In poule G viel alles meteen in een plooi Optimistisch Mexico heeft zijn Tri eindelijk in de armen gesloten 4 Brasil 2014 Het Nederlands elftal krijgt morgen in de achtste finale van het WK tegen Mexico steun van naar verwachting ongeveer 3.000 supporters. Memphis Depay wilde al heel jong de beste worden. Hij is bij Oranje hard op weg om zijn droom snel te verwezenlijken. Na de vliegende start tegen Portu gal (4-0) ging bij Duitsland de rem er direct al weer een beetje op. Met Miroslav Klose en Tho mas Müller in je selectie heb je toch wel de garantie dat er, als het moet, een goaltje valt. Zodoende weten we nog niet precies wat de ploeg van Joachim Löw nu echt kan. Bondscoach Jürgen Klinsmann oogstte verbazing vooraf met het thuislaten van Landon Donovan. Hij wordt echter geen moment ge mist. De huidige groep wordt aan gestuurd door Jermaine Jones en blinkt uit in fitheid. Klinsmann wist waar het om draaide, wilde hij kans maken in een groep met Duitsland en Portugal. Zijn team behoort zodoende tot de meest fit te op dit WK. Dat loont. Net als in 2006 en 2010 maakte Cristiano Ronaldo dit WK maar één doelpuntje. Voor de voetbal ler van het jaar hield het met de fi nale van de Champions League op. Een knieblessure hinderde hem in aanloop naar én op het WK zelf. Na de rode kaart van Pe- pe tegen Duitsland was Ronaldo liefst direct in het vliegtuig ge sprongen. Net als Italië, Engeland en Spanje mag ook Portugal zich buigen over de vraag hoe het nu verder moet. Verjonging is een eerste vereiste. Verhalen over omkoping door bondsofficials. Een vliegtuig dat eventjes 3 miljoen dollar moest brengen om de spelers gerust te stellen dat zij hun 'winstpremies' echt wel zouden krijgen. En een last-minute verwijdering van Sul- ley Muntari en Kevin-Prince Boa- teng uit de selectie voor het slot- duel met Portugal. Bij Ghana ging het vooral over randzaken. Dat de Ghanezen tegen Duitsland een ge lijkspel (2-2) afdwongen, zal ieder een snel vergeten zijn. In de jeugd had hij veel vrijheid, Memphis ging in de wedstrijden zijn eigen gang EINDHOVEN - Toen Memphis De pay zijn eerste profcontract te kende in de werkkamer van Mar cel Brands, had hij al die oogop slag. Die blik van 'kom maar op'. Het is 1 juli 2010 en de 16-jarige Memphis zet zijn handtekening onder een aanmoedigingscon tract bij PSV. Een dag later speelt Oranje op het WK in Zuid-Afrika de kwartfinale te gen Brazilië. In het Philips Stadion tekenen op hetzelfde moment nog twee talenten uit de eigen jeugd een meerjarige verbintenis. Okan Köse en Elvio van Overbeek la chen een trotse, maar wat ner veuze lach als de foto's worden gemaakt. De jonge Depay doet niet aan twijfelen. Hij gaat ervan uit dat hij het eerste elftal van PSV zal halen. Minstens. Op Twitter schrijft hij op een wille keurige ochtend: 'Trainen. De beste worden.' Op 1 juli 2011 te kent Depay al een ijieuw, verbe terd contract. Köse en Van Over beek zijn er nu er niet bij. Al vanaf de D'tjes geldt Depay als een van de grootste talenten op De Herdgang. Robinho is dan zijn favoriete speler. Zin in school heeft de puber niet. Als een leraar hem op zijn desinte resse aanspreekt, legt Depay hem uit dat hij toch wel prof voetballer wordt. „Het was een brutaaltje. Hij was zo overtuigd van zichzelf', herinnert Erik ten Hag zich nog goed. De assistent van Fred Rutten bij PSV (2009- 2012) hield zich na drukkelijk bezig met aankomen de talenten als Zakaria Labyad, Jonathan Reis, Zakaria Bakkali en Jürgen Locadia. „Hij was wel eens moeilijk, maar ik heb nooit problemen met Memphis gehad. Hij had ook een heel goede band met Fred, die vertrouwde hij. Hij stak veel tijd in Memphis en wist hoe hij met hem moest om gaan. Door Memphis' achter grond was dat nodig." De geboren voetballer heeft een rotjeugd gehad. Hij groeit op zonder vader, die de familie ver laat als Depay 4 jaar is. Zijn thuissituatie wordt ook daarna niet meer stabiel, de nieuwe partner van zijn moeder zorgt ja renlang voor heftige spanningen in het gezin. Een fundament voor succes wordt er niet gelegd. Wel een voor grillige prestaties. PSV pikt het aanvallertje in 2006 op bij Sparta, vier jaar voordat hij wordt beloond met een eer ste contract. Door zijn vertrek Sinds vorige week gaat het beeld je echter gekleed in het groene shirt van de Tri, het nationale elf tal van Mexico. En daar blijft het niet bij: het is omringd door sjaal tjes, shirts en vaantjes. Als de Tri het morgen tegen Nederland op neemt, hopen de even katholieke als voetbalgekke Mexicanen ook wat hulp van boven te krijgen. Het heeft even geduurd, maar ook in Mexico heeft eindelijk de WK- koorts toegeslagen. Niet dat het overal even zichtbaar is; in tegen stelling tot bijvoorbeeld Neder land worden niet hele straten uit gedost in het groen en hangt niet overal de vlag. Maar er wordt wel door Edward Swier RECIFE - Achteraf gezien viel op de eerste speeldag in poule G alles al in een plooi. Duitsland verpulverde Portugal en de Verenigde Staten toonde veerkracht tegen Ghana. Ronaldo c.s. kwamen die klap nooit meer te boven. DUITSLAND VERENIGDE STATEN PORTUGAL GHANA Na de rode kaart van Pepe tegen Duitsland was Ronaldo liefst direct in het vliegtuig gesprongen Depay haalt zijn eigen dromen in Erik ten Hag door Bart Hoffman door Jan-Albert Hootsen I Het heeft even geduurd, maar de Mexicanen beginnen zo langzamerhand ook vertrouwen te krijgen in de WK-kansen van hun ploeg. MEXICO-STAD - Normaal gesproken is de Santo Nino de los Milagros ('Heilige Kindje van de Wonderen') een onopvallend figuurtje van de jonge Jezus, weggestopt in een hoekje van de San Gabriel kerk in Mexico-Stad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48