geen last krijgt van Mexico Geblesseerde Fer reist mee naar Fortaleza Brasil 2014 3 'Oranjesterren bij titel ruimte in' De kans is groot dat Carlos Salcido morgen met Mexico tegen Oranje speelt. De 34-jarige oud-PSV'er vervangt de geschorste José Vazquez. bleem. In de tweede helft is bij Mexico alle energie verdampt en dan komt die ene lange bal op Robben of Van Persie. Een koele strategie in een warme omgeving werkt altijd. Als de oude Marquez gaat spelen - en daar ziet het wel naar uit - dan mag de rode loper uit voor Robben. Marquez heeft een impo sante loopbaan achter de rug, maar de sleet zit er zichtbaar op bij de 35-jarige aanvoerder. Zijn maatje in het hart van de defen sie, oud-AZ-speler Moreno, is ook niet de allerrapste. Kortom, laat Mexico maar komen, zal de bonds coach in zijn bespreking zeggen, en zorg dat er ruimte achter hun defensie komt te liggen. Dan hoeft het lanceerstation Sneijder maar één keer een gouden mo mentje te hebben. Even terug naar het trainings kamp in Portugal, weken geleden. Wesley Sneijder en Arjen Robben deden een wedstrijdje vanaf elf meter en omdat het al snel een al ledaags klusje werd, besloten ze na een tijdje de ballen maar met hun verkeerde been te nemen. Maak u zich geen zorgen: een pre- cisieraket kan zijn doel niet beter bereiken dan een penalty van de ze twee. En zij staan niet alleen. De zelfbewuste Nigel de Jong gaat er hoe dan ook eentje ne men, heeft hij al aangekondigd, en Robin van Persie is normaliter ook een zekerheid je. Die vijfde hebben we waarschijnlijk niet eens meer nodig. Kijk nooit over de wedstrijd heen, is een gevleugelde uit spraak van trainers. Zeker op toer nooien als de knock-outfase be gint. Maar in het geval van Oranje kun je er dit keer niet onderuit. Stel, ja stel Nederland wint mor gen van Mexico, dan wacht in de kwartfinale de winnaar van Grie- kenland-Costa Rica. Hoe aantrek kelijk wil je het hebben? Vergelijk deze route eens met bijvoorbeeld Duitsland dat in de kwartfinale waarschijnlijk Frankrijk treft. Of wat te denken van de Belgen, die wel eens op Messi zouden kun nen stuiten. Dit schema biedt Oranje unieke kansen op een plek in de halve finale en die mag je ge woon niet verkwanselen. FORTALEZA - Het Nederlands elf tal is gisteren met een voltallige selectie verhuisd van Rio de Janei ro naar Fortaleza. Ook de gebles seerde Leroy Fer reisde met de ploeg mee. Hij werkt in Fortaleza verder aan zijn herstel. De mid denvelder van Norwich City liep dinsdag bij de training een ham stringblessure op en mist daar door in ieder geval morgen de achtste finale tegen Mexico. Oranje trainde gisteravond achter gesloten deuren. Vandaag staat nog een training op het program ma in Estadio Castelao, het sta dion waar Oranje morgen stuit op de Mexicanen. De spelers van het Nederlands elftal wacht een bijzondere bo nus als ze op 13 juli in Brazilië de wereldtitel veroveren. Oranje mag dan van het Nederlandse ruimtevaartbedrijf SXC de ruim te in. „We gaan proberen ze let terlijk naar een nog hoger ni veau te tillen: 103 kilometer. De hele selectie van 23 spelers en na tuurlijk Louis van Gaal", aldus Michiel Mol van SXC. Medio vol gend jaar begint het bedrijf naar verwachting met de eerste com merciële vluchten. Oranje zou in 2016 de reis kunnen maken. klaargestoomd door een Ki-vech- ter. Robben is een solist, mania kaal bezig met zijn vak. Vroeger de Man van Glas, maar sinds hij zijn lichaam beter heeft leren kennen is de aanvaller van Bayern München verbluffend fit. Hij heeft verreweg de meeste prijzen gewonnen van alle spe lers van het huidige Oranje, maar zijn honger naar succes lijkt alleen maar groter gewor den. Van Persie is moeilijk te pei len, een gecompliceerde geest. Ooit een enfant terrible, nu voelt hij de verantwoordelijk heid van het aanvoerderschap. Voor een speler van zijn statuur - dé ster van Manchester United - is zijn erelijst te summier. Ni- gel de Jong is de gettoboy, stoer en meedogenloos. Kuijt is zijn te genpool, de ideale schoonzoon die zich graag wegcijfert voor een elftal. Voor iedereen geldt min of meer hetzelfde: dit is de ultieme kans om geschiedenis te schrijven. Voetbalgeneraties gaan niet veel langer dan een jaar of tien mee. Op Nigel de Jong (29) na is het kwintet de kaap van 30 jaar ge passeerd. Sneijder is centurion, met 102 interlands. Kuijt kan die mijlpaal morgen in de achtste finale tegen Mexico bereiken. Van Persie heeft 87 caps, Robben 78. De Jong viert in Fortaleza een jubileum: 75. De meesten hebben meer interlands gespeeld dan.de andere vijf veldspelers van Oranje samen. Dat zegt veel over de hiërarchie in het elftal van Louis van Gaal. De ene helft van de ploeg is erva ren en gelauwerd, de andere helft is groen en zonder faam. De oudere groep moet het kom pas zijn voor de jongeren die net komen kijken. In het beste geval ontstaat er een kruisbestuiving tussen de oude en de nieuwe ge neratie. Allen stonden ze vier jaar gele den in de verloren WK-fïnale te gen Spanje. Sneijder, Robben, Van Persie, De Jong, Kuijt. De Bende van Vijf. De ervaring van het spelen van zo'n monumenta le wedstrijd hadden ze toen niet, nu wel. Een nieuwe finale, maar dan een gouden, zou een kroon zijn voor een begenadigde gene ratie. Toen de kleine Wesley Sneijder bij Ajax Ei speelde en gevraagd werd wat zijn grote droom was, bleef het niet lang stil. Jeffrey zat naast hem op het stapelbed in Ondiep en keek naar zijn jongere broer, die een shirt droeg in de kleuren van de Amerikaanse vlag. Toen zei Wesley: profvoetballer worden. De grote Wesley Sneijder keek twee jaar geleden naar die onbe taalbare beelden van vroeger en kreeg dezelfde vraag: wat is je droom? Het antwoord: een prijs winnen met het Nederlands elf tal. Eindelijk. 2. ...DE MEXICANEN EEN SU- PERTRAAG VERDEDIGINGSCEN TRUM HEBBEN. 3. ...DE NEDERLANDERS TEGEN WOORDIG BEST EEN STRAF SCHOP KUNNEN NEMEN. 4. ...HET VERVOLGSCHEMA TE MOOI IS OM TE NEGEREN. zaterdag 28 juni 2014 De Bende van Vijf van Oranje, v.l.n.r. Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie, Dirk Kuijt en Nigel de Jong. foto's VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47