WK-ster van 1994 nu coach in rolstoel 66 In het buitenland wordt iedere voetballer beter én volwassener als mens Finale Brasil 2014 7 WK is voorbij voor Vanden Borre België heeft nog niet veel laten zien in Brazilië maar won desondanks groep H op zijn sloffen. Het Rusland van Fabio Capello stelde teleur. iÜL_ Anthony Vanden Borre komt dit WK niet meer in actie. De Bel gische rechtsback liep in het laat ste groepsduel met Zuid-Korea een barst in een kuitbeen op. Van den Borre blijft wel gewoon bij de ploeg. Bondscoach Mare Wil mots maakt zich ook zorgen om de fysieke gesteldheid van cen trumverdedigers Vincent Kompa- ny en Thomas Vermaelen. Kompa- ny heeft liesklachten, terwijl Ver maelen met een hamstringblessu re kampt. Het is nog onzeker of zij dinsdag kunnen spelen tegen de Verenigde Staten. SAO PAOLO - In navolging van Nederland, Colombia en Argenti nië sloot België de poulefase van het WK eveneens af met het maximale aantal punten. Negen uit drie, het is ongekend voor de natie die er voor het eerst sinds 2002 weer op het wereldtoneel bij is. Ook bij onze zuiderburen is men echter nog bepaald niet onder de indruk van het getoon de spel van de Rode Duivels. In de wetenschap dat de achtste finale al bereikt was, begon Bel gië met zeven wissels aan de der de poulewedstrijd in groep H. Het duel met Zuid-Korea moest bovendien ook nog eens met tien man worden voltooid, na de rode kaart voor Steven Defour. Niettemin wonnen de Belgen, met ï-o, dankzij een treffer van Jan Vertonghen. Waar het de laatste jaren be paald niet meezat, lijkt nu op eens toch alles op zijn plaats te vallen. Mare Wilmots heeft een ploeg waarover al veel moois ge zegd en geschreven is. De ploeg bulkt van het jonge talent. Die talenten spelen weliswaar voor Europese topclubs, met de natio nale elf hebben ze nog nimmer wat bereikt. Het zorgt voor wat plankenkoorts, het gezelschap heeft nog niet veel laten zien in Brazilië. Dat de tweede ronde niettemin met gemak werd bereikt, is wel veelzeggend. Effectiviteit is, niet alleen dit kampioenschap, een groot goed. Tegen de Verenigde Staten, een ploeg die net als de Belgische selectie zeer fit is, zal dinsdag echter meer technische brille en tactisch vernuft vereist zijn. Een van de grootste verrassin gen in de achtste finale. Maar meer dan verdiend. Onder bondscoach Vahid Halilhodzic wordt hartstochtelijk aangeval len. Dat loonde niet alleen tegen Zuid-Korea, maar ook in de laat ste poulewedstrijd tegen Rus land (1-1). Op het WK van 2010 scoorden de Woestijnvossen niet, nu waren er maar zes ploe gen die meer doelpunten dan de Algerijnen maakten. Het elftal heeft ook meerdere opties. In de lucht is Islam Slimani een lastig af te stoppen heerschap. Een mooie transfer lijkt voor hem aanstaande. Sofiane Feghou- li is handig aan de bal. Opmerkelijk genoeg maakte zelfs doelman M'Bolhi, waar vooraf toch niet echt hoog over opgegeven werd, een solide in druk. Tijdens drie voorgaande WK's strandde Algerije in de groepsfase. In 1982 werd het land slachtoffer van een pact tus sen Oostenrijk en Duitsland. De Algerijnen krijgen nu de kans re vanche te nemen, Duitsland is maandag in Porto Alegre de vol gende opponent. Doelman Igor Akinfejev werd de schlemiel van dit toernooi. Een blunder in het duel met Zuid- Korea maakte dat de Russen een valse start kenden. En ook in het slotduel met Algerije zag het er niet best uit. Hij tastte mis bij een vrije trap waarna Slimani de 1-1 binnenkopte. Bondscoach Fabio Capello maak te zich nog wel boos omdat de keeper vanaf de tribune met een laserpen was beschenen, maar zal ook moeten erkennen dat de sluitpost zijn zwakste schakel was. Rusland trad aan met louter spe lers uit de vaderlandse competi tie. Er wordt dusdanig goed be taald op eigen bodem dat de noodzaak nog ontbreekt om over Europa uit te waaien. De Ita liaan Capello ziet dat als een rem op de ontwikkeling van zijn spelers. „In het buitenland wordt iedere voetballer beter én volwassener als mens. Bij de competitie in eigen land komen de voetballers veel te weinig voor verrassingen te staan." ZUID-KOREA Het WK gaat verder zonder team uit de Aziatische zone. Na Australië, Japan en Iran werden ook de Zuid-Koreanen genade loos afgeschminkt. Heus, de Aziaten zijn technisch goed onderlegd en ze willen al tijd hard werken voor de goede zaak, maar ook in Brazilië wer den ze tactisch te kijk gezet. Bondscoach Hong Myung-Bo, speler uit het elftal van Guus Hiddink, deed zijn leermeester geenszins vergeten in de afgelo pen twee weken. Kwartfinale Kwartfinale Halve finale Achtste finale Ex-Feyenoorder Henke Larsson doet mee, maar voormalig PSV'er Klas Ingesson kan er rtiet bij zijn. Ingesson herstelt van een been breuk, opgelopen doordat hij on langs als coach van IF Elfsborg Bo ras in het Ullevi-stadion van Go thenburg uit zijn rolstoel viel. In gesson coacht zijn club in de hoogste Zweedse divisie vanuit een rolstoel. Zijn broze lichaams structuur vereist dat. Vijf jaar geleden werd bij de nu 45-jarige Ingesson beenmergkan ker geconstateerd. Hij onderging al twee stamceltransplantaties en blijft zijn vuisten ballen. In Zwe den wordt de strijd van 'Klabbe' met bewondering gevolgd. Hij ging door als coach, ook toen hij met krukken op het veld kwam te staan en vervolgens met een rolla- tor. Sinds de artsen hem in februa ri daartoe verplichtten, doet In gesson het vanuit de rolstoel. De vechtlust die Ingesson in het verleden kenmerkte, houdt hem nu overeind. Op zijn lange tocht door Europa was PSV in 1993 zijn tweede buitenlandse club. PSV be taalde 3 miljoen gulden (1,36 mil joen euro) voor hem. In slechts twaalf wedstrijden scoorde In gesson één keer, maar op het WK etaleerde hij als loper op de linker flank bij PSV verborgen gebleven talenten.In de poulewedstrijd te gen Brazilië bleef Zweden over eind (1-1), in de halve finale zwichtte het pas tien minuten voor het einde. Ook in dat duel was Romario de matchwinnaar (1-0), pas nadat Zweden met tien man was komen te staan. De derde plaats van Zweden op het WK effende het pad voor In gesson. Sheffield Wednesday ver loste hem van PSV. Vervolgens speelde hij nog bij Olympique Marseille, Bari, Bologna en Lecce. In 2001 zat zijn spelersloopbaan, met 57 interlands, er op. Ingesson had al diverse behande lingen achter de rug toen de club leiding van Elfsborg hem vorig jaar september vroeg de coaching van jeugdteams in te ruilen voor het eerste elftal. Ook dat wil In gesson niet opgeven. zaterdag 28 juni 2014 Weet u 'alles' van voetbal? En houdt u van spelletjes? Dan is de dagelijkse WK-quiz zeker iets voor u. De komende we ken kunt u op de website van deze krant antwoord geven op in totaal tweehonderd vra gen. Alleen de inzendingen die Belgen hebben last van plankenkoorts door Edward Swier BELGIË ALGERIJE Fabio Capello RUSLAND Achtste finale zat 28 juni 18.00 uur vrij 4 juli 22.00 uur Troostfinale zat 12 juli 22.00 uur zat 28 juni 22.00 uur D2 Uruguay zat 5 juli 22.00 uur Halve finale din 8 juli 22.00 uur zon 13 juli 21.00 uur woe 9 juli 22.00 uur zon 29 juni 18.00 uur B1 Nederland A2 Mexico zon 29 juni 22.00 uur D1 Costa Rica C2 Griekenland ma 30 juni 18.00 uur E1 Frankrijk vrij 4 juli 18.00 uur zat 5 juli 18.00 uur F2 Nigeria ma 30 juni 22.00 uur G1 Duitsland H2 Algerije din 1 juli 18.00 uur F1 Argentinië E2 Zwitserland din 1 juli 22.00 uur H1 België G2 Verenigde Staten helemaal correct zijn dingen mee naar de prijzen: een keur IW aan sportboeken. Iedere dag kiezen we een win naar uit de goede inzenders. onze website/wk2014 De WK-quiz door Henk Mees BASTAD - Een verrassing was het, de derde plaats van Zweden op het WK van 1994. Morgen wordt in Bastad het 'jubileum' gevierd met een wedstrijd van het toenmalig WK-elftal tegen een Zweedse selec tie. De vechtlust die 'Klabbe' Ingesson in het verleden kenmerkte, houdt hem nu overeind n 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51