), Agnieszka Radwanska (Pol/4) - Larcher de Brito (Por) 6-2 6-0, Kvitova (Tsj/6) - Venus Williams (VSt/30) 5-7 7-6 (2) 7-5, Safarova (Tsj/23) - Cibulkova (Slw/10) 6-4 6-2, Woz- niacki (Den/16) - Konjuh (Kro) 6-3 6-0, Maka- rova (Rus/22) - Garcia (Fra) 7-5 6-3. VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN POOLBILJART Aleix Espargaró foto Hollandse Hoogte ASSEN - Voor de ruim 26.000 toe schouwers van de TT van Assen was er weinig aan. De kwalificatie race in de koningsklasse MotoGP was gisteren feitelijk na twee ron den al klaar. De regen maakte het circuit te nat om nog vol gas te kunnen racen. door Ad Pertijs OOTMARSUM - In het voorjaar van 2012 trad Richard Plugge bij de Ra- bobank-wielerploeg in dienst als communicatie-manager. Hij kwam binnen in een huis van stabiliteit. De centen van de bank waren ze ventien jaar lang de grootste zeker heid onder het bestaan van de equipe. Communicatiemanager Richard Plugge van de Belkin-ploeg. foto Hollandse Hoogte Richard Plugge Richard Plugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57